Pagal temą

Autobusai, mikroautobusaiAutobusų nuoma, mikroautobusų nuomaMikroautobusų remontas, perdarymasAutodizainas, automobilių dažaiAutomobilių aksesuaraiAutokosmetika, eksploatacinės medžiagosAutomobilių tiuningas, puošybaAutomobilinių atliekų surinkimasAutomobilinių atliekų supirkimas, tvarkymasAutomobilių dalysAkumuliatoriaiAutomobilių elektronika, elektros įrangaAutomobilių dalysKabliai, automobilių kabliaiKuro filtrai, oro filtrai, tepalo filtraiNaudotos automobilių dalys, autolaužynaiTurbinos, turbokompresoriaiVariklio dalysŽibintai, tuning žibintaiAutomobilių nuomaAutomobilių nuomaAutobusų nuoma, mikroautobusų nuomaAutomobilių pardavimasNauji automobiliai, atstovybėsAutomobilių remontasAutomobilių spynelių remontasAutomobilio salono remontas, automobilio perdarymasAutomobilių tiuningas, puošybaAutomobilių remontas, autoservisaiDyzelinių degalų sistemų remontasKėbulo remontasKondicionieriai, pildymas, remontasStabdžių remontasTurbinų, turbokompresorių remontasVariklių remontasVariklių galvučių remontasAutomobilių stiklaiStiklaiAutomobilių transporto paslaugosKrovinių pervežimas, krovinių gabenimasLogistika, muitinės sandėliaiTransporto paslaugosTransporto valdymas, transporto kontrolėAutoservisų, degalinių, plovyklų įrangaAutoservisų įrangaAutoservisų įrangos remontasDujų įranga automobiliamsDujų įranga, dujų įrangos montavimasKrovininiai automobiliaiKrovininiai automobiliaiSunkvežimių aksesuaraiSunkvežimių remontas, vilkikų remontasTachografų patikra, tachografų remontasVilkikų dalys, sunkvežimių dalysKuras, tepalaiDegalinėsTepalai, alyvaMotociklai, dviračiai, motoroleriaiMotociklų remontasMotociklų, motorolerių dalysMotociklai, dviračiai, motoroleriaiPadangos, ratlankiaiPadangų remontas, montavimas, balansavimasPadangosPaslaugosAutomobilių supirkimasAutomobilių utilizavimasAutomobilių klubai, automobilių sportasAutomobilių raktų gamyba, avarinis atrakinimasDraudiminių įvykių administravimasPerkraustymo paslaugosPlovyklos, automobilių valymasTransporto priemonių registravimasTransporto priemonių draudimasTechninė pagalba kelyjeTechninė pagalba kelyjeVairavimo mokyklosNaudinga vairuotojuiŽemės ūkio technikaŽemės ūkio technika

Žieminių padangų sezonas jau čia pat: keturi pagrindiniai klausimai ir atsakymai, į kuriuos reikia atsižvelgti šiais metais

2019 m. gruodžio 4 d.
Žieminių padangų sezonas

Nuotrauka: Pixabay.com

Kiekvienais metais, kai termometro stulpelis nukrenta žemiau +5 laipsnių ir artėja gruodis, visi automobilių savininkai sukrunta. Priežastis yra paprasta, tačiau tuo pat metu svarbi – tai laikas, kai garaže, rūsyje ar parduotuvėje turi būti surastos žieminės padangos. Daugiau apie tai, kaip tikrinamos žieminės padangos ir jų kokybė, kuo rizikuojama važiuojant žiemą su netinkamomis padangomis, kaip įsigyjamos padangos ir kokios jų keitimo galimybės bei kada šiemet numatomas pirmasis sniegas, sužinosi šiame straipsnyje!

Kokia yra pagrindinė rizika (ir nuobaudos), kai žiemą naudojamos vasarinės arba nudilusios žieminės padangos?

