Pagal temą

Autobusai, mikroautobusaiAutobusų nuoma, mikroautobusų nuomaMikroautobusų remontas, perdarymasAutodizainas, automobilių dažaiAutomobilių aksesuaraiAutokosmetika, eksploatacinės medžiagosAutomobilių tiuningas, puošybaAutomobilinių atliekų surinkimasAutomobilinių atliekų supirkimas, tvarkymasAutomobilių dalysAkumuliatoriaiAutomobilių elektronika, elektros įrangaAutomobilių dalysKabliai, automobilių kabliaiKuro filtrai, oro filtrai, tepalo filtraiNaudotos automobilių dalys, autolaužynaiNavigacija, racijos, radijo ryšysStogo bagažinės, skersiniaiTurbinos, turbokompresoriaiVariklio dalysŽibintai, tuning žibintaiAutomobilių nuomaAutomobilių nuomaAutobusų nuoma, mikroautobusų nuomaKemperiai, kemperių nuomaAutomobilių pardavimasKemperiai, kemperių nuomaNauji automobiliai, atstovybėsAutomobilių remontasAutomobilių spynelių remontasAutomobilio salono remontas, automobilio perdarymasAutomobilių tiuningas, puošybaAutomobilių remontas, autoservisaiDyzelinių degalų sistemų remontasKėbulo remontasKondicionieriai, pildymas, remontasStabdžių remontasTurbinų, turbokompresorių remontasVariklių remontasVariklių galvučių remontasAutomobilių stiklaiAutomobilių stiklų keitimas, stiklų remontasStiklaiAutomobilių transporto paslaugosKrovinių pervežimas, krovinių gabenimasLogistika, muitinės sandėliaiTransporto paslaugosTransporto valdymas, transporto kontrolėAutoservisų, degalinių, plovyklų įrangaAutoservisų įrangaAutoservisų įrangos remontasDujų įranga automobiliamsDujų įranga, dujų įrangos montavimasKrovininiai automobiliaiKrovininiai automobiliaiSunkvežimių aksesuaraiSunkvežimių remontas, vilkikų remontasTachografų patikra, tachografų remontasVilkikų dalys, sunkvežimių dalysKuras, tepalaiDegalinėsTepalai, alyvaMotociklai, dviračiai, motoroleriaiMotociklų remontasMotociklų, motorolerių dalysMotociklai, dviračiai, motoroleriaiPadangos, ratlankiaiPadangų remontas, montavimas, balansavimasPadangosPaslaugosAutomobilių supirkimasAutomobilių utilizavimasAutomobilių klubai, automobilių sportasAutomobilių raktų gamyba, avarinis atrakinimasDraudiminių įvykių administravimasKemperiai, kemperių nuomaMokymo įstaigosPerkraustymo paslaugosPlovyklos, automobilių valymasTransporto priemonių registravimasTransporto priemonių draudimasTechninė pagalba kelyjeTechninė pagalba kelyjeVairavimo mokyklosNaudinga vairuotojuiŽemės ūkio technikaŽemės ūkio technika

Kaip išsirinkti geras žiemines padangas?

2020 m. spalio 16 d.
Kaip išsirinkti geras žiemines padangas?

Foto: Freepik.com

Kad ir kokia didelė būtų jūsų automobilyje esančių saugumo sistemų gausa bei įvairovė, jų jums gali ir neprireikti, jeigu naudosite geras žiemines padangas. Padangos yra vienintelis dalykas, skiriantis automobilį nuo kelio dangos, todėl kiekvienas vairuotojas turėtų žinoti, kad jas svarbu rinktis ne tik pagal dydį, bet ir protektoriaus dizainą, atsparumą aukštai temperatūrai, amžių ir t.t.

Žieminės padangos nuo vasarinių skiriasi tuo, kad jos yra pagamintos iš visiškai kitokio gumos mišinio. Vasarinės padangos išlaiko puikų sukibimą su kelio danga vasarą, bet, temperatūrai nukritus žemiau +7°C, guma sukietėja ir tampa panašesnė į plastiką. Tuo tarpu, žieminės padangos, dėka specialių priemaišų, išlieka minkštos ir efektyvios net ir žemoje temperatūroje.

