Pagal temą

Autobusai, mikroautobusaiAutobusų nuoma, mikroautobusų nuomaMikroautobusų remontas, perdarymasAutodizainas, automobilių dažaiAutomobilių aksesuaraiAutokosmetika, eksploatacinės medžiagosAutomobilių tiuningas, puošybaAutomobilinių atliekų surinkimasAutomobilinių atliekų supirkimas, tvarkymasAutomobilių dalysAkumuliatoriaiAutomobilių elektronika, elektros įrangaAutomobilių dalysKabliai, automobilių kabliaiKuro filtrai, oro filtrai, tepalo filtraiNaudotos automobilių dalys, autolaužynaiNavigacija, racijos, radijo ryšysStogo bagažinės, skersiniaiTurbinos, turbokompresoriaiVariklio dalysŽibintai, tuning žibintaiAutomobilių nuomaAutomobilių nuomaAutobusų nuoma, mikroautobusų nuomaKemperiai, kemperių nuomaAutomobilių pardavimasKemperiai, kemperių nuomaNauji automobiliai, atstovybėsAutomobilių remontasAutomobilių spynelių remontasAutomobilio salono remontas, automobilio perdarymasAutomobilių tiuningas, puošybaAutomobilių remontas, autoservisaiDyzelinių degalų sistemų remontasKėbulo remontasKondicionieriai, pildymas, remontasStabdžių remontasTurbinų, turbokompresorių remontasVariklių remontasVariklių galvučių remontasAutomobilių stiklaiStiklaiAutomobilių transporto paslaugosKrovinių pervežimas, krovinių gabenimasLogistika, muitinės sandėliaiTransporto paslaugosTransporto valdymas, transporto kontrolėAutoservisų, degalinių, plovyklų įrangaAutoservisų įrangaAutoservisų įrangos remontasDujų įranga automobiliamsDujų įranga, dujų įrangos montavimasKrovininiai automobiliaiKrovininiai automobiliaiSunkvežimių aksesuaraiSunkvežimių remontas, vilkikų remontasTachografų patikra, tachografų remontasVilkikų dalys, sunkvežimių dalysKuras, tepalaiDegalinėsTepalai, alyvaMotociklai, dviračiai, motoroleriaiMotociklų remontasMotociklų, motorolerių dalysMotociklai, dviračiai, motoroleriaiPadangos, ratlankiaiPadangų remontas, montavimas, balansavimasPadangosPaslaugosAutomobilių supirkimasAutomobilių utilizavimasAutomobilių raktų gamyba, avarinis atrakinimasDraudiminių įvykių administravimasKemperiai, kemperių nuomaMokymo įstaigosPerkraustymo paslaugosPlovyklos, automobilių valymasTransporto priemonių registravimasTransporto priemonių draudimasTechninė pagalba kelyjeTechninė pagalba kelyjeVairavimo mokyklosNaudinga vairuotojuiŽemės ūkio technikaŽemės ūkio technika

Kaip išsirinkti kokybiškus automobilinius kilimėlius?

2020 m. gegužės 27 d.
Kaip išsirinkti kokybiškus automobilinius kilimėlius?

Kiekvienas automobilio savininkas anksčiau ar vėliau susiduria su poreikiu įsigyti papildomus automobilinius priedus ir aksesuarus. Vienas pagrindinių dalykų – automobiliniai kilimėliai, kurie tik iš pirmo žvilgsnio atrodo ne tokie jau ir svarbūs. Varlė.lt automobilinės įrangos specialistų teigimu, teisingai pasirinktas automobilinis kilimėlis – tai ne tik salono švara, bet taip pat saugumas ir patogumas.

Kodėl automobiliniai kilimėliai yra svarbūs?

Pasak Varlė.lt automobilinės įrangos specialistų, automobilinius kilimėlius galima priskirti prie tų automobilinės įrangos priedų, kurių reikšmingumas labai dažnai nepelnytai yra nuvertinamas. Ir taip yra iš tikrųjų, nes dauguma vairuotojų paklausti, koks jų automobilyje yra kilimėlis, paprasčiausiai neprisimins, kaip tiksliai jis atrodo ir iš kokios medžiagos yra pagamintas.

Automobiliniai kilimėliai – svarbus automobilio salono elementas, nuo kurio kokybės priklauso salono patogumas ir atmosfera. Be to, šaltuoju laiko periodu automobiliniai kilimėliai apsaugo automobilio grindis nuo korozijos ir drėgmės. Nekokybiškas automobilinis kilimėlis nesusitvarko su savo užduotimi, todėl neretai salone atsiranda nemalonus kvapas. Dažniausiai šį kvapą bandoma „užgesinti“ stipraus oro gaiviklio pagalba, tačiau reikėtų pažymėti tai, kad tokių kvapų mišinys gali tapti galvos skausmo priežastimi. Be to, automobiliniai kilimėliai lemia, kad salono tvarkymas yra daug malonesnis ir paprastesnis.

