Pagal temą

Autobusai, mikroautobusaiAutobusų nuoma, mikroautobusų nuomaMikroautobusų remontas, perdarymasAutodizainas, automobilių dažaiAutomobilių aksesuaraiAutokosmetika, eksploatacinės medžiagosAutomobilių tiuningas, puošybaAutomobilinių atliekų surinkimasAutomobilinių atliekų supirkimas, tvarkymasAutomobilių dalysAkumuliatoriaiAutomobilių elektronika, elektros įrangaAutomobilių dalysKabliai, automobilių kabliaiKuro filtrai, oro filtrai, tepalo filtraiNaudotos automobilių dalys, autolaužynaiNavigacija, racijos, radijo ryšysStogo bagažinės, skersiniaiTurbinos, turbokompresoriaiVariklio dalysŽibintai, tuning žibintaiAutomobilių nuomaAutomobilių nuomaAutobusų nuoma, mikroautobusų nuomaKemperiai, kemperių nuomaAutomobilių pardavimasKemperiai, kemperių nuomaNauji automobiliai, atstovybėsAutomobilių remontasAutomobilių spynelių remontasAutomobilio salono remontas, automobilio perdarymasAutomobilių tiuningas, puošybaAutomobilių remontas, autoservisaiDyzelinių degalų sistemų remontasKėbulo remontasKondicionieriai, pildymas, remontasStabdžių remontasTurbinų, turbokompresorių remontasVariklių remontasVariklių galvučių remontasAutomobilių stiklaiAutomobilių stiklų keitimas, stiklų remontasStiklaiAutomobilių transporto paslaugosKrovinių pervežimas, krovinių gabenimasLogistika, muitinės sandėliaiTransporto valdymas, transporto kontrolėTransporto paslaugosAutoservisų, degalinių, plovyklų įrangaAutoservisų įrangaAutoservisų įrangos remontasDujų įranga automobiliamsDujų įranga, dujų įrangos montavimasKrovininiai automobiliaiKrovininiai automobiliaiSunkvežimių aksesuaraiSunkvežimių remontas, vilkikų remontasTachografų patikra, tachografų remontasVilkikų dalys, sunkvežimių dalysKuras, tepalaiDegalinėsTepalai, alyvaMotociklai, dviračiai, motoroleriaiMotociklų remontasMotociklų, motorolerių dalysMotociklai, dviračiai, motoroleriaiPadangos, ratlankiaiPadangų remontas, montavimas, balansavimasPadangosPaslaugosAutomobilių supirkimasAutomobilių utilizavimasAutomobilių klubai, automobilių sportasAutomobilių raktų gamyba, avarinis atrakinimasDraudiminių įvykių administravimasKemperiai, kemperių nuomaMokymo įstaigosPerkraustymo paslaugosPlovyklos, automobilių valymasTransporto priemonių registravimasTransporto priemonių draudimasTechninė pagalba kelyjeTechninė pagalba kelyjeVairavimo mokyklosNaudinga vairuotojuiŽemės ūkio technikaŽemės ūkio technika

Neįtikėtina: naujų elektromobilių pardavimas Europoje aplenkė dyzelinu varomų

2020 m. lapkričio 6 d.
Neįtikėtina: naujų elektromobilių pardavimas Europoje aplenkė dyzelinu varomų

2020 metų rugsėjo mėnesį, pirmą kartą Europos istorijoje, elektromobilių pardavimas aplenkė dyzelinu varomų automobilių. Įspūdingas buvo ir elektromobilių „Volkswagen ID.3“ startas.

Kompanijos „JATO Dynamics“ 27-ias Europos šalis apimančiais duomenimis, bendra automobilių registracija Europoje dėl Covid-19 pandemijos įtakos per devynis šių metų mėnesius, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, sumažėjo 29 proc., iki 8,54 mln. automobilių, o vien rugsėjo mėnesį metinis augimas tesiekė 1,2 proc., iki beveik 1,3 mln. lengvųjų automobilių.

Tačiau 2020 metų rugsėjį registruotų elektrinių transporto priemonių (apima tik baterija varomas elektrines transporto priemones (angl. EV arba BEV), iš elektros laido įkraunamus hibridinius automobilius (angl. PHEV) ir daugiau nei vieną variklį (angl. HEV) turinčias transporto priemones) skaičius buvo didesnis nei registruotų dyzelinių automobilių skaičius.

