Pagal temą

Autobusai, mikroautobusaiAutobusų nuoma, mikroautobusų nuomaMikroautobusų remontas, perdarymasAutodizainas, automobilių dažaiAutomobilių aksesuaraiAutokosmetika, eksploatacinės medžiagosAutomobilių tiuningas, puošybaAutomobilinių atliekų surinkimasAutomobilinių atliekų supirkimas, tvarkymasAutomobilių dalysAkumuliatoriaiAutomobilių elektronika, elektros įrangaAutomobilių dalysKabliai, automobilių kabliaiKuro filtrai, oro filtrai, tepalo filtraiTurbinos, turbokompresoriaiVariklio dalysŽibintai, tuning žibintaiAutomobilių nuomaAutomobilių nuomaAutobusų nuoma, mikroautobusų nuomaAutomobilių pardavimasNauji automobiliai, atstovybėsAutomobilių remontasAutomobilių spynelių remontasAutomobilio salono remontas, automobilio perdarymasAutomobilių tiuningas, puošybaAutomobilių remontas, autoservisaiDiagnostikos įrangaDyzelinių degalų sistemų remontasKėbulo remontasKondicionieriai, pildymas, remontasStabdžių remontasTurbinų, turbokompresorių remontasVariklių remontasVariklių galvučių remontasAutomobilių stiklaiStiklaiAutomobilių transporto paslaugosKrovinių pervežimas, krovinių gabenimasTransporto paslaugosTransporto valdymas, transporto kontrolėAutoservisų, degalinių, plovyklų įrangaAutoservisų įrangaDiagnostikos įrangaDujų įranga automobiliamsDujų įranga, dujų įrangos montavimasKrovininiai automobiliaiKrovininiai automobiliaiSunkvežimių aksesuaraiSunkvežimių remontas, vilkikų remontasTachografų patikra, tachografų remontasVilkikų dalys, sunkvežimių dalysKuras, tepalaiDegalinėsTepalai, alyvaMotociklai, dviračiai, motoroleriaiMotociklų remontasMotociklų, motorolerių dalysMotociklai, dviračiai, motoroleriaiPadangos, ratlankiaiPadangų remontas, montavimas, balansavimasPadangosPaslaugosAsociacijos, sąjungos ir kitos organizacijosAutomobilių supirkimasAutomobilių klubai, automobilių sportasAvarinis atrakinimas, raktų gamybaDraudiminių įvykių administravimasPerkraustymo paslaugosPlovyklos, automobilių valymasTransporto priemonių registravimasTransporto priemonių draudimasTechninė pagalba kelyjeTechninė pagalba kelyjeVairavimo mokyklosNaudinga vairuotojuiŽemės ūkio technikaŽemės ūkio technika

Kada reikalingos naujos žieminės padangos?

2019 m. rugpjūčio 20 d.

Vasarai baigiantis, artėja nenuspėjamų orų ir padangų keitimo sezonas. Gamintojų teigimu, naujos žieminės padangos puikiai tarnauja keturis žiemos sezonus. Bet padangų ilgaamžiškumas labai stipriai priklauso nuo to, kokiomis sąlygomis važiuojama ir kur saugote žiemines kai naudojate vasarines padangas.

O ar jūs žinote, kodėl geros padangos yra tokios svarbios ir kaip nuspręsti, kada laikas įsigyti naujas padangas?

Padangų kokybė – tai ne tik protektoriaus gylis

Šiomis dienomis automobilių gamintojai rūpinasi vairuotojais siūlydami saugos funkcijas, kaip gausybė oro pagalvių, sukibimo kontrolė, aklosios zonos davikliai, 360 laipsnių kameros ir t.t. Tačiau, kad ir kiek įmantrių funkcijų bus jūsų automobilyje, jos visos gali tapti bevertėmis jeigu automobilis „apautas“ prastomis padangomis.

