Pagal temą

Autobusai, mikroautobusaiAutobusų nuoma, mikroautobusų nuomaMikroautobusų remontas, perdarymasAutodizainas, automobilių dažaiAutomobilių aksesuaraiAutokosmetika, eksploatacinės medžiagosAutomobilių tiuningas, puošybaAutomobilinių atliekų surinkimasAutomobilinių atliekų supirkimas, tvarkymasAutomobilių dalysAkumuliatoriaiAutomobilių elektronika, elektros įrangaAutomobilių dalysKabliai, automobilių kabliaiKuro filtrai, oro filtrai, tepalo filtraiNaudotos automobilių dalys, autolaužynaiNavigacija, racijos, radijo ryšysStogo bagažinės, skersiniaiTurbinos, turbokompresoriaiVariklio dalysŽibintai, tuning žibintaiAutomobilių nuomaAutomobilių nuomaAutobusų nuoma, mikroautobusų nuomaKemperiai, kemperių nuomaAutomobilių pardavimasKemperiai, kemperių nuomaNauji automobiliai, atstovybėsAutomobilių remontasAutomobilių spynelių remontasAutomobilio salono remontas, automobilio perdarymasAutomobilių tiuningas, puošybaAutomobilių remontas, autoservisaiDyzelinių degalų sistemų remontasKėbulo remontasKondicionieriai, pildymas, remontasStabdžių remontasTurbinų, turbokompresorių remontasVariklių remontasVariklių galvučių remontasAutomobilių stiklaiStiklaiAutomobilių transporto paslaugosKrovinių pervežimas, krovinių gabenimasLogistika, muitinės sandėliaiTransporto paslaugosTransporto valdymas, transporto kontrolėAutoservisų, degalinių, plovyklų įrangaAutoservisų įrangaAutoservisų įrangos remontasDujų įranga automobiliamsDujų įranga, dujų įrangos montavimasKrovininiai automobiliaiKrovininiai automobiliaiSunkvežimių aksesuaraiSunkvežimių remontas, vilkikų remontasTachografų patikra, tachografų remontasVilkikų dalys, sunkvežimių dalysKuras, tepalaiDegalinėsTepalai, alyvaMotociklai, dviračiai, motoroleriaiMotociklų remontasMotociklų, motorolerių dalysMotociklai, dviračiai, motoroleriaiPadangos, ratlankiaiPadangų remontas, montavimas, balansavimasPadangosPaslaugosAutomobilių supirkimasAutomobilių utilizavimasAutomobilių raktų gamyba, avarinis atrakinimasDraudiminių įvykių administravimasKemperiai, kemperių nuomaMokymo įstaigosPerkraustymo paslaugosPlovyklos, automobilių valymasTransporto priemonių registravimasTransporto priemonių draudimasTechninė pagalba kelyjeTechninė pagalba kelyjeVairavimo mokyklosNaudinga vairuotojuiŽemės ūkio technikaŽemės ūkio technika

Patarimai, kaip išsirinkti stogo bagažinę automobiliui

2020 m. gegužės 27 d.
Patarimai, kaip išsirinkti stogo bagažinę automobiliui

Nepaisant pakankamai didelio šiuolaikinių automobilių erdvumo, kartais gali pasirodyti, kad bagažinė yra per maža. Jeigu ruošiatės keliauti savo automobiliu ir planuojate atostogas su šeima, be abejonės jums pravers papildoma vieta bagažui. Paprasčiausias būdas padidinti savo automobilio vietą bagažui – įsigyti stogo bagažinę. Varlė.lt automobilinės įrangos specialistai parengė patarimus, į ką vertėtų atkreipti dėmesį renkantis bagažinę automobiliui.

