Pagal temą

Autobusai, mikroautobusaiAutobusų nuoma, mikroautobusų nuomaMikroautobusų remontas, perdarymasAutodizainas, automobilių dažaiAutomobilių aksesuaraiAutomobilių tiuningas, puošybaAutomobilinių atliekų surinkimasAutomobilinių atliekų supirkimas, tvarkymasAutomobilių dalysAkumuliatoriaiAutomobilių dalysKabliai, automobilių kabliaiKuro filtrai, oro filtrai, tepalo filtraiTurbinos, turbokompresoriaiVariklio dalysŽibintai, tuning žibintaiAutomobilių nuomaAutomobilių nuomaAutobusų nuoma, mikroautobusų nuomaAutomobilių pardavimasNauji automobiliai, atstovybėsAutomobilių remontasAutomobilio salono remontas, automobilio perdarymasAutomobilių tiuningas, puošybaAutomobilių remontas, autoservisaiDyzelinių degalų sistemų remontasKėbulo remontasStabdžių remontasTurbinų, turbokompresorių remontasAutomobilių stiklaiStiklaiAutomobilių transporto paslaugosKrovinių pervežimas, krovinių gabenimasLogistika, muitinės sandėliaiTransporto valdymas, transporto kontrolėTransporto paslaugosAutoservisų, degalinių, plovyklų įrangaAutoservisų įrangaDujų įranga automobiliamsDujų įranga, dujų įrangos montavimasKrovininiai automobiliaiKrovininiai automobiliaiSunkvežimių remontas, vilkikų remontasTachografų patikra, tachografų remontasVilkikų dalys, sunkvežimių dalysKuras, tepalaiDegalinėsTepalai, alyvaPadangos, ratlankiaiPadangų remontas, montavimas, balansavimasPadangosPaslaugosAutomobilių supirkimasDraudiminių įvykių administravimasPerkraustymo paslaugosPlovyklos, automobilių valymasTransporto priemonių draudimasPriekabos, puspriekabėsPriekabos, puspriekabėsTechninė pagalba kelyjeTechninė pagalba kelyjeVairavimo mokyklosNaudinga vairuotojuiŽemės ūkio technikaŽemės ūkio technika

Automobilio garso izoliacija

2018 m. sausio 31 d.

Automobilio garso izoliacija: ką svarbu žinoti?

Vieniems vairuotojams svarbiausia yra tai, kaip atrodo jų automobiliai, kiti didžiausią dėmesį skiria vairavimo patogumui, dar kiti – garso sistemoms, o kai kuriems jų yra svarbūs visi šie trys dalykai. Automobilio garso izoliacija yra reikšminga dėl to, kad ji gali garantuoti kur kas malonesnę kelionę – juk tikrai nesinori girdėti įvairių pašalinių garsų, kurie kartais trukdo susitelkti į vairavimo procesą.

Kada reikalinga automobilio garso izoliacija?

Nors neretai manoma, kad automobilyje girdimų pašalinių garsų priežastis yra automobilio pagaminimo metai (laikomasi nuostatos, kad tai – senesnių automobilių savininkų problema), tačiau tai tikrai nėra tiesa. Deja, su šia problema susiduria ir gana naujų transporto priemonių savininkai, tačiau ne visada imamasi tam tikrų priemonių. Viena dalis vairuotojų mano kad neapsimoka investuoti į garso izoliaciją, nes ji negarantuos ženklių pokyčių, o kiti paprasčiausiai galvoja, kad garso izoliacijos įrengimas gali būti pernelyg brangus. Vis dėlto, jei automobilyje girdite triukšmą – braškesius, girgždesius ar kitus garsus, tikrai verta pasvarstyti apie garso izoliacijos įrengimą. Tai nepareikalaus nei ypatingai didelių investicijų, nei daug pastangų, o jūs galėsite mėgautis kur kas didesniu komfortu kelionės metu.

