Pagal temą

Autobusai, mikroautobusaiAutobusų nuoma, mikroautobusų nuomaMikroautobusų remontas, perdarymasAutodizainas, automobilių dažaiAutomobilių aksesuaraiAutokosmetika, eksploatacinės medžiagosAutomobilių tiuningas, puošybaAutomobilinių atliekų surinkimasAutomobilinių atliekų supirkimas, tvarkymasAutomobilių dalysAkumuliatoriaiAutomobilių elektronika, elektros įrangaAutomobilių dalysKabliai, automobilių kabliaiKuro filtrai, oro filtrai, tepalo filtraiNaudotos automobilių dalys, autolaužynaiTurbinos, turbokompresoriaiVariklio dalysŽibintai, tuning žibintaiAutomobilių nuomaAutomobilių nuomaAutobusų nuoma, mikroautobusų nuomaAutomobilių pardavimasNauji automobiliai, atstovybėsAutomobilių remontasAutomobilių spynelių remontasAutomobilio salono remontas, automobilio perdarymasAutomobilių tiuningas, puošybaAutomobilių remontas, autoservisaiDyzelinių degalų sistemų remontasKėbulo remontasKondicionieriai, pildymas, remontasStabdžių remontasTurbinų, turbokompresorių remontasVariklių remontasVariklių galvučių remontasAutomobilių stiklaiStiklaiAutomobilių transporto paslaugosKrovinių pervežimas, krovinių gabenimasLogistika, muitinės sandėliaiTransporto paslaugosTransporto valdymas, transporto kontrolėAutoservisų, degalinių, plovyklų įrangaAutoservisų įrangaAutoservisų įrangos remontasDujų įranga automobiliamsDujų įranga, dujų įrangos montavimasKrovininiai automobiliaiKrovininiai automobiliaiSunkvežimių aksesuaraiSunkvežimių remontas, vilkikų remontasTachografų patikra, tachografų remontasVilkikų dalys, sunkvežimių dalysKuras, tepalaiDegalinėsTepalai, alyvaMotociklai, dviračiai, motoroleriaiMotociklų remontasMotociklų, motorolerių dalysMotociklai, dviračiai, motoroleriaiPadangos, ratlankiaiPadangų remontas, montavimas, balansavimasPadangosPaslaugosAutomobilių supirkimasAutomobilių utilizavimasAutomobilių klubai, automobilių sportasAutomobilių raktų gamyba, avarinis atrakinimasDraudiminių įvykių administravimasPerkraustymo paslaugosPlovyklos, automobilių valymasTransporto priemonių registravimasTransporto priemonių draudimasTechninė pagalba kelyjeTechninė pagalba kelyjeVairavimo mokyklosNaudinga vairuotojuiŽemės ūkio technikaŽemės ūkio technika

Kada reikalingos naujos žieminės padangos?

2019 m. rugpjūčio 20 d.

Vasarai baigiantis, artėja nenuspėjamų orų ir padangų keitimo sezonas. Gamintojų teigimu, naujos žieminės padangos puikiai tarnauja keturis žiemos sezonus. Bet padangų ilgaamžiškumas labai stipriai priklauso nuo to, kokiomis sąlygomis važiuojama ir kur saugote žiemines kai naudojate vasarines padangas.

O ar jūs žinote, kodėl geros padangos yra tokios svarbios ir kaip nuspręsti, kada laikas įsigyti naujas padangas?

Padangų kokybė – tai ne tik protektoriaus gylis

Šiomis dienomis automobilių gamintojai rūpinasi vairuotojais siūlydami saugos funkcijas, kaip gausybė oro pagalvių, sukibimo kontrolė, aklosios zonos davikliai, 360 laipsnių kameros ir t.t. Tačiau, kad ir kiek įmantrių funkcijų bus jūsų automobilyje, jos visos gali tapti bevertėmis jeigu automobilis „apautas“ prastomis padangomis.