Taigi, kaip išsirinkti geras žiemines padangas, kurios tiktų ir jūsų automobiliui ir jums?

Pradėkite nuo savęs

Perkant naujas padangas reikia atkreipti dėmesį ne kaip ir kur dažniausiai vairuojate žiemą. Nors visos žieminės padangos, atrodo, yra labai panašios – tuo pačiu jos ir labai skiriasi. Kurdamas naują padangą, gamintojas visada galvoja apie tam tikrą vairuotojų tipą, todėl atitinkamai parenkami padangų aukščiai, protektoriaus dizainas ir t.t.

Mieste

Miesto gyventojams svarbiausia, kad padangos puikiai susitvarkytų su šlapia kelio danga – nereikia vaikytis pačio „aštriausio“ protektoriaus arba dyglių. Miestuose gatvės yra efektyviai prižiūrimos ir, reikalui esant, barstomos druska, todėl ant kelio retai sutinkamas sniegas arba ledas. Jeigu dažniausiai vairuojate mieste, jums gali pakakti net ir universalių (sezoninių) padangų.

Užmiestyje

Šiuo atveju kalbama apie tuos vairuotojus, kurie dažniausiai keliauja užmiesčio keliais bei magistrale. Tai yra kone patys pavojingiausi ruožai esant prastoms kelių eismo sąlygoms, kadangi keliai dažnai būna nenuvalyti ir padengti suspausto bei suledėjusio sniego sluoksniu. Tokiu atveju, rekomenduojama investuoti šiek tiek daugiau ir pasirinkti kokybiškas, žinomo gamintojo sukurtas, žiemines padangas. Visai neblogas sprendimas yra ir dygliuotos padangos – jos nepriekaištingai tinka suspaustam sniegui ir ledui, tačiau ne itin gerai susitvarko su „pliku“ asfaltu.

Kaime

Jeigu dažniausiai važinėjate miško, kaimo bei įvairiais žvyruotais keliais – jums reikia pačių „žiemiškiausių“ padangų. Tokiose sąlygose visada sutinkamas sniegas bei ledas, todėl dygliuotos padangos iš tiesų yra puiki išeitis. Tačiau venkite žemo profilio padangų, kadangi didėja rizika sugadinti ratlankius dėl įvairių kelio nelygumų.

Foto: Freepik.com

Svarbiausi padangų žymėjimai

Nors ir egzistuoja kokybiškos pigios padangos, norisi būti atsargiems. Tam, kad nereikėtų pasitikėti padangų pardavėjais bei reklama, apie padangas galite sužinoti labai vertingos informacijos vien į jas pažiūrėję. Kiekviena padanga turi specialius žymėjimus ir, renkantis naujas žiemines padangas, kai kuriuos iš jų tikrai būtų pravartu suprasti ir patikrinti. Štai šie žymėjimai yra itin svarbūs, jeigu ieškote žieminių padangų:

 • Pagaminimo data – ant kiekvienos padangos sienelės rasite keturis skaitmenis, kurie nurodo pagaminimo datą. Pavyzdžiui, 2418 reiškia, kad padanga pagaminta dvidešimt ketvirtą 2018 metų savaitę. Nerekomenduojama naudoti padangų, kurios yra pagamintos seniau nei prieš 5 metus.
 • Sukibimas su šlapia kelio danga – ant sienelės turėtumėte rasti „TREADWEAR“, „TRACTION“ ir „TEMPERATURE“ užrašus. Jie atitinkamai nusako, kiek padanga yra atspari dėvėjimuisi, koks yra sukibimas su šlapia kelio danga ir kiek ji yra atspari aukštai temperatūrai. Šiuo atveju, jums svarbiausias yra „TRACTION“ žymėjimas. Jis vertinamas raidėmis nuo AA (geriausias) iki C (blogiausias).
 • Apkrova – padangos yra žymimos ir maksimalia galima apkrova „MAX.LOAD“. Ši informacija naudinga vairuojantiems visureigius arba dažnai vežantiems sunkius krovinius.

Taip pat nepamirškite ir matmenų. Žemo profilio padangos sudaro sportišką automobilio įvaizdį, tačiau jos yra brangesnės ir šiek tiek kenčia automobilio komfortas. Taigi, optimaliausias sprendimas būtų atsižvelgti į gamintojo rekomendacijas.