Padangos yra vienintelis dalykas, kuris jungia automobilį su keliu. Vairuotojai dažniausiai padangas renkasi pagal protektoriaus gylį, bet neįvertina padangų amžiaus, gamintojo, kokybės indeksų bei ne visada tinkamai jas saugo nenaudojant. Senos padangos dažnai sukietėja, praranda svarbiausias saugumo savybes, todėl protektoriaus gylis tampa bereikšmis.

Kokie ženklai praneša, kad laikas keisti padangas?

Padangų būklę reikėtų įvertinti reguliariai, nes įtrūkimai, pradūrimai ir kiti pažeidimai atsitinka jums to nė nežinant – o tai gali privesti prie avarijos. Siekiant visada saugiai važinėti su kokybiškomis padangomis, atsiminkite šiuos 4 žingsnius ir atlikite juos kas keletą savaičių arba ruošiantis ilgoms kelionėms.

Vizuali pirminė patikra

Pradėkite nuo paprasčiausios pradinės apžiūros (kuo dažniau tai darysite, tuo anksčiau sužinosite apie pažeidimus). Apžiūrėkite išorinę ir apčiuopkite vidinę padangų sieneles. Ant padangos neturi būti jokių įsmigusių objektų arba guzų. Tada ranka perbraukite per visą padangos važiuojamąją dalį ir įsitikinkite, kad ji tolygi ir taip pat neturi jokių įsmigusių objektų. Jei padanga pradurta, tučtuojau ją pakeiskite ir nebevažiuokite.

Protektoriaus gylis

Naujos žieminės padangos turi 8-10 mm protektoriaus gylį. Kuo daugiau likę protektoriaus, tuo užtikrinamas geresnis sukibimas su visomis dangomis, ypač sniegu, purvu bei ledu. Tuo tarpu, minimalus leistinas protektoriaus gylis yra tik 3 mm Lietuvoje, tačiau tai nereiškia, kad su 3-4 mm gylio protektoriumi važiuoti yra saugu.

Gylį pamatuoti galima įvairiai, tačiau pats primityviausias būdas yra moneta – pamatuokite monetos skersmenį ir ilgį tarp tam tikrų simbolių bei linijų ir įkiškite ją tarp protektoriaus. Arba, tiesiog, naudokite slankmatį.

Dažna problema – netolygus padangų dilimas. Taip nutinka dėl netinkamo ratų suvedimo arba padangų dydžio. Atminkite, jeigu padanga nudilus netolygiai, tai nauja padanga greičiausiai dils taip pat. Todėl būtinai atlikite važiuoklės patikrą ir ratų suvedimą iškart po padangų keitimo, o protektoriaus gylį pamatuokite keliose skirtingose vietose.

Įtrūkiai ir plyšiai

Padangos dažniausiai sutrūkinėja dėl amžiaus. Pažiūrėję į bet kokias senas padangas pastebėsite, kad visas paviršius yra nusietas plyšiais ir įtrūkimais. Dažniausiai tokie įtrūkiai siekia padangos kordą, todėl jis nebe toks atsparus ir stipriai padidėja tikimybė susprogdinti padangą važiuojant. Negana to, laikui bėgant, padangų sukibimas stipriai prastėja ir didėja protektoriaus atkibimo galimybė.

Padangų amžių sužinoti lengva. Ant padangos krašto paieškokite keturių skaitmenų, pavyzdžiui, 1116. Šie skaičiai nurodo padangos pagaminimo datą, šiuo atveju, padanga buvo pagaminta 2016 metų 11 savaitę. Atminkite, jeigu padangos senesnės nei 5 metai – jų kokybė jau abejotina.

