Pagal temą

Autobusai, mikroautobusaiAutobusų nuoma, mikroautobusų nuomaMikroautobusų remontas, perdarymasAutodizainas, automobilių dažaiAutomobilių aksesuaraiAutokosmetika, eksploatacinės medžiagosAutomobilių tiuningas, puošybaAutomobilinių atliekų surinkimasAutomobilinių atliekų supirkimas, tvarkymasAutomobilių dalysAkumuliatoriaiAutomobilių elektronika, elektros įrangaAutomobilių dalysKabliai, automobilių kabliaiKuro filtrai, oro filtrai, tepalo filtraiNaudotos automobilių dalys, autolaužynaiTurbinos, turbokompresoriaiVariklio dalysŽibintai, tuning žibintaiAutomobilių nuomaAutomobilių nuomaAutobusų nuoma, mikroautobusų nuomaAutomobilių pardavimasNauji automobiliai, atstovybėsAutomobilių remontasAutomobilių spynelių remontasAutomobilio salono remontas, automobilio perdarymasAutomobilių tiuningas, puošybaAutomobilių remontas, autoservisaiDyzelinių degalų sistemų remontasKėbulo remontasKondicionieriai, pildymas, remontasStabdžių remontasTurbinų, turbokompresorių remontasVariklių remontasVariklių galvučių remontasAutomobilių stiklaiStiklaiAutomobilių transporto paslaugosKrovinių pervežimas, krovinių gabenimasLogistika, muitinės sandėliaiTransporto paslaugosTransporto valdymas, transporto kontrolėAutoservisų, degalinių, plovyklų įrangaAutoservisų įrangaDujų įranga automobiliamsDujų įranga, dujų įrangos montavimasKrovininiai automobiliaiKrovininiai automobiliaiSunkvežimių aksesuaraiSunkvežimių remontas, vilkikų remontasTachografų patikra, tachografų remontasVilkikų dalys, sunkvežimių dalysKuras, tepalaiDegalinėsTepalai, alyvaMotociklai, dviračiai, motoroleriaiMotociklų remontasMotociklų, motorolerių dalysMotociklai, dviračiai, motoroleriaiPadangos, ratlankiaiPadangų remontas, montavimas, balansavimasPadangosPaslaugosAutomobilių supirkimasAutomobilių klubai, automobilių sportasAutomobilių raktų gamyba, avarinis atrakinimasDraudiminių įvykių administravimasPerkraustymo paslaugosPlovyklos, automobilių valymasTransporto priemonių registravimasTransporto priemonių draudimasTechninė pagalba kelyjeTechninė pagalba kelyjeVairavimo mokyklosNaudinga vairuotojuiŽemės ūkio technikaŽemės ūkio technika

Žieminių padangų sezonas jau čia pat: keturi pagrindiniai klausimai ir atsakymai, į kuriuos reikia atsižvelgti šiais metais

2019 m. gruodžio 4 d.
Žieminių padangų sezonas

Nuotrauka: Pixabay.com

Kiekvienais metais, kai termometro stulpelis nukrenta žemiau +5 laipsnių ir artėja gruodis, visi automobilių savininkai sukrunta. Priežastis yra paprasta, tačiau tuo pat metu svarbi – tai laikas, kai garaže, rūsyje ar parduotuvėje turi būti surastos žieminės padangos. Daugiau apie tai, kaip tikrinamos žieminės padangos ir jų kokybė, kuo rizikuojama važiuojant žiemą su netinkamomis padangomis, kaip įsigyjamos padangos ir kokios jų keitimo galimybės bei kada šiemet numatomas pirmasis sniegas, sužinosi šiame straipsnyje!

Kokia yra pagrindinė rizika (ir nuobaudos), kai žiemą naudojamos vasarinės arba nudilusios žieminės padangos?