Automobiliui pritaikyti stogo skersiniai

Kiekviena bagažinė yra montuojama ant specialaus pagrindo, t.y. skersinių, kurie gali būti pagaminti iš aliuminio arba plieno. Beje, rinkoje siūlomi ir pripučiami stogo skersiniai. Nepaisant savo universalumo, jie turi nemažai apribojimų. Norint išsirinkti tinkamus savo automobiliui stogo skersinius, reikėtų vadovautis tokia informacija: automobilio gamintojas bei modelis, metai ir kėbulo tipas. Tam tikrais atvejais reikia atkreipti dėmesį į automobilio stogo konstrukciją. Tai tikrai svarbi informacija, mat nėra universalių stogo skersinių tinkančių kiekvienam automobilio tipui. Galima išskirti tokius stogus:

 • su gamyklinėmis išilginėmis atramomis (angl. railing) (integruotais arba tradiciniais pakeltais)
 • su fiksuojamaisiais taškais, t.y. specialiais lizdais skersinių tvirtinimui
 • neturintis nei vieno iš aukščiau išvardintų požymių, kai skersiniai tvirtinami prie jo kraštų. Šio tipo stogai gali būti su lietaus latakais ir be jų, tad reiktų į tai atsižvelgti. Būtent nuo automobilio stogo tipo priklauso, kokius skersinius galima montuoti. Paprasčiausia būna tada, kai stogas yra su išilginėmis pakeltomis atramomis. Tai dažniausiai pasitaikantis tipas senesnių gamybos metų automobiliuose.

Svarbu atkreipti dėmesį, kokia yra maksimali leistina skersinių apkrova bei ką rekomenduoja turimo automobilio gamintojas. Paprastai ji būna nuo 50 kg iki 100 kg priklausomai nuo gamintojo ir modelio, todėl reikia rinktis atsižvelgiant į asmeninius poreikius.

Stogo bagažinės talpa

Galima rasti nuo maždaug 300 l iki 600 l talpos stogo bagažinių. Gamintojai siūlo tiek plokščius ir plačius, tiek kiek aukštesnius ir siaurus variantus. Stogo bagažinės formą vertėtų rinktis atsižvelgiant į planuojamą apkrovą ir aerodinaminį pasipriešinimą. Žemos aptakių formų bagažinės paprastai geriau susitvarko su oro pasipriešinimu, o tai turi įtakos mažesnėms kuro sąnaudoms.

Taip pat, pasak Varlė.lt specialistų, svarbu atsižvelgti į stogo bagažinės leistiną maksimalią apkrovą. Paprastai ji neviršija 75 kg. Be to, vertėtų pasirūpinti tolygiu krovinio paskirstymu. Sunkiausios jo dalys turėtų atsirasti per vidurį.

Renkantis stogo bagažinę, rekomenduojama pasidomėti, kokia maksimali stogo apkrova leistina automobilio gamintojo. Tai itin svarbu, jei planuojate transportuoti tikrai sunkius krovinius.

Renkantis stogo bagažinę vertėtų pasidomėti ar joje yra tvirtinimo taškai, prie kurių pritvirtinsite krovinį. Nepritvirtintas ir laisvoje būsenoje paliktas krovinys stabdymo metu gali lemti, kad bus nutraukta ar sulaužyta bagažinė. Norint kuo efektyviau išnaudoti automobilio stogo bagažinės talpą, rinkitės modelį su specialių kelionių krepšių rinkiniu. Tuomet galėsite būti tikri, kad krovinys tilps bagažinėje ir maksimaliai išnaudosite jos talpą.

Stogo bagažinės matmenys

Stogo bagažinės labai dažnai naudojamos slidžių ir snieglenčių transportavimui. Dėl to dažnas bagažinių gamintojas nurodo, kiek slidinėjimo įrangos galima gabenti konkrečioje stogo bagažinėje. Tačiau stogo bagažinės matmenis vertėtų rinktis atsižvelgiant ne tik į slidžių ilgį ar skaičių, bet ir automobilio gabaritus. Pasirinkę per ilgą bagažinę, galite susidurti su problema atidarant bagažinės dangtį ar stebint šviesoforą. Per plati bagažinė gali neleisti šalimais sumontuoti dviračio ar slidžių laikiklių.