Padangos yra vienintelis dalykas, kuris jungia automobilį su keliu. Vairuotojai dažniausiai padangas renkasi pagal protektoriaus gylį, bet neįvertina padangų amžiaus, gamintojo, kokybės indeksų bei ne visada tinkamai jas saugo nenaudojant. Senos padangos dažnai sukietėja, praranda svarbiausias saugumo savybes, todėl protektoriaus gylis tampa bereikšmis.

Kokie ženklai praneša, kad laikas keisti padangas?

Padangų būklę reikėtų įvertinti reguliariai, nes įtrūkimai, pradūrimai ir kiti pažeidimai atsitinka jums to nė nežinant – o tai gali privesti prie avarijos. Siekiant visada saugiai važinėti su kokybiškomis padangomis, atsiminkite šiuos 4 žingsnius ir atlikite juos kas keletą savaičių arba ruošiantis ilgoms kelionėms.

Vizuali pirminė patikra

Pradėkite nuo paprasčiausios pradinės apžiūros (kuo dažniau tai darysite, tuo anksčiau sužinosite apie pažeidimus). Apžiūrėkite išorinę ir apčiuopkite vidinę padangų sieneles. Ant padangos neturi būti jokių įsmigusių objektų arba guzų. Tada ranka perbraukite per visą padangos važiuojamąją dalį ir įsitikinkite, kad ji tolygi ir taip pat neturi jokių įsmigusių objektų. Jei padanga pradurta, tučtuojau ją pakeiskite ir nebevažiuokite.

Protektoriaus gylis

Naujos žieminės padangos turi 8-10 mm protektoriaus gylį. Kuo daugiau likę protektoriaus, tuo užtikrinamas geresnis sukibimas su visomis dangomis, ypač sniegu, purvu bei ledu. Tuo tarpu, minimalus leistinas protektoriaus gylis yra tik 3 mm Lietuvoje, tačiau tai nereiškia, kad su 3-4 mm gylio protektoriumi važiuoti yra saugu.

Gylį pamatuoti galima įvairiai, tačiau pats primityviausias būdas yra moneta – pamatuokite monetos skersmenį ir ilgį tarp tam tikrų simbolių bei linijų ir įkiškite ją tarp protektoriaus. Arba, tiesiog, naudokite slankmatį.

Dažna problema – netolygus padangų dilimas. Taip nutinka dėl netinkamo ratų suvedimo arba padangų dydžio. Atminkite, jeigu padanga nudilus netolygiai, tai nauja padanga greičiausiai dils taip pat. Todėl būtinai atlikite važiuoklės patikrą ir ratų suvedimą iškart po padangų keitimo, o protektoriaus gylį pamatuokite keliose skirtingose vietose.

Įtrūkiai ir plyšiai

Padangos dažniausiai sutrūkinėja dėl amžiaus. Pažiūrėję į bet kokias senas padangas pastebėsite, kad visas paviršius yra nusietas plyšiais ir įtrūkimais. Dažniausiai tokie įtrūkiai siekia padangos kordą, todėl jis nebe toks atsparus ir stipriai padidėja tikimybė susprogdinti padangą važiuojant. Negana to, laikui bėgant, padangų sukibimas stipriai prastėja ir didėja protektoriaus atkibimo galimybė.

Padangų amžių sužinoti lengva. Ant padangos krašto paieškokite keturių skaitmenų, pavyzdžiui, 1116. Šie skaičiai nurodo padangos pagaminimo datą, šiuo atveju, padanga buvo pagaminta 2016 metų 11 savaitę. Atminkite, jeigu padangos senesnės nei 5 metai – jų kokybė jau abejotina.