Nepatyrusiems vairuotojams ir tiems, kurie dar tik ketina gauti vairuotojo pažymėjimą, gali kilti ir toks klausimas: kodėl negalima važinėti vasarinėmis padangomis ištisus metus? Tam yra kelios priežastys:

 1. Žieminės padangos pasižymi minkštesne gumos sudėtimi, todėl jos veiksmingesnės žemoje temperatūroje. Pavyzdžiui, palyginus stabdymo kelią žiemos sąlygomis, žieminės padangos gali sustabdyti automobilį net dešimtis metrų greičiau (tikslūs rezultatai priklauso nuo konkretaus padangų modelio). Nereikia nė sakyti, kad kartais eismo įvykiuose vienas ar du stabdymo kelio metrai gali būti lemiami;
 2. Dėl specialiai sukurtos lamelių formos žieminės padangos užtikrina geresnį sukibimą su kelio danga – jos sumažina slydimo riziką;
 3. Žieminės padangos turi gilesnius protektoriaus griovelius, kurie padeda išstumti vandenį ir sniegą, taip išvengiant akvaplanavimo pavojaus.

Dėl netinkamų padangų naudojimo žiemos mėnesiais kyla grėsmė ne tik dėl to, kad bus nesaugiai vairuojama, bet taip pat gali būti paskirtos piniginės baudos. Jei nuo lapkričio 10 iki kovo 31 dienos vairuotojas bus sustabdytas ir nustatyta, kad sumontuotos ne žieminės padangos ( t.y. nepažymėtos ženklais “M+S’’, “*’’ arba užrašu “All seasons’’) ar padangos protektoriaus gylis yra nepakankamas (minimalus: 4mm žiemą ir 1.6mm vasarą), bus paskirta nuo 30 iki 40 eurų bauda ir gali būti panaikinta privalomoji techninė apžiūra.

Kaip tikrinamos žieminės padangos ir jų kokybė?

Viena iš pagrindinių padangų charakteristikų, kaip galima spręsti iš ankstesniame punkte pateiktos informacijos, yra padangų protektoriaus gylis. Kad padangas būtų galima naudoti žiemą, protektoriaus gylis turi būti ne mažesnis kaip 4 mm, tačiau geros ir naujos žieminės padangos turės bent 8 mm gylio protektorių.

Kaip tikrinamos žieminės padangos ir jų kokybė?

Nuotrauka: Pixabay.com

Kaip išmatuoti protektoriaus gylį?

Kai kurios padangos turi protektoriaus susidėvėjimo indikatorius, tačiau jei Tavo žieminės padangos tokių neturi, paprasčiausias būdas yra įsigyti specialų padangų protektoriaus matuoklį. Net jei neturi tokio matuoklio ir nenori jo pirkti, lieka paprasčiausia galimybė, t. y. į protektoriaus griovelį įstatyti monetą – kuo giliau ji pateks į protektoriaus kanalą, tokio gylio ir yra protektorius. Žinoma, galima naudoti liniuotę ar kokį kitą matavimo prietaisą, tačiau turėk omenyje, kad specialiai tam skirtas protektoriaus matuoklis parodys tiksliausius rezultatus.

Tačiau protektoriaus gylis nėra vienintelis padangų būklės įvertinimo parametras. Taip pat svarbu, kad padangos būtų reguliariai tikrinamos bent kartą per mėnesį. Tai, kad padangos yra pažeistos, liudija tokie aspektai:

● Netolygus protektoriaus nusidėvėjimas – jei susidėvėjimas labiau pastebimas ant vidinių ir išorinių padangos kraštų, greičiausiai padangų slėgis yra per žemas, tuo tarpu, jei susidėvėjusi vidurinė dalis, tai paprastai reiškia, kad slėgis padangose ​​yra per didelis. Viena stipriai susidėvėjusi padanga rodo, kad ratai nėra tinkamai subalansuoti, o smarkiai susidėvėjusios priekinės padangos rodo, kad vairuojama per daug agresyviai;

● Įtrūkimai padangų šoninėse sienelėse – jie gali atsirasti netinkamai laikant padangas (esant tiesioginiams saulės spinduliams arba netinkamai temperatūrai).

● Iškilimai ant padangų šonų – naudoti tokias padangas yra ypač pavojinga, nes jos gali bet kada sprogti. Tokie iškilimai gali atsirasti po smūgio ar esant brokui.

Net jei Tavo žieminės padangos turi kokių nors išvardytų pažeidimų, saugiausias pasirinkimas būtų nuvykti į patikimą autoservisą, kad padangos būtų įvertintos profesionalo, kuris rekomenduotų, ką su jomis daryti.