Garso izoliavimo galimybės

Įvairių sprendimų, galinčių padėti sumažinti triukšmą automobilyje, yra gana nemažai, tad kiekvienas vairuotojas gali pasirinkti tokias galimybes, kurios iš tiesų puikiai pateisintų poreikius:

  • Durų izoliavimas: gana dažnai triukšmas, kuris atsiranda priekinėse ratų arkose, į saloną patenka būtent per duris. Dėl šios priežasties galima pasvarstyti apie durų izoliavimą – tai gali padėti pasiekti iš tiesų palankių rezultatų. Atliekant durų izoliavimą gali būti pasirenkamos įvairios tam skirtos medžiagos, kuriomis izoliuojamos automobilio durys bei jose esančios ertmės. Kai norima garantuoti dar geresnį rezultatą, ant viršaus gali būti klijuojamos papildomos izoliacinės medžiagos;
  • Stogo izoliavimas: nors dauguma automobilių gamintojų neskiria pakankamai dėmesio stogo izoliavimui, tačiau tikrai be reikalo. Kelyje atsirandantis triukšmas sklinda ne tik pro duris, bet taip pat ir per stogą, todėl tokia automobilio garso izoliacija taip pat yra labai svarbi. Jums tereikia pasirinkti tokias automobilio izoliacines medžiagas, kurios nepadidintų automobilio svorio, ir leistų pakankamai lengvai ir greitai išklijuoti stogo paviršių;
  • Salono apdailos izoliacija: kai siekiama sumažinti triukšmą automobilyje, taip pat gali būti pasirūpinama salono izoliavimu. Specialistai rekomenduoja izoliacinėmis medžiagomis išklijuoti ne tik ratų arkas bei kitas kėbulo dalis, bet taip pat ir visas plastikines dalis – tai užtikrina, kad automobilio garso izoliacija bus atlikta dar efektyviau;
  • Ratų arkos, automobilio dugnas ir bagažinė yra laikomi pačiomis triukšmingiausiomis automobilio vietomis, tad labai svarbu užtikrinti pakankamą šių dalių izoliavimą. Dažniausiai automobilių gamintojai didžiausią dėmesį skiria priekinės automobilio dalies garso izoliavimui, tačiau panašu, kad apie galinę automobilio dalį paprasčiausiai pamiršta. Dėl šios priežasties labai svarbu savarankiškai pasirūpinti tinkama automobilio izoliacija.

Kur įsigyti automobilio izoliacinių medžiagų?

Šiandien tokią produkciją gali pasiūlyti tikrai nemažai pardavėjų, tad klientai gali atrasti tokias pardavimo vietas, kurios geriausiai pateisintų jų lūkesčius. Garso izoliacinės medžiagos gali būti parduodamos ne tik fizinėse, bet taip pat ir internetinėse parduotuvėse, kas dar labiau palengvina tokios produkcijos įsigijimą. Kadangi pirkėjus neretai domina tai, kiek kainuos automobilio garso izoliacija, visada galima pasidomėti, kokias kainas yra nustatę skirtingi pardavėjai, ir tai tikrai padės atrasti pačius palankiausius sprendimus. Internetinėse parduotuvėse gana dažnai vyksta įvairių akcijų, tad atrasti tinkamiausius pasiūlymus nebus labai keblu. Paprastai tokia produkcija prekiauja parduotuvės, siūlančios įsigyti įvairių automobiliams skirtų gaminių – priežiūros priemonių, aksesuarų, ir t.t.

Pasirūpinkite tinkamu montavimu

Turbūt nereikia net sakyti, kad automobilio garso izoliacija turi būti tinkamai sumontuojama, nes tik tokiu atveju gali būti užtikrinamas pats geriausias rezultatas. Visada palanku kreiptis į specialistus, padėsiančius nustatyti, iš kurios vietos sklinda triukšmas. Galite net neabejoti, kad gausite iš tiesų vertingų patarimų, kaip atlikti automobilio garso izoliaciją, arba galėsite šį darbą patikėti specialistams. Kai automobilio garso izoliacija bus sumontuota, skirtumą pajusite iš karto – juk kelionė tyloje ar klausantis muzikos visada yra kur kas malonesnė nei tada, kai girdimi įvairūs pašaliniai garsai.

Daugiau informacijos rasite šiame straipsnyje:
https://autoviskas.lt/straipsniai/automobilio-garso-izoliacija-kaip-skamba-tyla-automobilyje

 

Nauji straipsniai