Foto: pixabay.com

Vibracija važiuojant

Šiuo atveju turime omeny ne duobėtas gatves ar žvyruotus kelius, o vibraciją važiuojant lygiu keliu. Ji gali atsirasti dėl įvairių priežasčių, kaip susidėvėjusios važiuoklės dalys, išsibalansavę ratai ir, žinoma, padangos. Pajutę vibraciją, pats pirmiausias dalykas, kurį turėtumėte patikrinti, yra būtent padangos (vizualūs pažeidimai ir t.t.). Ironiška, bet kai kuriais atvejais padangos yra ir paskutinis dalykas, kurį turėtumėte tikrinti. Automobilis vibruoti važiuojant gali dėl padangų net kai jos nėra vizualiai pažeistos, bet ratų balansavimas ir važiuoklės patikra yra gerokai pigesni nei 4 naujų padangų pirkimas.

Tiesa, taip itin dažnai nutinka restauruotas padangas perkantiems vairuotojams. Dėl perklijuoto protektoriaus svoris dažnai būna pasiskirstęs netolygiai – kartais taip netolygiai, kad nepadeda net balansavimas.

Taigi, automobilyje jaučiama vibracija gali būti ir padangų padarinys.

Kur priduoti senas padangas?

Nebenaudojamos padangos dažnai yra tikras galvos skausmas – jų negalima mesti į konteinerius, jų negalima deginti, o vietos padangos užima tikrai nemažai. Lietuviai retai naudojasi galimybe atiduoti senas padangas perdirbimui – taip ne tik atlaisvinsite vietą namuose, bet ir tausosite gamtą. Taigi, senas padangas atiduoti perdirbimui galite trimis būdais:

 • Po keitimo palikti senas padangas autoservise
 • Pirkdami naujas, parduotuvėje galite palikti senas padangas
 • Nuvežti į artimiausią stambių atliekų aikštelę

Tačiau čia reikia pabrėžti keletą dalykų. Autoservise padangas galite palikti tik tuo atveju, jeigu jas ten ir keičiate. O jeigu tiksliau, jas ne galite, o privalote palikti, nes autoservisai privalo priimti senas padangas utilizavimui ir jokiu būdu negali jų atiduoti vairuotojui.

Jeigu perkate naujas padangas, tada galite „į vietą“ atiduoti senąsias. Tačiau atiduoti galite tik tiek, kiek perkate ir tik tam pačiam automobiliui tinkančias padangas.

Na o jeigu norite patys susitvarkyti su senomis padangomis, tada galite nuvežti jas į artimiausią stambių atliekų aikštelę, kurių Lietuvoje yra virš 100. Tik svarbu paminėti, kad šiose aikštelėse iš vieno asmens nemokamai yra priimamos tik 4-5 padangos per metus.

Rūpinkitės padangomis tinkamai

Kaip jau minėjome, padangos yra labai atsakingos už jūsų saugumą, todėl rūpinkitės jomis tinkamai ir jos pasirūpins jumis.

Kol padangos nenaudojamos, laikykite jas sausoje ir tamsioje patalpoje. Pasirūpinkite, kad automobilio važiuoklė būtų stabili ir tvarkinga – bent keletą kartų per metus atlikite pilną važiuoklės patikrą ir ratų suvedimą. Tokiomis aplinkybėmis padangos tarnaus tinkamai ir ilgai.

Jeigu domina naujos žieminės padangos, siūlome apsilankyti internetinėje ratlankių ir padangų parduotuvėje www.padangos1.lt ir išsirinkti savo automobiliui geriausiai tinkančias padangas jau dabar!

Nauji straipsniai

 • Kaip saugiai pakeisti automobilio padangas karantino metu?

  Dauguma autoservisų ir karantino metu stengiasi užtikrinti transporto priemonių remonto paslaugas. Naudojimasis nuosavu automobiliu leidžia išvengti viešojo transporto ir tiesioginio kontakto su aplinka. Kaip saugiai pakeisti padangas karantino metu ir kur dėti netinkamas naudojimui? Kelių eismo taisyklės numato, kad nuo balandžio 1 d. transporto priemonės jau gali važiuoti su vasarinėmis...
 • Kada yra naudojamos vasarinės padangos?