Nepamirškite ir savo saugumo žiemą. Automobilyje turėkite “žiemos rinkinį”, kuriame būtu žibintuvėlis, antklodė, ledo gremžtukas, pirmosios pagalbos rinkinys, na o prisimenant ir tai, kad žiemą laukia didžiosios metų šventės, pravers ir naujas alkotesteris.

Jeigu jūsų automobiliui reikalingos kokybiškos žieminės padangos, pasinaudokite šiais patarimais apsilankę internetinėje parduotuvėje Senukai.lt – čia siūlomas platus padangų pasirinkimas, todėl kiekvienas vairuotojas išsirinks sau tinkamiausią prekę.

Nauji straipsniai

 • 5 pagrindiniai punktai, norint paruošti automobilį žiemos sezonui

  Turint automobilį, gaunama didelių privalumų, ir papildomų rūpesčių. Be kasmetinio pasirengimo techninei apžiūrai ir periodiško defektinių dalių keitimo, jūs turite paruošti savo automobilį vasaros ir žiemos sezonams. Pasiruošimas vasaros sezonui paprastai nesukelia didelių rūpesčių (nebent, žinoma, jūsų automobilis garaže praleido visą žiemą, o tai gali labai paveikti jo techninę ir vizualinę...
 • Kiek autoservisų Lietuvoje netvarko atliekų ir kas už tai sumoka?

  Naujausi valstybės institucijų duomenys rodo, kad Lietuvoje transporto priemonių techninės priežiūros ir remonto veiklą vykdančių asmenų skaičius yra mažiausiai penkis kartus didesnis nei oficialiai priduodančiųjų atliekas. Dėl to automobilinių atliekų sutvarkymo kaina nugula ant gyventojų pečių, atliekos teršia aplinką. Valstybinės mokesčių inspekcijos duomenimis (VMI), 2019 metais...
 • Mikroautobusų ir autobusų nuoma su vairuotoju

  "Busauta" - transporto nuoma. Mikroautobusų,autobusų nuoma nuo 8 iki 52 vietų,keleivių pervežimas Informacija-rezervacija 8 679 72 857 8 680 00 800 "Jūsų norai - mūsų tikslai"
 • Keleivinių mikroautobusų nuoma

  "Busauta" - transporto nuoma. Keleiviniai mikroautobusai nuomai nuo vienos valandos iki ...... Informacija-rezervacija 8680 00 800 "Jūsų norai - mūsų tikslai"
 • Ką pasirinkti: perdirbti elektromobilių baterijas ar jas panaudoti kitiems tikslams?

  Elektra varomi automobiliai laikomi ekologiškiausia transporto priemone, nes sukelia mažiau triukšmo ir padeda sumažinti išmetamų teršalų kiekį, ypač, kai baterijos įkraunamos panaudojant atsinaujinančius energijos šaltinius. Populiarėjant elektromobiliams tenka rinktis – jų baterijas perdirbti ar panaudoti kitiems tikslams. Šiuolaikiniuose elektromobiliuose naudojamos ličio jonų...
 • Kaip paruošti automobilį mėgėjiškam važiavimui trasoje?

  Jeigu mėgstate greitį, dinamišką važiavimą bei automobilių variklių riaumojimą, pati geriausia vieta tam pamatyti, išgirsti ir patirti – trasa. Kad ir kokia pagunda kyla, nepažeidinėkite KET bendro naudojimo keliuose ir geriau rinkitės uždaras trasas agresyviam ir greitam važiavimui. Paspausti autostradoje didelio mokslo ar sugebėjimo nereikia, bet įveikti Kačerginės žiedą ar kitą trasą...
 • Auto keltuvo priežiūra: ar žinojote, kad jos reikia?