Tam, kad automobiliniai kilimėliai efektyviai atliktų savo funkciją ir ilgai tarnautų, būtina juos teisingai išsirinkti. Šiandien šių produktų įvairovė yra tokia didžiulė, kad neretai kokybiško kilimėlio pasirinkimas būna labai keblus. Kitaip tariant, tam, kad galėtume įsigyti tokį paprastą daiktą kaip automobilinis kilimėlis, privalome turėti tam tikrų žinių.

Universalūs automobiliniai kilimėliai ar pritaikyti automobilio modeliui?

Yra dvi pagrindinės automobilinių kilimėlių rūšys: universalūs, tinkantys bet kokiam automobiliui ir kilimėliai, pritaikyti konkrečiam modeliui.

Universalių kilimėlių trūkumas – jie nėra skirti konkrečiai jūsų automobiliui ir tikrai idealiai netiks net jei juos apkirpsite. Universalių kilimėlių privalumas – įsigijimo paprastumas, nes šie kilimėliai yra prieinami praktiškai kiekviename automobilinių reikmenų skyriuje.

Specialiai konkrečiam modeliui pritaikyti kilimėliai idealiai tinka automobilio salonui. Reikėtų pažymėti tai, kad, lyginant su universaliais, specialiai konkrečiam automobilio modeliui pritaikyti kilimėliai kainuoja daugiau.

Automobilinių kilimėlių tipai pagal medžiagas

Guminiai automobiliniai kilimėliai

Guminiai kilimėliai pasižymi nedidele kaina. Šio tipo automobiliniai kilimėliai turi aukštus bortelius. Tų bortelių buvimas ar nebuvimas yra gana subjektyvus vertinimo ir kokybės kriterijus, kadangi dažnai „loviuose“ kaupiasi vanduo. Pagrindiniai guminių automobilinių kilimėlių trūkumai – prastas lankstumas, trapumas esant šalčiui, didelis svoris ir nemalonių kvapų išsaugojimas.

Poliuretano automobiliniai kilimėliai

Poliuretano automobiliniai kilimėliai lengvai ir patogiai atkartoja salono grindų konfigūraciją, pasižymi aukštais borteliais ir sveria dvigubai mažiau nei guminiai. Šio tipo kilimėliai nelaiko kvapų, nekietėja šaltyje ir yra atsparūs dilimui. Pagrindinis poliuretano kilimėlių trūkumas – didelė kaina.

Medžiaginiai automobiliniai kilimėliai

Medžiaginiai automobiliniai kilimėliai puikiai sugeria skysčius, atrodo labai stilingai ir yra nesunkiai valomi. Pagrindinis šio tipo automobilinių kilimėlių trūkumas tas, kad jie ilgai džiūsta ir negali sugerti labai daug drėgmės.

Plastikiniai automobiliniai kilimėliai

Šio tipo automobiliniai kilimėliai atsirado palyginus neseniai. Gamintojai dažnai pozicionuoja juos kaip universalų sprendimą. Šiltojo sezono metu jie nesukelia įvairių kvapų, o šaltuoju yra atsparūs padidėjusiai drėgmei. Plastikinius kilimėlius įprastai gamina trečiosios šalies kompanijos, originalių tokių kilimėlių nėra. Be naudojimosi universalumo, šie kilimėliai pasižymi tiksliai automobilio grindis atkartojančia forma. Dar vienas plastikinių automobilinių kilimėlių privalumas – ilgaamžiškumas. Jie pasižymi labai dideliais borteliais, kurie pagerina eksploatavimo sąlygas žiemos metu. Pagrindinis šio sprendimo trūkumas – pakankamai slidi medžiaga. Nors gamintojai ir stengiasi sumažinti slidimo galimybę ir padaryti kilimėlių paviršių gofruotą, kol kas jiems tai ne visai pavyko. Antras dėmesio vertas dalykas tas, kad plastikiniai automobiliniai kilimėliai turėtų būti tvirtai pritvirtinami prie automobilio grindų, todėl jei jūsų automobilyje nėra fiksacijos sistemos, šis variantas ne jums.

Kokio tipo automobilinius kilimėlius rinktis?