Vertėtų turėti omenyje tai, kad bendras bagažinės ilgis neturėtų būti didesnis nei automobilio stogas, o absoliučiam saugumui rekomenduojama rinktis 5-10 cm trumpesnę bagažinę.

Kaip sumontuoti stogo bagažinę?

Norint pritvirtinti stogo bagažinę, dviračio, slidžių ar kitokius laikiklius, privalote turėti stogo skersinius. Tai dvi skersinės sijos, kurios yra pritvirtintos prie išilginių atramų, lizdų (fiksavimo taškų) arba stogo krašto. Pirkdami stogo bagažinę kartu su stogo skersiniais turėsite galimybę pritaikyti ir sureguliuoti tvirtinimo sistemą.

Ko gero vienas estetiškiausių yra montavimas T formos grioveliuose. Be to, tai labai tvirta tvirtinimo sistema, todėl vairuojant nereikės nerimauti dėl braškėjimų ar bagažinės judėjimo kelionės metu. Dar vienas patogus montavimo būdas yra rankenėlėmis valdoma sistema. Ji leidžia pritvirtinti ar nuimti bagažinę be specialių įrankių, o tai labai patogu. Paprasčiausias stogo bagažinės tvirtinimo būdas naudojamas biudžetinėse konstrukcijose yra U formos kabės, kuriomis ir pritvirtinama stogo bagažinė.

Stogo bagažinės atidarymo būdas

Stogo bagažinės atidarymo sistema lemia naudojimosi patogumą. Aukštos kokybės stogo bagažinės paprastai pasižymi prieiga iš dviejų pusių. Tai itin svarbu plačiose stogo bagažinėse, kurias lengviau pakrauti iš abiejų automobilio pusių. Taip pat atkreipkite dėmesį į bagažinės dangčio amortizatorių. Visos šiuolaikinės stogo bagažinės turi užrakto sistemą, kuri saugo nuo atsitiktinio bagažinės dangčio atsidarymo bei impulsyvių vagysčių. Tačiau gabenant vertingus daiktus, Varlė.lt specialistai nerekomenduoja jų palikti be priežiūros ilgesniam laikui.

Renkantis automobilio stogo bagažinę jokiu būdu negalima pamiršti apie naudojimosi saugumą. Stogo bagažinė yra toks elementas, kurį tiesiogiai veikia vėjas, didelės apkrovos, todėl kokybė renkantis šį daiktą turėtų būti prioritetinis aspektas. Medžiaga, iš kurios pagaminta bagažinė, turi būti kartu tvirta bei elastinga, padengta specialiu, nuo UV spindulių saugančiu, sluoksniu.

Ne paskutinėje vietoje yra stogo bagažinės dizainas, nes kelionės metu tai tampa integrali automobilio dalis. Gamintojai siūlo įvairių formų bei spalvų modelius atitinkančius kiekvieno individualius norus ir poreikius.

Stogo bagažinė privalo turėti visus reikalingus naudojimą leidžiančius sertifikatus. Svarbiausias čia yra saugumo sertifikatas, kuris nusako tai, kas vyksta su stogo bagažine susidūrimo metu (angl. crash test). Stogo bagažinės lūžimas, įtrūkimas ar atsiskyrimas nuo automobilio stogo važiuojant dideliu greičiu gali sudaryti pavojingą situaciją, todėl rinkitės tik patikimų ir žinomų gamintojų modelius.

Nauji straipsniai

 • Suskaičiavo, kiek kasmet pasaulyje susidarys senų elektrinio transporto baterijų

  Keliuose riedantys elektromobiliai populiarėja daugelyje pasaulio šalių: gamintojai imasi jų gamybos dėl griežtėjančių aplinkosaugos reikalavimų, o pirkėjus skatina juos pirkti valstybių taikomos subsidijos ir lengvatos. Elektromobiliai, kaip ir bet kuri kita transporto priemonė, sensta ir tai reiškia, kad ateityje reikės perdirbti milijonus tonų eksploatuoti netinkamų ličio jonų...
 • AutoCOM CDP+ Flex puikus ir patikimas pagalbininkas atliekant diagnostines patikras