Nepatyrusiems vairuotojams ir tiems, kurie dar tik ketina gauti vairuotojo pažymėjimą, gali kilti ir toks klausimas: kodėl negalima važinėti vasarinėmis padangomis ištisus metus? Tam yra kelios priežastys:

 1. Žieminės padangos pasižymi minkštesne gumos sudėtimi, todėl jos veiksmingesnės žemoje temperatūroje. Pavyzdžiui, palyginus stabdymo kelią žiemos sąlygomis, žieminės padangos gali sustabdyti automobilį net dešimtis metrų greičiau (tikslūs rezultatai priklauso nuo konkretaus padangų modelio). Nereikia nė sakyti, kad kartais eismo įvykiuose vienas ar du stabdymo kelio metrai gali būti lemiami;
 2. Dėl specialiai sukurtos lamelių formos žieminės padangos užtikrina geresnį sukibimą su kelio danga – jos sumažina slydimo riziką;
 3. Žieminės padangos turi gilesnius protektoriaus griovelius, kurie padeda išstumti vandenį ir sniegą, taip išvengiant akvaplanavimo pavojaus.

Dėl netinkamų padangų naudojimo žiemos mėnesiais kyla grėsmė ne tik dėl to, kad bus nesaugiai vairuojama, bet taip pat gali būti paskirtos piniginės baudos. Jei nuo lapkričio 10 iki kovo 31 dienos vairuotojas bus sustabdytas ir nustatyta, kad sumontuotos ne žieminės padangos ( t.y. nepažymėtos ženklais “M+S’’, “*’’ arba užrašu “All seasons’’) ar padangos protektoriaus gylis yra nepakankamas (minimalus: 4mm žiemą ir 1.6mm vasarą), bus paskirta nuo 30 iki 40 eurų bauda ir gali būti panaikinta privalomoji techninė apžiūra.

Kaip tikrinamos žieminės padangos ir jų kokybė?

Viena iš pagrindinių padangų charakteristikų, kaip galima spręsti iš ankstesniame punkte pateiktos informacijos, yra padangų protektoriaus gylis. Kad padangas būtų galima naudoti žiemą, protektoriaus gylis turi būti ne mažesnis kaip 4 mm, tačiau geros ir naujos žieminės padangos turės bent 8 mm gylio protektorių.

Kaip tikrinamos žieminės padangos ir jų kokybė?

Nuotrauka: Pixabay.com

Kaip išmatuoti protektoriaus gylį?

Kai kurios padangos turi protektoriaus susidėvėjimo indikatorius, tačiau jei Tavo žieminės padangos tokių neturi, paprasčiausias būdas yra įsigyti specialų padangų protektoriaus matuoklį. Net jei neturi tokio matuoklio ir nenori jo pirkti, lieka paprasčiausia galimybė, t. y. į protektoriaus griovelį įstatyti monetą – kuo giliau ji pateks į protektoriaus kanalą, tokio gylio ir yra protektorius. Žinoma, galima naudoti liniuotę ar kokį kitą matavimo prietaisą, tačiau turėk omenyje, kad specialiai tam skirtas protektoriaus matuoklis parodys tiksliausius rezultatus.

Tačiau protektoriaus gylis nėra vienintelis padangų būklės įvertinimo parametras. Taip pat svarbu, kad padangos būtų reguliariai tikrinamos bent kartą per mėnesį. Tai, kad padangos yra pažeistos, liudija tokie aspektai:

● Netolygus protektoriaus nusidėvėjimas – jei susidėvėjimas labiau pastebimas ant vidinių ir išorinių padangos kraštų, greičiausiai padangų slėgis yra per žemas, tuo tarpu, jei susidėvėjusi vidurinė dalis, tai paprastai reiškia, kad slėgis padangose ​​yra per didelis. Viena stipriai susidėvėjusi padanga rodo, kad ratai nėra tinkamai subalansuoti, o smarkiai susidėvėjusios priekinės padangos rodo, kad vairuojama per daug agresyviai;

● Įtrūkimai padangų šoninėse sienelėse – jie gali atsirasti netinkamai laikant padangas (esant tiesioginiams saulės spinduliams arba netinkamai temperatūrai).

● Iškilimai ant padangų šonų – naudoti tokias padangas yra ypač pavojinga, nes jos gali bet kada sprogti. Tokie iškilimai gali atsirasti po smūgio ar esant brokui.