Foto: pixabay.com

Vibracija važiuojant

Šiuo atveju turime omeny ne duobėtas gatves ar žvyruotus kelius, o vibraciją važiuojant lygiu keliu. Ji gali atsirasti dėl įvairių priežasčių, kaip susidėvėjusios važiuoklės dalys, išsibalansavę ratai ir, žinoma, padangos. Pajutę vibraciją, pats pirmiausias dalykas, kurį turėtumėte patikrinti, yra būtent padangos (vizualūs pažeidimai ir t.t.). Ironiška, bet kai kuriais atvejais padangos yra ir paskutinis dalykas, kurį turėtumėte tikrinti. Automobilis vibruoti važiuojant gali dėl padangų net kai jos nėra vizualiai pažeistos, bet ratų balansavimas ir važiuoklės patikra yra gerokai pigesni nei 4 naujų padangų pirkimas.

Tiesa, taip itin dažnai nutinka restauruotas padangas perkantiems vairuotojams. Dėl perklijuoto protektoriaus svoris dažnai būna pasiskirstęs netolygiai – kartais taip netolygiai, kad nepadeda net balansavimas.

Taigi, automobilyje jaučiama vibracija gali būti ir padangų padarinys.

Kur priduoti senas padangas?

Nebenaudojamos padangos dažnai yra tikras galvos skausmas – jų negalima mesti į konteinerius, jų negalima deginti, o vietos padangos užima tikrai nemažai. Lietuviai retai naudojasi galimybe atiduoti senas padangas perdirbimui – taip ne tik atlaisvinsite vietą namuose, bet ir tausosite gamtą. Taigi, senas padangas atiduoti perdirbimui galite trimis būdais:

 • Po keitimo palikti senas padangas autoservise
 • Pirkdami naujas, parduotuvėje galite palikti senas padangas
 • Nuvežti į artimiausią stambių atliekų aikštelę

Tačiau čia reikia pabrėžti keletą dalykų. Autoservise padangas galite palikti tik tuo atveju, jeigu jas ten ir keičiate. O jeigu tiksliau, jas ne galite, o privalote palikti, nes autoservisai privalo priimti senas padangas utilizavimui ir jokiu būdu negali jų atiduoti vairuotojui.

Jeigu perkate naujas padangas, tada galite „į vietą“ atiduoti senąsias. Tačiau atiduoti galite tik tiek, kiek perkate ir tik tam pačiam automobiliui tinkančias padangas.

Na o jeigu norite patys susitvarkyti su senomis padangomis, tada galite nuvežti jas į artimiausią stambių atliekų aikštelę, kurių Lietuvoje yra virš 100. Tik svarbu paminėti, kad šiose aikštelėse iš vieno asmens nemokamai yra priimamos tik 4-5 padangos per metus.

Rūpinkitės padangomis tinkamai

Kaip jau minėjome, padangos yra labai atsakingos už jūsų saugumą, todėl rūpinkitės jomis tinkamai ir jos pasirūpins jumis.

Kol padangos nenaudojamos, laikykite jas sausoje ir tamsioje patalpoje. Pasirūpinkite, kad automobilio važiuoklė būtų stabili ir tvarkinga – bent keletą kartų per metus atlikite pilną važiuoklės patikrą ir ratų suvedimą. Tokiomis aplinkybėmis padangos tarnaus tinkamai ir ilgai.

Jeigu domina naujos žieminės padangos, siūlome apsilankyti internetinėje ratlankių ir padangų parduotuvėje www.padangos1.lt ir išsirinkti savo automobiliui geriausiai tinkančias padangas jau dabar!

Nauji straipsniai

 • Retro Mugė 2019 Ruduo

  Tradiciškai, rugsėjo paskutinis savaitgalis – oltimeristų šventė Kaune "Retro Mugė 2019 Ruduo". Kviečiame ir laukiame – 2019-09-29 Šį sykį naujoje, dar didesnėje teritorijoje – Veiverių pl. 132, Kaune. PIRK – PARDUOK – DALYVAUK ! RETROGADATIRGUS – vēsturiskās, senlaicīgās autotehnikas un mototehnikas, detaļu, ekipējuma...
 • Variklio galvutės remontas

  Variklio galvutės remontas Variklio skyriaus gedimai dažnai vairuotojus užklumpa visai nelauktai ir netinkamu metu, o variklio remonto darbai sujaukia planus, nes eksploatuoti tokį automobilį yra nerekomenduojama. Tam tikrais atvejais tai yra netgi pavojinga arba gali baigtis kapitaliniu variklio remontu su dar didesnėmis išlaidomis. Visiems yra žinoma, jog bėgant laikui automobilio detalės...
 • Kaip pasirinkti tinkamas padangų montavimo stakles?