Per rugsėjį buvo parduota 327,8 tūkst. elektrinių transporto priemonių – 139 proc. daugiau nei pernai tą patį mėnesį, jos sudarė 25 proc. visų parduotų automobilių. Tai buvo pirmas kartas, kai elektrinės transporto priemonės peržengė 300 tūkst. mėnesio ribą, ir tik antras kartas, kai joms atitenka daugiau nei 20 proc. visų registracijų. Maža to, tai buvo rekordas tiek pagal parduotą elektrinių automobilių kiekį, tiek pagal rinkos dalį.

Dyzelinu varomų automobilių rinkos dalis rugsėjo mėn. buvo rekordiškai maža – tik 24,8 procento. Palyginimui: lygiai prieš dešimtmetį dyzeliniai automobiliai sudarė 50 proc. registracijų, o elektromobilių rinkos dalis buvo mažesnė nei 1 procentas.

Pasak analitikų, prasidėjusi elektrifikacijos revoliucija nuteikia pozityviai ir žymi reikšmingus pokyčius, nes vos prieš penkerius metus dyzeliniai automobiliai buvo dominuojantis žaidėjas Europoje.

„Pagaliau vyksta perėjimas nuo vidaus degimo variklių prie elektrinių transporto priemonių. Nors tai daugiausia priklauso nuo vyriausybių politikos ir paskatų, vartotojai taip pat yra pasirengę pritaikyti šias naujas technologijas“, – komentavo „JATO Dynamics“ pasaulio analitikas Felipe Munozas.

Šiemet rugsėjį svarbiausiais rinkos dalyviais Europos elektromobilių pramonėje buvo „Tesla“, „Volkswagen“ ir „Renault“.

Pirmoji vieta 100 proc. elektra varomų automobilių segmente atiteko JAV gamintojai „Tesla“, pardavusiai 15,7 tūkst. „Model 3“ elektrinių sedanų. „Tesla“ ilgą laiką buvo elektromobilių pardavimo varomoji jėga Europoje, tačiau dabar Elono Musko vadovaujamai kompanijai tenka kovoti su vietos žaidėjais. Skaičiuojama, kad „Tesla“ pardavimas šių metų rugsėjį, palyginti su 2019 metų rugsėjo mėn., smuko 5 proc., kai gamintojų „Renault“ ir „Volkswagen“ pastebimai išaugo – atitinkamai 211 proc. ir 352 procentus.

Antroje pozicijoje buvo „Renault“, 2020-ųjų rugsėjį pardavusi 11 tūkst. „Zoes“ elektromobilių, o trečioje pozicijoje liko Vokietijos automobilių gamintojas „Volkswagen“, pardavęs 7,9 tūkst. „ID.3“ elektromobilių. Toliau sekė „Hyundai Kona“ (6,06 tūkst.), „Kia Niro“ (4,9 tūkst.), „Nissan Leaf“ (3,21 tūkst.) ir kiti gamintojai.

Analitikai pažymi, kad „Volkswagen Group“ pavyko sėkmingai įveikti 2015 metų „dyzelgeito“ skandalą ir tapti vienu iš svarbiausių elektrifikacijos dalyvių. Per šių metų rugsėjo mėn. Vokietijos automobilių gamintojas iš viso užregistravo 40,3 tūkst. BEV, PHEV ir HEV automobilių Europoje ir tapo antru pagal dydį elektrinių automobilių pardavėju po gamintojos „Toyota“, kuri dominuoja hibridinių automobilių segmente.

Kaip sekasi Lietuvai

Valstybinės įmonės „Regitra“ duomenimis, per šių metų sausio-rugsėjo mėn. Lietuvoje buvo pirmą kartą registruoti 805 tik elektra varomi lengvieji automobiliai (M1 klasės) – 6,7 karto daugiau nei pernai tuo pat metu, o vien rugsėjo mėnesį – 127 elektromobiliai (pernai rugsėjį – 31).

2020 metų spalio pradžioje iš viso pirmą kartą registruotų lengvųjų elektromobilių skaičius siekė 2 159, o ir benzinu, ir elektra varomų automobilių – 25 583.

„Elektromobilių pardavimo augimas Lietuvoje auga kartais, tačiau jų užimama rinkos dalis nesiekia ir 1 procento. Visgi sprendimas, kad į valstybės kompensaciją perkant elektromobilius gali pretenduoti ir juridiniai asmenys, rinką turėtų labiau išjudinti“, – sako Aplinkos apsaugos instituto, sukūrusio elektriniam transportui skirtą svetainę www.elv.lt, vadovas Alfredas Skinulis.