Ištisus metus naudoti medžiaginius kilimėlius negalima. Padidėjusi drėgmė žiemos sezono metu, druskos ir cheminiai reagentai greitai sugadins šio tipo kilimėlius. Varlė.lt automobilinės įrangos specialistai taip pat nepataria visus metus eksploatuoti ir guminių kilimėlių. Jie lemia, kad salonas prisipildo nemalonaus kvapo, jei automobilis kiek pastovi saulės nutviekstoje vietoje arba gali lemti grindų koroziją dėl temperatūrų salone skirtumų. Plastikinių automobilinių kilimėlių sprendimai tiks toli gražu ne visiems, nes ne kiekviename automobilyje yra grindų dangos tvirtinimų. Panašių automobilinių kilimėlių eksploatavimas be fiksatoriaus yra nesaugus. Todėl natūralu, kad kyla klausimas: kokio tipo rinktis? Į šį klausimą vieno teisingo atsakymo nėra. Daug priklauso nuo konkretaus automobilio ir eksploatavimo sąlygų. Pasak Varlė.lt automobilinės įrangos specialistų, vienas protingų ir praktiškų sprendimų – vasarai pirkti stilingus medžiaginius kilimėlius, o žiemai rinktis guminius su aukštais borteliais.

Nauji straipsniai

 • Suskaičiavo, kiek kasmet pasaulyje susidarys senų elektrinio transporto baterijų

  Keliuose riedantys elektromobiliai populiarėja daugelyje pasaulio šalių: gamintojai imasi jų gamybos dėl griežtėjančių aplinkosaugos reikalavimų, o pirkėjus skatina juos pirkti valstybių taikomos subsidijos ir lengvatos. Elektromobiliai, kaip ir bet kuri kita transporto priemonė, sensta ir tai reiškia, kad ateityje reikės perdirbti milijonus tonų eksploatuoti netinkamų ličio jonų...
 • AutoCOM CDP+ Flex puikus ir patikimas pagalbininkas atliekant diagnostines patikras

  AutoCOM CDP+ – Tai puikus ir patikimas pagalbininkas atliekant diagnostines patikras. Galimas naudojimas tiek su senesnėmis, tiek su naujausiomis transporto priemonėmis. Paprastai ir lengvai prijungiamas CDP+ prie automobilio diagnostinės jungties leidžia greitai ir lengvai užtikrintį belaidį ryšį tarp automobilio ir naudojamo kompiuterio, kuriame naudojate diagnostines programas....
 • Kur priduoti naudotas automobilių alyvos atliekas

  Lietuvoje oficialiai perdirbama mažiau nei ketvirtadalis visos rinkai patiektos automobilių alyvos ir tokia padėtis nesikeičia jau daug metų. Kur patenka likusi didžioji dalis seno automobilių tepalo ir kodėl aplinkosaugininkams tai kelia didelių rūpesčių? Aplinkos apsaugos agentūros naujausiais duomenimis, 2018 metais gamintojai ir importuotojai patiekė vidaus rinkai 21,59 tūkst. tonų...
 • Kada metas keisti automobilio valytuvus?

  Automobilio valytuvai yra vienas labiausiai apkraunamų ir greičiausiai susidėvinčių automobilio įrangos elementų. Dviems plonoms guminėms mentėms tenka nepaprastai svarbi užduotis užtikrinti vairuotojui gerą matomumą. Kaip atpažinti, kada valytuvai jau nustoja tinkamai atlikti šią savo pagrindinę funkciją ir ateina laikas pagalvoti apie naujus? Varlė.lt automobilių prekių specialistų...
 • Iš gyventojų kišenės – iki 10 mln. eurų už automobilių beverčių atliekų sutvarkymą

  Po automobilių ardymo per metus iki 50 tūkst. tonų neigiamą rinkos vertę turinčių automobilių atliekų (plastiko, gumos, stiklo, salono apdailos, sėdynių, kilimėlių, alyvos ar padangų) yra tinkami nesutvarkomos, patenka į pamiškes ir kitas atokesnes vietas, teršia aplinką. Už po automobilių ardymo bešeimininkių atliekų sutvarkymą sumoka gyventojai ir tai jiems kainuoja iki 10 mln. eurų per...
 • Patarimai, kaip išsirinkti stogo bagažinę automobiliui

  Nepaisant pakankamai didelio šiuolaikinių automobilių erdvumo, kartais gali pasirodyti, kad bagažinė yra per maža. Jeigu ruošiatės keliauti savo automobiliu ir planuojate atostogas su šeima, be abejonės jums pravers papildoma vieta bagažui. Paprasčiausias būdas padidinti savo automobilio vietą bagažui – įsigyti stogo bagažinę. Varlė.lt automobilinės įrangos specialistai parengė...
 • Kaip gamta tampa nelegalių automobilių ardytojų auka

  Kiemuose ar garažuose neteisėtai ardomi automobiliai, kaip ir bevertės gamtoje išmestos transporto priemonių atliekos, – vis dar dažnas atvejis Lietuvoje. Nustatyti aplinkos teršėjus neretai būna sudėtinga, bet pasitaiko ir išimčių. Vilniaus rajone bevertės automobilių atliekos neteisėtai buvo pašalintos kartu su transporto priemonės dokumentais. Eksploatuoti netinkamų transporto...
 • Profesionalus sanitarinis prietaisas patalpoms ir transporto priemonėms