  Padangų montavimo staklių pasiūla yra labai plati. Yra labai gerai žinomi gamintojai tokie kaip John Bean, Ravaglioli ar dar keli Italijos ar Vokietijos gamintojai. Arba tiesiog Kinijoje pagamintos padangų montavimo staklės su visiškai nežinomais vardais ir prasta kokybe. Kiekvienas iš padangų montavimo staklių gamintojų, siekdamas laimėti klientų pasitikėjimą ir lojalumą nori pasiūlyti savo...
 • Miško technika ir jos tipai

  Siūlomos miško technikos pasirinkimas yra ganėtinai platus, tad tikrai ne visada yra paprasta nuspręsti, kokią jų vertėtų pasirinkti. Miško technika yra pritaikyta labai įvairių darbų atlikimui, skiriasi jos techniniai duomenys bei kitos svarbios savybės, tad nieko keisto, kad neretai yra teiraujamasi, kokią techniką vertėtų įsigyti. Pirmiausia visada svarbu įvertinti, kokie darbai bus...
 • Automobilių stiklų keitimas

  Keičiame įvairių automobilių gamintojų stiklus. Tokių kaip : Audi, BMW, Volkswagen, Mercedes Benz, Opel, Volvo, Peugeot, Fiat, Mitsubishi, Honda, Skoda, Seat ir kitų automobilių bei mikroautobusų modelių stiklus. Teikiame mobilaus serviso paslaugas. Pakeisti stiklą galime Jums patogioje vietoje. Vilniaus mieste atvykstame nemokamai. Keičiant automobilio stiklą priklijuojame galinio...
 • Trys taisyklės renkantis ratų grandines

  Žiemos sezonas artėja nenumaldomu greičiau, ir nespėsime pamatyti, kaip nuo savo transporto priemonių vėl gremšime prišalusį sniegą. Taip, žiema - tai laikas, kuomet reikia imtis papildomų atsargumo priemonių, ypatingai sunkvežimiams, kurie keliauja į Skandinaviją ir kitas šalis su nuostabiais vaizdais, bet, deja, pavojingais keliais. Kad nekiltų sunkumų kelionėse su apledėjusiais...
 • BMW 5 Serijos F10 F11 F07 GT žibinto valdymo bloko gedimai

  BMW 5 Serijos F10 F11 F07 GT žibinto valdymo bloko gedimai Kokybiškas automobilis kartais gali būti toks įnoringas ir kaprizingas... Ne išimtis ir populiarieji BMW automobiliai. Vokiečių gamintojai į juos yra prifarširavę tiek elektronikos, kad kartais meistrai imasi už galvos ir pradeda mylėti Opel bent kelioms valandoms. Palikime juokelius nuošalėje ir pereikime prie vienų iš...
 • Kad motociklas nepavestų - cilindrų šlifavimas laiku

  Kelionės motociklu ar motoroleriu gali būti sklandžios, kad ir kiek bekeliautume. Tam tereikia visada būti tikram, kad dviratė transporto priemonė yra techniškai tvarkinga. Kaip automobilis ar bet koks kitas nuolat naudojamas daiktas, taip ir motociklas ar motoroleris, turėtų būti tinkamai prižiūrėtas ne tik tada, kai ruošiamasi ilgesnėms kelionėms. Gera ir atidi priežiūra reikš mažiau...
 • Ką būtina žinoti apie stabdžių trinkeles