Kaip įsigyjamos padangos?

Kaip įsigyjamos padangos?

Nuotrauka: Shutterstock.com

Naujos žieminės padangos gali būti įsigyjamos įvairiais būdais – pradedant nuo specializuotų internetinių parduotuvių ir baigiant prekybos centrais. Kiekvienas variantas turi savo privalumų ir trūkumų, tačiau vis dažniau naujos žieminės padangos vairuotojų perkamos specializuotose internetinėse parduotuvėse. Kodėl? Yra keletas priežasčių:

1. Padangos internetu gali būti perkamos 24 valandas per parą, septynias dienas per savaitę, priešingai nei įprastose parduotuvėse ir padangų centruose, kurie dirba tam tikromis valandomis. Tai ne tik patogu, bet ir taupo laiką;

2. Padangos gali būti pristatomos tiesiai iki garažo ar namų durų – kokybiška internetinė parduotuvė pasiūlys galimybę automobilines padangas pristatyti pirkėjui patogiausioje vietoje;

3. Galimybė lengvai išsirinkti tinkamiausias padangas – vasarinių ir žieminių padangų pasirinkimas yra gana didelis, tad išsirinkti tinkamiausią modelį nėra taip paprasta. Tačiau tai padaryti internete yra daug lengviau, nes galima palyginti visas padangas ir jų parametrus, o prireikus galima greitai rasti papildomos informacijos apie tam tikrą padangų modelį gamintojo interneto svetainėje.

Tačiau internetinės parduotuvės taip pat paprastai būna labai skirtingos, todėl pirmiausia reikia įsitikinti, ar pasirinkta parduotuvė yra patikima. Kaip tai padaryti? Visų pirma, patikrink interneto svetainėje pateiktą pasiūlymą – jei joje pateikiamos tik gana egzotiškų gamintojų padangos, tai yra svari priežastis būti atsargiems. Gera internetinė padangų parduotuvė tikrai pasiūlys nemokamą konsultaciją, jei pirkėjui kiltų klausimų, taip pat pasiūlys pristatyti ​​padangas. Kitas svarbus aspektas yra padangų laikymo būdas – jei apie tai interneto svetainėje neužsiminta, susisiek su internetine parduotuve ir pasiteirauki apie laikymo sąlygas, nes nenaudotos ir naujos žieminės padangos gali būti sugadintos netinkamų laikymo sąlygų.

Kokios yra orų prognozės ir kada gali iškristi pirmasis sniegas?

Nuotrauka: Pixabay.com

Pirmasis sniegas šį rudenį iš tikrųjų mus pasiekė prieš kurį laiką – paskutiniąją spalio savaitę jis buvo pastebimas Utenos apskrityje, Biržų, Zarasų rajone. Dar per anksti spręsti, kada sniegas grįš, tačiau greičiausiai tai įvyks tik gruodžio mėnesį. Bet ar tai reiškia, kad žieminės padangos gali būti perkamos tik paskutinėmis lapkričio savaitėms? Taip nereikia daryti dėl daugelio priežasčių. Visų pirma, rudenį gana dažnai kelio danga būna šlapia, o geros žieminės padangos tokiomis aplinkybėmis „elgsis“ daug geriau nei vasarinės padangos – bus lengviau ir saugiau valdyti automobilį, o stabdymo kelias bus žymiai trumpesnis. Antra, dėl minkštesnės gumos sudėties žieminės padangos savo geriausias savybes parodo ne tik šlapiuose, apsnigtuose keliuose, bet ir tada, kai termometro stulpelis nukrenta žemiau +7 laipsnių. Ir trečia, privaloma padangas pasikeisti iki lapkričio 10 d., turėk omenyje, kad gresia baudos ir techninės apžiūros praradimas.

Jei Tave taip pat domina naujos žieminės padangos, apsilankyk specializuotoje internetinėje padangų parduotuvėje Padangos1.lt – čia Tavęs laukia vasarinės, universalios ir žieminės padangos bei ratlankiai, taip pat profesionalų patarimai!