  Vasarines padangas galima naudoti nuo pavasario vidurio iki rudens pabaigos. Vasarinės padangos nėra būtinos. Pagal įstatymus vasarą galima turėti ir žiemines padangas. Tačiau tai būtų itin nesaugu, todėl geriau jas pakeisti į vasarines padangas. Vasarinės padangos yra labai saugios, komfortiškos ir ekonomiškos. Taip pat, jos yra tylios. Tai yra puikus pasirinkimas šiltiems orams. Vasarinės...
 • Daugėja pranešimų apie be priežiūros paliktus automobilius. Kur priduoti netinkamus eksploatuoti automobilius?

  Be priežiūros bendro naudojimo vietose paliktos eksploatuoti netinkamos transporto priemonės kelia nepatogumų gyventojams ir eismo dalyviams. Maža to, apleisti automobiliai neretai tampa aplinkos taršos šaltiniu. Gyventojų pranešimų skaičius rodo, kad šios problemos mastas tik didėja. Eksploatuoti netinkamų transporto priemonių tvarkytojų asociacija (ENTPTA) pernai iš gyventojų gavo apie...
 • Ką daryti, kad kondicionierių pildymo stotelės tarnautų ilgai?

  Dažnai girdime klausimą, ką daryti, kad kondicionierių pildymo stotelės tarnautų ilgai? Daug klientų galvoja, kad tai yra tik vakuumo siurblio alyvos ir filtrų keitimas. Deja, to nepakanka, kad kondicionierių pildymo įranga tarnautų ilgai ir nepriekaištingai. Aptarnavimo darbus atliekame laikydamiesi gamintojų reikalavimų ir tai nėra tik alyvos ir filtrų keitimas. Kad stotelė ilgiau tarnautų...
 • Kodėl negalima ir neverta kaupti automobilio senų akumuliatorių?

  Lietuvoje kiekvienais metais susidaro tūkstančiai tonų netinkamų naudojimui automobilių akumuliatorių, kuriuos gamintojai ir importuotojai parduoda rinkoje atskirai. Nemažai akumuliatorių, kuriuos irgi būtina tinkamai perdirbti, į šalį įvažiuoja ir su transporto priemonėmis. Kur gyventojams priduoti šias pavojingas atliekas, sudėtyje turinčių sunkiųjų metalų ir elektrolito? Seni automobilių...
 • Kaip greitai atsisakysime kobalto naudojimo elektromobilių baterijose?

  Elektromobiliai tampa pigesni ir jų pardavimas auga, tačiau jų sėkmė ateityje gali priklausyti nuo pagrindinio ingrediento – sunkiojo metalo kobalto – atsisakymo. Mineralas naudojamas ličio jonų akumuliatoriuose, kurių teikiama energija yra varomi elektromobiliai, o pastarųjų paklausa nuolat auga. „Iškastiniu kuru varomų transporto priemonių pardavimas ir toliau mažės dėl...
 • Švaros palaikymas automobilyje

  Automobilyje nepalaikant švaros, salone tvyro nemalonūs kvapai, kaupiasi drėgmė ir greičiau rūdija detalės. Kartu su drėgnu, nešvariu oru paaštrėja alergijos, dažniau serga vaikai ir jautrūs žmonės. Todėl automobilio švara svarbi tiek pačios transporto priemonės, tiek jos keleivių sveikatai. Trafic.lt specialistai pataria, kaip teisingai palaikyti švarą automobilyje. Sezoninis...
 • Kokias automobilio dalis galima keisti tik naujomis?

  Norėdami sutaupyti automobilių savininkai sugedusias ar nusidėvėjusias dalis keičia vis dar gerai veikiančiomis dėvėtomis. Kartais tai visai geras sprendimas, pavyzdžiui, perkant valdymo bloką, kuris apynaujis išimtas iš daužto automobilio gali dar ilgai ir patikimai tarnauti, tuo metu naujas kainuotų dešimtis kartų daugiau. Tačiau yra ir tokių dalių, kurių jokiu būdu nereikėtų keisti...
 • Vasarinės padangos – dėti senas ar jau pirkti naujas?