Nuo spalio 19 dienos paskelbtas pirmasis kvietimas, kuris suteikia teisę juridiniams asmenims kreiptis dėl subsidijos perkant naują M1 (lengvasis automobilis) ir M2 (autobusas) klasės elektromobilius. Iš viso pagal šį kvietimą iš Klimato kaitos programos lėšų numatyta skirti 2 mln. eurų, o bendra kompensacijos suma juridiniams asmenims sudaro 3,5 mln. eurų. Subsidijos mokamos siekiant mažinti išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį transporto sektoriuje ir gerinti oro kokybę.

Pagal Klimato kaitos programos priemonę „Elektromobilių įsigijimo juridiniams asmenims skatinimas“ numatyta 4 tūkst. eurų (su PVM) subsidija už kiekvieną naują M1 ir (ar) N1 klasės elektromobilį, o 10 tūkst. eurų (su PVM) subsidija – už kiekvieną naują M2 ir (ar) N2 klasės elektromobilį. Papildoma 1 tūkst. eurų (su PVM) subsidija būtų skiriama už kiekvieną sunaikintą transporto priemonę.

Tvarka numato, kad bus finansuojami mažos apimties projektai, kuriems prašoma suma neviršija 14 500 eurų, ir vidutinės apimties projektai, kuriems prašoma finansavimo suma viršija 14 500 eurų, bet yra ne didesnė kaip 200 000 eurų.

Paraiškos projektų vertinimui atlikti priimamos iki tol, kol pakanka lėšų, skirtų finansavimo priemonei, ir ne ilgiau kaip iki 2021 metų vasario 1 dienos.

Šiuo metu privatūs asmenys, perkantys naują elektromobilį, gali gauti 4 tūkst. eurų subsidiją, o naudotą – 1 tūkst. eurų subsidiją.

Nauji straipsniai

 • Pagamino elektromobilį tik iš perdirbtų atliekų

  Nyderlandų studentų komanda sukūrė elektrinę transporto priemonę, kuri buvo pagaminta tik iš perdirbtų atliekų. Elektromobilio gamybai buvo naudojamas ne tik perdirbtas plastikas iš vandenyno, bet ir buitinės atliekos. Tikimasi, kad šis eksperimentas paskatins automobilių pramonę panaudoti kuo daugiau perdirbtų medžiagų gamyboje. Dviejų vietų elektromobilį „Luka“, galintį vienu...
 • Spalį Lietuvoje parduota triskart daugiau naujų elektromobilių

  Nors bendras Lietuvos naujų lengvųjų automobilių rinkos augimas sustojo, elektra varomų automobilių registracija spalio mėnesį, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų mėnesiu, išaugo beveik tris kartus. Panašus buvo ir metinis dešimties mėnesių augimas. Valstybės įmonės „Regitra“ duomenimis, per 2020 metų spalį mūsų šalyje buvo registruoti 38-i nauji M1 klasės lengvieji...
 • Keleivinių mikroautobusų nuoma Panevėžyje ir ne tik...

  "Busauta" - transporto nuoma. Keleiviniai mikroautobusai nuomai nuo vienos valandos iki 12 mėn. Informacija-rezervacija 8 680 00 800 867972857 "Jūsų norai - mūsų tikslai"
 • Keičiu automobilio padangas, o kur dėti senas?

  Automobilių padangos – atliekos, kurių dar apstu miškuose, pakelėse ar kitose nuošalesnėse vietose. Ką privalo žinoti kiekvienas, keičiantis automobilio padangas ir norintis atsikratyti senų? Gamintojų ir importuotojų asociacijos vadovės Astos Pakštaitės-Marcinkienės teigimu, nors taisyklės nesikeičia jau daug metų, transporto priemonių savininkams vis dar kyla klausimų, kaip elgtis...
 • Įmonės, juridiniai asmenys suskubo naudotis subsidija elektromobiliams

  Juridiniai asmenys skuba teikti paraišką dėl subsidijos naujo elektromobilio pirkimui. Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) duomenimis, vien per pirmąją dieną buvo sulaukta paraiškų bendrai 600 tūkst. eurų sumai. APVA teigimu, pastebimas itin didelis juridinių asmenų susidomėjimas, nors kompensacijos dydis yra toks pat, kaip ir fiziniams asmenims. „Paskata elektromobilius...
 • 5 pagrindiniai punktai, norint paruošti automobilį žiemos sezonui

  Turint automobilį, gaunama didelių privalumų, ir papildomų rūpesčių. Be kasmetinio pasirengimo techninei apžiūrai ir periodiško defektinių dalių keitimo, jūs turite paruošti savo automobilį vasaros ir žiemos sezonams. Pasiruošimas vasaros sezonui paprastai nesukelia didelių rūpesčių (nebent, žinoma, jūsų automobilis garaže praleido visą žiemą, o tai gali labai paveikti jo techninę ir vizualinę...
 • Kiek autoservisų Lietuvoje netvarko atliekų ir kas už tai sumoka?