Net jei Tavo žieminės padangos turi kokių nors išvardytų pažeidimų, saugiausias pasirinkimas būtų nuvykti į patikimą autoservisą, kad padangos būtų įvertintos profesionalo, kuris rekomenduotų, ką su jomis daryti.

Kaip įsigyjamos padangos?

Kaip įsigyjamos padangos?

Nuotrauka: Shutterstock.com

Naujos žieminės padangos gali būti įsigyjamos įvairiais būdais – pradedant nuo specializuotų internetinių parduotuvių ir baigiant prekybos centrais. Kiekvienas variantas turi savo privalumų ir trūkumų, tačiau vis dažniau naujos žieminės padangos vairuotojų perkamos specializuotose internetinėse parduotuvėse. Kodėl? Yra keletas priežasčių:

1. Padangos internetu gali būti perkamos 24 valandas per parą, septynias dienas per savaitę, priešingai nei įprastose parduotuvėse ir padangų centruose, kurie dirba tam tikromis valandomis. Tai ne tik patogu, bet ir taupo laiką;

2. Padangos gali būti pristatomos tiesiai iki garažo ar namų durų – kokybiška internetinė parduotuvė pasiūlys galimybę automobilines padangas pristatyti pirkėjui patogiausioje vietoje;

3. Galimybė lengvai išsirinkti tinkamiausias padangas – vasarinių ir žieminių padangų pasirinkimas yra gana didelis, tad išsirinkti tinkamiausią modelį nėra taip paprasta. Tačiau tai padaryti internete yra daug lengviau, nes galima palyginti visas padangas ir jų parametrus, o prireikus galima greitai rasti papildomos informacijos apie tam tikrą padangų modelį gamintojo interneto svetainėje.

Tačiau internetinės parduotuvės taip pat paprastai būna labai skirtingos, todėl pirmiausia reikia įsitikinti, ar pasirinkta parduotuvė yra patikima. Kaip tai padaryti? Visų pirma, patikrink interneto svetainėje pateiktą pasiūlymą – jei joje pateikiamos tik gana egzotiškų gamintojų padangos, tai yra svari priežastis būti atsargiems. Gera internetinė padangų parduotuvė tikrai pasiūlys nemokamą konsultaciją, jei pirkėjui kiltų klausimų, taip pat pasiūlys pristatyti ​​padangas. Kitas svarbus aspektas yra padangų laikymo būdas – jei apie tai interneto svetainėje neužsiminta, susisiek su internetine parduotuve ir pasiteirauki apie laikymo sąlygas, nes nenaudotos ir naujos žieminės padangos gali būti sugadintos netinkamų laikymo sąlygų.

Kokios yra orų prognozės ir kada gali iškristi pirmasis sniegas?

Nuotrauka: Pixabay.com

Pirmasis sniegas šį rudenį iš tikrųjų mus pasiekė prieš kurį laiką – paskutiniąją spalio savaitę jis buvo pastebimas Utenos apskrityje, Biržų, Zarasų rajone. Dar per anksti spręsti, kada sniegas grįš, tačiau greičiausiai tai įvyks tik gruodžio mėnesį. Bet ar tai reiškia, kad žieminės padangos gali būti perkamos tik paskutinėmis lapkričio savaitėms? Taip nereikia daryti dėl daugelio priežasčių. Visų pirma, rudenį gana dažnai kelio danga būna šlapia, o geros žieminės padangos tokiomis aplinkybėmis „elgsis“ daug geriau nei vasarinės padangos – bus lengviau ir saugiau valdyti automobilį, o stabdymo kelias bus žymiai trumpesnis. Antra, dėl minkštesnės gumos sudėties žieminės padangos savo geriausias savybes parodo ne tik šlapiuose, apsnigtuose keliuose, bet ir tada, kai termometro stulpelis nukrenta žemiau +7 laipsnių. Ir trečia, privaloma padangas pasikeisti iki lapkričio 10 d., turėk omenyje, kad gresia baudos ir techninės apžiūros praradimas.

Jei Tave taip pat domina naujos žieminės padangos, apsilankyk specializuotoje internetinėje padangų parduotuvėje Padangos1.lt – čia Tavęs laukia vasarinės, universalios ir žieminės padangos bei ratlankiai, taip pat profesionalų patarimai!