  AutoCOM CDP+ – Tai puikus ir patikimas pagalbininkas atliekant diagnostines patikras. Galimas naudojimas tiek su senesnėmis, tiek su naujausiomis transporto priemonėmis. Paprastai ir lengvai prijungiamas CDP+ prie automobilio diagnostinės jungties leidžia greitai ir lengvai užtikrintį belaidį ryšį tarp automobilio ir naudojamo kompiuterio, kuriame naudojate diagnostines programas....
 • Kur priduoti naudotas automobilių alyvos atliekas

  Lietuvoje oficialiai perdirbama mažiau nei ketvirtadalis visos rinkai patiektos automobilių alyvos ir tokia padėtis nesikeičia jau daug metų. Kur patenka likusi didžioji dalis seno automobilių tepalo ir kodėl aplinkosaugininkams tai kelia didelių rūpesčių? Aplinkos apsaugos agentūros naujausiais duomenimis, 2018 metais gamintojai ir importuotojai patiekė vidaus rinkai 21,59 tūkst. tonų...
 • Kada metas keisti automobilio valytuvus?

  Automobilio valytuvai yra vienas labiausiai apkraunamų ir greičiausiai susidėvinčių automobilio įrangos elementų. Dviems plonoms guminėms mentėms tenka nepaprastai svarbi užduotis užtikrinti vairuotojui gerą matomumą. Kaip atpažinti, kada valytuvai jau nustoja tinkamai atlikti šią savo pagrindinę funkciją ir ateina laikas pagalvoti apie naujus? Varlė.lt automobilių prekių specialistų...
 • Iš gyventojų kišenės – iki 10 mln. eurų už automobilių beverčių atliekų sutvarkymą

  Po automobilių ardymo per metus iki 50 tūkst. tonų neigiamą rinkos vertę turinčių automobilių atliekų (plastiko, gumos, stiklo, salono apdailos, sėdynių, kilimėlių, alyvos ar padangų) yra tinkami nesutvarkomos, patenka į pamiškes ir kitas atokesnes vietas, teršia aplinką. Už po automobilių ardymo bešeimininkių atliekų sutvarkymą sumoka gyventojai ir tai jiems kainuoja iki 10 mln. eurų per...
 • Kaip išsirinkti kokybiškus automobilinius kilimėlius?

  Kiekvienas automobilio savininkas anksčiau ar vėliau susiduria su poreikiu įsigyti papildomus automobilinius priedus ir aksesuarus. Vienas pagrindinių dalykų – automobiliniai kilimėliai, kurie tik iš pirmo žvilgsnio atrodo ne tokie jau ir svarbūs. Varlė.lt automobilinės įrangos specialistų teigimu, teisingai pasirinktas automobilinis kilimėlis – tai ne tik salono švara, bet taip...
 • Kaip gamta tampa nelegalių automobilių ardytojų auka

  Kiemuose ar garažuose neteisėtai ardomi automobiliai, kaip ir bevertės gamtoje išmestos transporto priemonių atliekos, – vis dar dažnas atvejis Lietuvoje. Nustatyti aplinkos teršėjus neretai būna sudėtinga, bet pasitaiko ir išimčių. Vilniaus rajone bevertės automobilių atliekos neteisėtai buvo pašalintos kartu su transporto priemonės dokumentais. Eksploatuoti netinkamų transporto...
 • Profesionalus sanitarinis prietaisas patalpoms ir transporto priemonėms

  TEXA gamintojo sukurtas unikalus ir perversmą sukelsiantis prietaisas suteikiantis puikų sprendimą transporto priemonėms ir pačioms garažo ar autoserviso patalpoms siekiant išlaikyt sanitarinius reikalavimus! Privalumai ir stipriosios Texa Air2 San sąvybės: Visiškai automatizuotas veikimo procesas HEPA H13 filtras ir O2 Katalizatorius Standartiniai ozono, temperatūros ir drėgmės...
 • Reikalingiausia įranga keliaujantiems kemperiu