  Transporto priemonių keltuvai vis dažniau atsiranda ne tik servisuose, tačiau ir nuosavuose garažuose. Kodėl? Kadangi kainos vis labiau mažėja (dėl konkurencijos), tačiau kokybė – išlieka tokia pat gera. O atlikti mašinos bei kitos transporto priemonės priežiūros bei tvarkymo darbus su gera įranga – kur kas paprasčiau. Tiesa, kaip ir bet kokia kita technika, taip ir autokeltuvai...
 • Krovininių mikroautobusų nuoma

  "Busauta" - transporto nuoma. Krovininiai mikroautobusai nuomai nuo vienos valandos iki metų. Informacija-rezervacija 868000800 "Jūsų norai - mūsų tikslai"
 • Automobilio stiklo keitimas – kada susirūpinti?

  Automobilio stiklo keitimas – nemalonus ir dažnu atveju nepigus procesas. Neretai vairuotojams kyla dvejonių, kada stiklą reikia keisti, o kada remontuoti. Jei automobilį pirkote iš salono ir turite priekinio stiklo garantiją – puiku, problemų ir išlaidų turėsite kur kas mažiau. Tačiau gatvėmis įprastai važinėja vairuotojai, kurie tokios prabangos neturi ir atsiradus stiklo...
 • Metaliniai garažai – kalnas atliekų, už kurias galima gauti atlygį

  Dar sovietmečiu laisvoje valstybinėje žemėje atsiradę laikini metaliniai garažai dėl juose sukauptų atliekų tapo papildomu galvos sopuliu jų savininkams. Atliekų tvarkytojai sako, kad garažuose dūli ir atliekos, už kurių pridavimą galima netgi gauti atlygį ir taip padengti bent dalį laikinų statinių iškėlimo bei beverčių atliekų sutvarkymo išlaidų. Vilniaus miesto savivaldybės...
 • Parama autoservisų verslui

  Asmeninės dirbtuvės ar nuosavas servisas, šiais laikais yra nesunkiai įgyvendinama svajonė. Dažnai valstybinė finansinė parama yra pats greičiausias būdas šiai svajonei įgyvendinti, kurios pagalba galima įsigyti trūkstamus ir taip reikiamus įrankius ar įrangą. Nusprendus pasinaudoti valstybės teikiama parama svarbiausia tiksliai žinoti kokia įranga ar įrankiai yra būtiniausi. Būtina...
 • Atsakomybė už nelegalų automobilių ardymą

  Lietuvoje vis dar įprasta situacija, kai gyventojai patys ardo senus automobilius ir vėliau susiduria su sunkumais, kaip tinkamai atsikratyti vertės neturinčiomis transporto priemonių dalimis. Tarp daugiausia problemų sukeliančių atliekų patenka plastiko turinčios dalys, o jų transporto priemonėse tik daugėja, taip pat naudota alyva ir kitos bevertės atliekos. „Sveiki, gal...
 • Ar automobilių gamintojams rūpi perdirbimas?

  Automobilių sektoriui atitenka maždaug penktadalis viso pasaulyje išmetamo anglies dvideginio (CO2) ir jis yra viena didžiausių taršos sukėlėjų miestuose. Tačiau gamintojai, siekdami sumažinti pasekmes aplinkosaugai, ieško tvarių sprendimų. Kodėl yra taip svarbu perdirbti netinkamus naudojimui automobilius ir jų dalis? Automobilių sektorius, kuriam priskiriama maždaug penktadalis viso...
 • Dviejų kolonų keltuvai

  Dviejų kolonų keltuvas yra vienas iš pagrindinių įrengimų, reikalingų patogiam, greitam ir kokybiškam darbui autoservise. Keltuvų istorija Pirmasis rimtas įvykis keltuvų istorijoje buvo, 1851 metais, Ričardo Dudžeono (Richard Dudgeon) išrastas hidraulinis domkratas. Įdomus faktas tas, kad hidrauliniam procesui buvo naudojamas ne tik vanduo, bet ir banginiui taukai ar netgi viskis. Šis...
 • Ką reiškia ant padangos esantys skaičiai?

  Jei perkate padangas arba kada nors atkreipėte dėmesį į savo automobilio padangas, tikriausiai matėte, kad ant jų yra įvairiausių užrašų bei simbolių. Nors dažniausiai didelę dalį užima gamintojo logotipas bei pavadinimas, tačiau likusieji simboliai yra be galo svarbūs ir leidžia lengvai bei patogiai įsigyti ir pasirinkti tas padangas, kurių reikia. Visgi tiems, kurie nežino, ką simboliai ir...