  Naujausi valstybės institucijų duomenys rodo, kad Lietuvoje transporto priemonių techninės priežiūros ir remonto veiklą vykdančių asmenų skaičius yra mažiausiai penkis kartus didesnis nei oficialiai priduodančiųjų atliekas. Dėl to automobilinių atliekų sutvarkymo kaina nugula ant gyventojų pečių, atliekos teršia aplinką. Valstybinės mokesčių inspekcijos duomenimis (VMI), 2019 metais...
 • Kaip išsirinkti geras žiemines padangas?

  Foto: Freepik.com Kad ir kokia didelė būtų jūsų automobilyje esančių saugumo sistemų gausa bei įvairovė, jų jums gali ir neprireikti, jeigu naudosite geras žiemines padangas. Padangos yra vienintelis dalykas, skiriantis automobilį nuo kelio dangos, todėl kiekvienas vairuotojas turėtų žinoti, kad jas svarbu rinktis ne tik pagal dydį, bet ir protektoriaus dizainą, atsparumą aukštai...
 • Mikroautobusų ir autobusų nuoma su vairuotoju

  "Busauta" - transporto nuoma. Mikroautobusų,autobusų nuoma nuo 8 iki 52 vietų,keleivių pervežimas Informacija-rezervacija 8 679 72 857 8 680 00 800 "Jūsų norai - mūsų tikslai"
 • Keleivinių mikroautobusų nuoma

  "Busauta" - transporto nuoma. Keleiviniai mikroautobusai nuomai nuo vienos valandos iki ...... Informacija-rezervacija 8680 00 800 "Jūsų norai - mūsų tikslai"
 • Ką pasirinkti: perdirbti elektromobilių baterijas ar jas panaudoti kitiems tikslams?

  Elektra varomi automobiliai laikomi ekologiškiausia transporto priemone, nes sukelia mažiau triukšmo ir padeda sumažinti išmetamų teršalų kiekį, ypač, kai baterijos įkraunamos panaudojant atsinaujinančius energijos šaltinius. Populiarėjant elektromobiliams tenka rinktis – jų baterijas perdirbti ar panaudoti kitiems tikslams. Šiuolaikiniuose elektromobiliuose naudojamos ličio jonų...
 • Kaip paruošti automobilį mėgėjiškam važiavimui trasoje?

  Jeigu mėgstate greitį, dinamišką važiavimą bei automobilių variklių riaumojimą, pati geriausia vieta tam pamatyti, išgirsti ir patirti – trasa. Kad ir kokia pagunda kyla, nepažeidinėkite KET bendro naudojimo keliuose ir geriau rinkitės uždaras trasas agresyviam ir greitam važiavimui. Paspausti autostradoje didelio mokslo ar sugebėjimo nereikia, bet įveikti Kačerginės žiedą ar kitą trasą...
 • Auto keltuvo priežiūra: ar žinojote, kad jos reikia?

  Transporto priemonių keltuvai vis dažniau atsiranda ne tik servisuose, tačiau ir nuosavuose garažuose. Kodėl? Kadangi kainos vis labiau mažėja (dėl konkurencijos), tačiau kokybė – išlieka tokia pat gera. O atlikti mašinos bei kitos transporto priemonės priežiūros bei tvarkymo darbus su gera įranga – kur kas paprasčiau. Tiesa, kaip ir bet kokia kita technika, taip ir autokeltuvai...
 • Krovininių mikroautobusų nuoma

  "Busauta" - transporto nuoma. Krovininiai mikroautobusai nuomai nuo vienos valandos iki metų. Informacija-rezervacija 868000800 "Jūsų norai - mūsų tikslai"
 • Automobilio stiklo keitimas – kada susirūpinti?

  Automobilio stiklo keitimas – nemalonus ir dažnu atveju nepigus procesas. Neretai vairuotojams kyla dvejonių, kada stiklą reikia keisti, o kada remontuoti. Jei automobilį pirkote iš salono ir turite priekinio stiklo garantiją – puiku, problemų ir išlaidų turėsite kur kas mažiau. Tačiau gatvėmis įprastai važinėja vairuotojai, kurie tokios prabangos neturi ir atsiradus stiklo...