  Keliauti kemperiu yra ne tik labai patogu, tačiau taip pat ir saugų. Svarbiausia su savimi yra turėti svarbiausią įrangą, kuri užtikrina, kad važiuojant kemperiu pavyks jaustis taip, tarsi esate namuose. Tiesa, ne visi supranta – kokie daiktai kemperyje yra reikalingi. Dažniausiai atrodo, kad reikia visko, tačiau praktika ne tokia. Svarbiausia įsigyti kelis svarbiausius daiktus, kuriuos...
 • GPS sekimo įrenginiai

  Pirmiausia išsiaiškinkime, kad yra GPS sekimas. GPS reiškia „Global Positioning System“ (Globali padėties nustatymo sistema). Naudojant palydovus, sklandančius virš mūsų planetos, sistema perduoda geolokacijos ir laiko informaciją į GPS imtuvą. Sistema veikimui nenaudoja interneto ar mobiliojo ryšio, be to, jos naudojimas yra nemokamas, tereikia turėti imtuvą. Be navigacijos ir...
 • Virtualus nuotolinis automechanikų mokymasis iš namų – Electude.lt

  KAS YRA ELECTUDE? Electude yra kompanija, sukūrusi pažangiausią visame pasaulyje automobilių srities elektroninio mokymo technologiją, kuria naudojasi tūkstančiai mokyklų, kompanijų ir vyriausybinių organizacijų daugiau kaip 50 – yje šalių. Šią kompaniją 1990 m. įkūrė du automobilių srities dėstytojai, panaudodami visiškai naują požiūrį į automobilizmo mokymo procesą. Electude...
 • Kaip saugiai pakeisti automobilio padangas karantino metu?

  Dauguma autoservisų ir karantino metu stengiasi užtikrinti transporto priemonių remonto paslaugas. Naudojimasis nuosavu automobiliu leidžia išvengti viešojo transporto ir tiesioginio kontakto su aplinka. Kaip saugiai pakeisti padangas karantino metu ir kur dėti netinkamas naudojimui? Kelių eismo taisyklės numato, kad nuo balandžio 1 d. transporto priemonės jau gali važiuoti su vasarinėmis...
 • Kada yra naudojamos vasarinės padangos?

  Vasarines padangas galima naudoti nuo pavasario vidurio iki rudens pabaigos. Vasarinės padangos nėra būtinos. Pagal įstatymus vasarą galima turėti ir žiemines padangas. Tačiau tai būtų itin nesaugu, todėl geriau jas pakeisti į vasarines padangas. Vasarinės padangos yra labai saugios, komfortiškos ir ekonomiškos. Taip pat, jos yra tylios. Tai yra puikus pasirinkimas šiltiems orams. Vasarinės...
 • Daugėja pranešimų apie be priežiūros paliktus automobilius. Kur priduoti netinkamus eksploatuoti automobilius?

  Be priežiūros bendro naudojimo vietose paliktos eksploatuoti netinkamos transporto priemonės kelia nepatogumų gyventojams ir eismo dalyviams. Maža to, apleisti automobiliai neretai tampa aplinkos taršos šaltiniu. Gyventojų pranešimų skaičius rodo, kad šios problemos mastas tik didėja. Eksploatuoti netinkamų transporto priemonių tvarkytojų asociacija (ENTPTA) pernai iš gyventojų gavo apie...
 • Ką daryti, kad kondicionierių pildymo stotelės tarnautų ilgai?

  Dažnai girdime klausimą, ką daryti, kad kondicionierių pildymo stotelės tarnautų ilgai? Daug klientų galvoja, kad tai yra tik vakuumo siurblio alyvos ir filtrų keitimas. Deja, to nepakanka, kad kondicionierių pildymo įranga tarnautų ilgai ir nepriekaištingai. Aptarnavimo darbus atliekame laikydamiesi gamintojų reikalavimų ir tai nėra tik alyvos ir filtrų keitimas. Kad stotelė ilgiau tarnautų...