  Foto: Pexels.com Žiemos sezonu padangos turi įveikti ledą ir sniegą, tuo tarpu vasarinės padangos privalo prisiimti gerokai didesnę atsakomybę. Vasarą temperatūra gerokai aukštesnė, važiavimo greitis dažniausiai didesnis, todėl padangos turi būti atsparios karščiui ir išlaikyti visas savybes dideliu greičiu. Nors tiksliai numatyti padangos kokybės neįmanoma, atlikus pradinę apžiūrą galite...
 • Kaip išsirinkti vasarines padangas?

  Rekordiškai šilta žiema šiemet lepino vairuotojus – žieminių dygliuotų padangų tikrai neprireikė. Tačiau net jei visą žiemą važinėjote su universaliomis padangomis, artėjant šiltiems orams verta pagalvoti apie vasarines. Patyrę automobilistai žino, jog universalios padangos nesuteikia tokios vairavimo kokybės ir komforto, kaip skirtos konkrečiam sezonui. Tiems, kurie rengiasi keisti...
 • Kada automobilio remontui tinka ir dėvėtos dalys

  Paprašę pakeisti susidėvėjusią automobilio detalę naudota, pavyzdžiui, Vokietijoje, liktumėte nesuprasti. Kodėl turėtumėte norėti vieną atitarnavusią dalį pakeisti kita tokia pačia, kuri netrukus sustreikuos? Tačiau auksarankiams lietuvių meistrams tai – kasdienio darbo dalis. Taupymo sumetimais vairuotojai dažnai renkasi keisti susidėvėjusias automobilių detales naudotomis. Automobilių...
 • Paskirstymo velenėlių restauravimas

  Užkūrus automobilio variklį, turbūt retas susimąsto, kas vyksta jo viduje. Bent jau iki tol, kol nenutinka kokia nors variklio bėda. Tam, kad vidaus degimo variklis veiktų be priekaištų, tarpusavyje turi sąveikauti daugybė variklio viduje esančių elementų. Variklio paskirstymo mechanizmas apima paskirstymo velenėlio ir alkūninio veleno darbo sinchronizavimą, t. y., kad variklio vožtuvai judėtų...
 • Automobilių raktų gamyba: kai automobilio neįmanoma atrakinti

  Visiems gyvenime pasitaiko tokių situacijų, kuomet užrakintame automobilyje paliekame transporto priemonės raktus. Tokiomis situacijomis daužti mašinos stiklą būtų labai drastiškas sprendimas, nepaisant to, kad šis būdas atrodo labai operatyvus sprendžiant problemą. Visų pirma, taip pasielgus grės didžiulės išlaidos, kadangi naujas stiklas kainuos ganėtinai brangiai. Be to, teks atseikėti...
 • Pakliuvote į autoįvykį? Ką daryti?

  Įvykus eismo įvykiui, su juo susijęs transporto priemonės valdytojas privalo: imtis jam prieinamų, protingų priemonių galimai žalai sumažinti, imtis visų reikiamų priemonių, kad būtų suteikta medicinos pagalba nukentėjusiesiems, pagal galimybes apsaugoti nukentėjusiųjų turtą; apie eismo įvykį nedelsdamas pranešti policijai Kelių eismo taisyklėse nustatytais atvejais: žuvo ar...
 • Kaip atlikti greitą padangų saugos patikrą

  Kada paskutinį kartą tikrinote automobilio padangas? Sunku prisiminti? Tuomet verta suklusti. Nors šių priemonių eksploatavimo laikas ir pakankamai ilgas, reguliari jų patikra – reikalinga. Padangų būklei įtakos turi daugybė veiksnių, tarp jų ne tik oro temperatūros pokyčiai, bet ir kelio dangos nelygumai, tam tikri vairavimo įpročiai. Tam, kad jie netaptų rimtesnių problemų priežastimi,...