  TEXA gamintojo sukurtas unikalus ir perversmą sukelsiantis prietaisas suteikiantis puikų sprendimą transporto priemonėms ir pačioms garažo ar autoserviso patalpoms siekiant išlaikyt sanitarinius reikalavimus! Privalumai ir stipriosios Texa Air2 San sąvybės: Visiškai automatizuotas veikimo procesas HEPA H13 filtras ir O2 Katalizatorius Standartiniai ozono, temperatūros ir drėgmės...
 • Reikalingiausia įranga keliaujantiems kemperiu

  Keliauti kemperiu yra ne tik labai patogu, tačiau taip pat ir saugų. Svarbiausia su savimi yra turėti svarbiausią įrangą, kuri užtikrina, kad važiuojant kemperiu pavyks jaustis taip, tarsi esate namuose. Tiesa, ne visi supranta – kokie daiktai kemperyje yra reikalingi. Dažniausiai atrodo, kad reikia visko, tačiau praktika ne tokia. Svarbiausia įsigyti kelis svarbiausius daiktus, kuriuos...
 • GPS sekimo įrenginiai

  Pirmiausia išsiaiškinkime, kad yra GPS sekimas. GPS reiškia „Global Positioning System“ (Globali padėties nustatymo sistema). Naudojant palydovus, sklandančius virš mūsų planetos, sistema perduoda geolokacijos ir laiko informaciją į GPS imtuvą. Sistema veikimui nenaudoja interneto ar mobiliojo ryšio, be to, jos naudojimas yra nemokamas, tereikia turėti imtuvą. Be navigacijos ir...
 • Virtualus nuotolinis automechanikų mokymasis iš namų – Electude.lt

  KAS YRA ELECTUDE? Electude yra kompanija, sukūrusi pažangiausią visame pasaulyje automobilių srities elektroninio mokymo technologiją, kuria naudojasi tūkstančiai mokyklų, kompanijų ir vyriausybinių organizacijų daugiau kaip 50 – yje šalių. Šią kompaniją 1990 m. įkūrė du automobilių srities dėstytojai, panaudodami visiškai naują požiūrį į automobilizmo mokymo procesą. Electude...
 • Kaip saugiai pakeisti automobilio padangas karantino metu?

  Dauguma autoservisų ir karantino metu stengiasi užtikrinti transporto priemonių remonto paslaugas. Naudojimasis nuosavu automobiliu leidžia išvengti viešojo transporto ir tiesioginio kontakto su aplinka. Kaip saugiai pakeisti padangas karantino metu ir kur dėti netinkamas naudojimui? Kelių eismo taisyklės numato, kad nuo balandžio 1 d. transporto priemonės jau gali važiuoti su vasarinėmis...
 • Kada yra naudojamos vasarinės padangos?

  Vasarines padangas galima naudoti nuo pavasario vidurio iki rudens pabaigos. Vasarinės padangos nėra būtinos. Pagal įstatymus vasarą galima turėti ir žiemines padangas. Tačiau tai būtų itin nesaugu, todėl geriau jas pakeisti į vasarines padangas. Vasarinės padangos yra labai saugios, komfortiškos ir ekonomiškos. Taip pat, jos yra tylios. Tai yra puikus pasirinkimas šiltiems orams. Vasarinės...
 • Daugėja pranešimų apie be priežiūros paliktus automobilius. Kur priduoti netinkamus eksploatuoti automobilius?

  Be priežiūros bendro naudojimo vietose paliktos eksploatuoti netinkamos transporto priemonės kelia nepatogumų gyventojams ir eismo dalyviams. Maža to, apleisti automobiliai neretai tampa aplinkos taršos šaltiniu. Gyventojų pranešimų skaičius rodo, kad šios problemos mastas tik didėja. Eksploatuoti netinkamų transporto priemonių tvarkytojų asociacija (ENTPTA) pernai iš gyventojų gavo apie...
 • Ką daryti, kad kondicionierių pildymo stotelės tarnautų ilgai?

  Dažnai girdime klausimą, ką daryti, kad kondicionierių pildymo stotelės tarnautų ilgai? Daug klientų galvoja, kad tai yra tik vakuumo siurblio alyvos ir filtrų keitimas. Deja, to nepakanka, kad kondicionierių pildymo įranga tarnautų ilgai ir nepriekaištingai. Aptarnavimo darbus atliekame laikydamiesi gamintojų reikalavimų ir tai nėra tik alyvos ir filtrų keitimas. Kad stotelė ilgiau tarnautų...