  Stabdžių trinkelės – automobilio gale ir priekyje esantis stabdžių sistemos elementas. Trinkelės laikomos viena greičiausiai dylančių detalių, todėl supratimą apie jas reikėtų turėti kiekvienam automobilio savininkui. Trafic.lt specialistai aiškina, ką būtina žinoti apie stabdžių trinkeles. Keitimas. Kaip dažnai reikės keisti stabdžių kaladėles priklauso nuo jūsų vairavimo įpročių ir...
 • Kuro priedai - kas tai ir kam jie reikalingi

  Kuro priedai – tai įvairūs cheminiai mišiniai, skirti kuro sistemos valymui ir priežiūrai. Vieni automobilistai tvirtina, kad kuro priedai patikimai saugo variklį nuo gedimų ir lėtina dėvėjimąsi. Kiti jau turintys karčios patirties sako, kad kuro priedai gali pridaryti daugiau žalos, nei naudos. Trafic.lt specialistai aiškina, kaip naudoti kuro priedus, kad jie atliktų savo...
 • Daiktai, kuriuos būtina ir verta turėti automobilyje

  Ar jūsų automobilyje yra visi būtini daiktai? Be kai kurių įrankių ir priemonių nepraeisite techninės apžiūros, o patekus į avariją ar kitą nelaimę jie gali išgelbėti gyvybę. Trafic.lt specialistai pateikia du sąrašus – būtinų ir vertų turėti salone daiktų su kuriais jūsų kelionė bus saugesnė ir sklandesnė. Pagal kelių eismo taisykles automobilyje būtini daiktai: Gesintuvas. Kai...
 • Naudotas ar naujas – kokį automobilį rinktis?

  Ruošiantis pirkti automobilį pirmas kylantis klausimas – investuoti į naują ar pasitenkinti naudota mašina. Pavyzdžiui, už 15 tūkst. eurų galite rinktis tarp nedidelio ekonomiško naujo automobilio ir šiek tiek erdvesnio aukštesnės klasės naudoto. Abu variantai turi tiek pliusų, tiek minusų. Trafic.lt specialistai pateikia pagrindinius kriterijus į kuriuos verta atsižvelgti priimant...
 • Saulės baterijos transportui – ar verta?

  Atsinaujinantys energijos šaltiniai: saulės, vėjo, vandens elektrinės šiais laikais plačiai naudojamos įvairiuose ūkio sektoriuose. Saulės baterijos yra viena sparčiausiai populiarėjanti atsinaujinančios energijos rūšis, kuri po truputį, bet tvirtai, užsitikrina savo vietą ir transporto srityje. Taigi, ar saulės baterijos yra veiksmingos transportui? Ar ši investicija atsipirks paprastam...
 • Motociklų dalys Vilniuje

  Yra begalė priežasčių, dėl kurių labiau verta pirmą motociklą savo gyvenime pirkti jau panaudotą, o ne naują. Vienas iš svarių argumentų – ekonominės priežastys: naujutėlaitis motociklas bus nepaprastai brangus pirkinys ne tik jaunuoliui, kuris neseniai įgijo teisę vairuoti šią transporto priemonę, bet ir vyresniam, jau dirbančiam žmogui. Net ir tuomet, kai naudotam motociklui prireiks...
 • Ką reikėtų žinoti vairuojantiems Norvegijoje?

  Išvykstate dirbti į Norvegiją, esate tolimųjų reisų vairuotojas ir greitu metu pradėsite krovinius gabenti į Skandinaviją, o gal tiesiog vasarą automobiliu vyksite aplankyti artimųjų, gyvenančių Norvegijoje? Su šios šalies eismo sąlygomis ir įstatymais būtina susipažinti iš anksto, o ir vairavimo kultūra Norvegijoje bei Lietuvoje skiriasi kaip diena ir naktis. Daliniai kroviniai į Norvegiją...