Nauji straipsniai

 • Kada yra naudojamos vasarinės padangos?

  Vasarines padangas galima naudoti nuo pavasario vidurio iki rudens pabaigos. Vasarinės padangos nėra būtinos. Pagal įstatymus vasarą galima turėti ir žiemines padangas. Tačiau tai būtų itin nesaugu, todėl geriau jas pakeisti į vasarines padangas. Vasarinės padangos yra labai saugios, komfortiškos ir ekonomiškos. Taip pat, jos yra tylios. Tai yra puikus pasirinkimas šiltiems orams. Vasarinės...
 • Daugėja pranešimų apie be priežiūros paliktus automobilius. Kur priduoti netinkamus eksploatuoti automobilius?

  Be priežiūros bendro naudojimo vietose paliktos eksploatuoti netinkamos transporto priemonės kelia nepatogumų gyventojams ir eismo dalyviams. Maža to, apleisti automobiliai neretai tampa aplinkos taršos šaltiniu. Gyventojų pranešimų skaičius rodo, kad šios problemos mastas tik didėja. Eksploatuoti netinkamų transporto priemonių tvarkytojų asociacija (ENTPTA) pernai iš gyventojų gavo apie...
 • Ką daryti, kad kondicionierių pildymo stotelės tarnautų ilgai?

  Dažnai girdime klausimą, ką daryti, kad kondicionierių pildymo stotelės tarnautų ilgai? Daug klientų galvoja, kad tai yra tik vakuumo siurblio alyvos ir filtrų keitimas. Deja, to nepakanka, kad kondicionierių pildymo įranga tarnautų ilgai ir nepriekaištingai. Aptarnavimo darbus atliekame laikydamiesi gamintojų reikalavimų ir tai nėra tik alyvos ir filtrų keitimas. Kad stotelė ilgiau tarnautų...
 • Kodėl negalima ir neverta kaupti automobilio senų akumuliatorių?

  Lietuvoje kiekvienais metais susidaro tūkstančiai tonų netinkamų naudojimui automobilių akumuliatorių, kuriuos gamintojai ir importuotojai parduoda rinkoje atskirai. Nemažai akumuliatorių, kuriuos irgi būtina tinkamai perdirbti, į šalį įvažiuoja ir su transporto priemonėmis. Kur gyventojams priduoti šias pavojingas atliekas, sudėtyje turinčių sunkiųjų metalų ir elektrolito? Seni automobilių...
 • Kaip greitai atsisakysime kobalto naudojimo elektromobilių baterijose?

  Elektromobiliai tampa pigesni ir jų pardavimas auga, tačiau jų sėkmė ateityje gali priklausyti nuo pagrindinio ingrediento – sunkiojo metalo kobalto – atsisakymo. Mineralas naudojamas ličio jonų akumuliatoriuose, kurių teikiama energija yra varomi elektromobiliai, o pastarųjų paklausa nuolat auga. „Iškastiniu kuru varomų transporto priemonių pardavimas ir toliau mažės dėl...
 • Švaros palaikymas automobilyje

  Automobilyje nepalaikant švaros, salone tvyro nemalonūs kvapai, kaupiasi drėgmė ir greičiau rūdija detalės. Kartu su drėgnu, nešvariu oru paaštrėja alergijos, dažniau serga vaikai ir jautrūs žmonės. Todėl automobilio švara svarbi tiek pačios transporto priemonės, tiek jos keleivių sveikatai. Trafic.lt specialistai pataria, kaip teisingai palaikyti švarą automobilyje. Sezoninis...
 • Kokias automobilio dalis galima keisti tik naujomis?

  Norėdami sutaupyti automobilių savininkai sugedusias ar nusidėvėjusias dalis keičia vis dar gerai veikiančiomis dėvėtomis. Kartais tai visai geras sprendimas, pavyzdžiui, perkant valdymo bloką, kuris apynaujis išimtas iš daužto automobilio gali dar ilgai ir patikimai tarnauti, tuo metu naujas kainuotų dešimtis kartų daugiau. Tačiau yra ir tokių dalių, kurių jokiu būdu nereikėtų keisti...