Nauji straipsniai

 • Kada automobilio remontui tinka ir dėvėtos dalys

  Paprašę pakeisti susidėvėjusią automobilio detalę naudota, pavyzdžiui, Vokietijoje, liktumėte nesuprasti. Kodėl turėtumėte norėti vieną atitarnavusią dalį pakeisti kita tokia pačia, kuri netrukus sustreikuos? Tačiau auksarankiams lietuvių meistrams tai – kasdienio darbo dalis. Taupymo sumetimais vairuotojai dažnai renkasi keisti susidėvėjusias automobilių detales naudotomis. Automobilių...
 • Paskirstymo velenėlių restauravimas

  Užkūrus automobilio variklį, turbūt retas susimąsto, kas vyksta jo viduje. Bent jau iki tol, kol nenutinka kokia nors variklio bėda. Tam, kad vidaus degimo variklis veiktų be priekaištų, tarpusavyje turi sąveikauti daugybė variklio viduje esančių elementų. Variklio paskirstymo mechanizmas apima paskirstymo velenėlio ir alkūninio veleno darbo sinchronizavimą, t. y., kad variklio vožtuvai judėtų...
 • Automobilių raktų gamyba: kai automobilio neįmanoma atrakinti

  Visiems gyvenime pasitaiko tokių situacijų, kuomet užrakintame automobilyje paliekame transporto priemonės raktus. Tokiomis situacijomis daužti mašinos stiklą būtų labai drastiškas sprendimas, nepaisant to, kad šis būdas atrodo labai operatyvus sprendžiant problemą. Visų pirma, taip pasielgus grės didžiulės išlaidos, kadangi naujas stiklas kainuos ganėtinai brangiai. Be to, teks atseikėti...
 • Pakliuvote į autoįvykį? Ką daryti?

  Įvykus eismo įvykiui, su juo susijęs transporto priemonės valdytojas privalo: imtis jam prieinamų, protingų priemonių galimai žalai sumažinti, imtis visų reikiamų priemonių, kad būtų suteikta medicinos pagalba nukentėjusiesiems, pagal galimybes apsaugoti nukentėjusiųjų turtą; apie eismo įvykį nedelsdamas pranešti policijai Kelių eismo taisyklėse nustatytais atvejais: žuvo ar...
 • Kaip atlikti greitą padangų saugos patikrą

  Kada paskutinį kartą tikrinote automobilio padangas? Sunku prisiminti? Tuomet verta suklusti. Nors šių priemonių eksploatavimo laikas ir pakankamai ilgas, reguliari jų patikra – reikalinga. Padangų būklei įtakos turi daugybė veiksnių, tarp jų ne tik oro temperatūros pokyčiai, bet ir kelio dangos nelygumai, tam tikri vairavimo įpročiai. Tam, kad jie netaptų rimtesnių problemų priežastimi,...
 • Alkūninių velenų šlifavimas, ką privalu žinoti?

  Automobilio variklis yra sudarytas iš daug skirtingų komponentų, kurie sąveikaudami tarpusavyje sukuria vidaus degimo grandinę, skirtą varomosios jėgos sukūrimui. Viena iš tokių dalių – alkūninis velenas, kurio darbas turi tiesioginės įtakos stūmokliams, švaistikliams, smagračiui ir cilindrų funkcionavimui. Alkūninio veleno paskirtis yra priimti švaistiklių perduodamą jėgą iš stūmoklių,...
 • 7 dovanų idėjos automanams

  Artėjant gražiausioms metų šventėms daugelis pradeda galvoti apie dovanas, kurios turi ne tik parodyti rūpestį, tačiau taip pat ir būti praktiškos. Jeigu ir Jums dovanų pirkimas kelia erzulį – tokiu atveju siūlome rinktis paprastesnį variantą. Dovanokite tai, ko žmogui tikrai reikia. Jeigu Jūsų rate yra žmogus, kuriam automobiliai yra visas gyvenimas – tokiu atveju pasinaudokite...
 • Škoda automobiliai

  Škoda yra čekų automobilių gamybos kompanija, kuri buvo įkurta 1895 metais. Kompanijos būstinė įsikūrusi Čekijos Respublikoje. 2000 metais įmonę įsigijo Volkswa