Kaip montuojami automobilio langų deflektoriai

3 April 2018

Langų deflektoriai. montavimas

Vėjo deflektoriai, kitaip dar vadinami langų deflektoriais arba paprasčiausiai deflektoriais yra nebrangus ir greitas sprendimas norint mėgautis gaiviu oru savo automobilyje, o taip pat apsisaugoti nuo pučiančio vėjo, nemalonaus garso ar net padidėjusių kuro sanaudų.

Langų deflektorių yra pačių įvairiausių ir dažniausiai jie yra pritaikyti tam tikriems automobilių modeliams. Nesvarbu ar vairuojate mažą miesto automobilį, ar didžiulį visureigį o galbūt net mikroautobusą, jūs tikrai rasite kokybišką ir originalų vėjo deflektorių kuris puikiai tiks būtent jūsų automobiliui.

Tiesa, kai kuriuos potencialius pirkėjus atbaido ne deflektorių kaina ar jų funkcionalumo ir tikrosios naudos klausimas, o tai, jog pats pirkėjas turės susimontuoti šį prietaisą į savo automobilį. Juk ne kiekvienas yra mechanikas ar technikai prijaučiantis žmogus – tai visiškai normalu. Jūs ir neturite būti inžinierius, jog sugebėtumėte susimontuoti vėjo deflektorių į savo automobilį. Dažniausiai kiekvienas deflektorius yra parduodamas kartu su instrukcija kaip taisyklingai jį sumontuoti – dauguma šių instrukcijų yra labai panašios, kadangi ir patys deflektoriai yra panašūs į vieni kitus ir dažniausiai skiriasi tik medžiaga iš kurios jie yra pagaminti, retkarčiais ir forma.

Vis dėlto pakalbėkime apie bendrines taisykles, kurių reikėtų laikytis norint sėkmingai sumontuoti langų deflektorių į savo automobilį. Taisyklingas sumontavimas taip pat prisidės prie gaminio ilgaamžiškumo ir tinkamo tarnavimo. Perskaitę šį straipsnį iki galo jūs turėsite aiškesnį supratimą kaip turėtų būti montuojami deflektoriai ir galbūt tai ir bus tas paskutinis paskatinimas, kurio jums trūko iki sprendimo pirkti langų deflektorių savo automobiliui.

Vėjo deflektoriaus ir automobilio paruošimas

Visų pirma, pasiruoškite tinkamai instaliuoti šį gaminį į savo automobilį. Išėmę deflektorių iš pakuotės neišsigąskite – jis gali atrodyti tarsi subraižytas. Taip tikrai nėra. Tokį įspūdį sukelia tai, jog plastikiniai langų deflektoriai dažniausiai yra padengti apsaugine plėvele. Panašiai kaip ir nauji telefonai ar kita elektronika bei buitinė technika. Ši plėvelė naudojama tam, jog gaminys nebūtų subraižytas ar kitaip pažeistas transportavimo metu. Savaime aišku, šią plėvelę turite nulupti dar prieš montuodami vėjo deflektorių. Viskas, tai yra vienintelis dalykas kurį turite padaryti norint paruošti langų deflektorių instaliacijai. Tuo atveju, jei deflektorius pas jus atkeliavo be apsauginės plėvelės (retas atvejis), nuvalykite jį drėgnu, o po to ir sausu skudurėliu.

Sekantis žingsnis, kurį turite padaryti norėdami pradėti deflektoriaus montavimą – paruošti savo automobilį. Tai taip pat nėra sudėtinga. Tiesiog iki galo atidarykite langą, kuriam montuosite deflektorių bei nuvalykite ir nusausinkite pagrindą, ant kurio bus montuojamas vėjo deflektorius. Durų skylėje, į kurią bus montuojamas deflektorius, dažnai būna prisikaupę purvo – išvalyti tą vietą gali būti pakankamai sunku. Geriausiai tai padaryti pavyks jei į pagalbą pasitelksite atsuktuvą ar panašų įnagį – perbraukite per gumos skylę su atsuktuvu keletą kartų ir išstumtą purvą pašalinkite su skudurėliu.

Dar viena problema, su kuria galite susidurti montuodami vėjo deflektorių – sukietėjusi langų guma. Ši problema ypač aktuali senesnių automobilių savininkams. Egzistuoja specialios priemonės, kurių pagalba per keletą minučių galima suminkštinti ir atnaujinti gumą. Žinoma, tai nėra būtina, tačiau deflektoriaus montavimas bus kur kas paprastesnis, jei guma bus minkštesnė ir elastingesnė.

Dėmesys detalėms

Kaip jau minėjome, langų deflektoriai dažniausiai yra gaminami konkretiems automobilių modeliams, todėl ir jų montavimas yra pritaikytas pagal automobilio durų išmatavimus. Viskas ką jums reikia padaryti, tai įstatyti deflektorių į lango išpjovą, tarp durelių ir lango gumos. Pradėkite nuo žemiausio kampo ir kilkite aukštyn – neskubėkite ir įsitikinkite, jog deflektorius tinkamai įeina į išpjovą visose vietose.

Su kai kuriais vėjo deflektoriais tai ir būtų darbo pabaiga – nors toks montavimas ir neatrodo labai patikimas ar patvarus, tačiau praktika byloja, jog deflektoriai tokiu būdu laikosi duryse pakankamai stabiliai ir tikrai nesukelia jokiu rizikų. Kaip bebūtų, dažnas deflektorių komplektas pirkėjams yra pristatomas kartu su specialiomis tvirtinimo detalėmis. 5 arba 6 detalės kiekvienam deflektoriui yra montuojamos norint dar tvirčiau prispausti deflektorių prie automobilio durelių. Pasistenkite, jog šie laikikliai būtų nutolę nuo vienas kito lygiu atstumu ir taip paskirstytų kiekvienam laikikliui tenkančią apkrovą.

Daug langų deflektorių rasite internete, parduotuvėje Autoviskas.lt

 

 

Nauji straipsniai