Pagal temą

Autobusai, mikroautobusaiAutobusų nuoma, mikroautobusų nuomaMikroautobusų remontas, perdarymasAutodizainas, automobilių dažaiAutomobilių aksesuaraiAutokosmetika, eksploatacinės medžiagosAutomobilių tiuningas, puošybaAutomobilinių atliekų surinkimasAutomobilinių atliekų supirkimas, tvarkymasAutomobilių dalysAkumuliatoriaiAutomobilių elektronika, elektros įrangaAutomobilių dalysKabliai, automobilių kabliaiKuro filtrai, oro filtrai, tepalo filtraiTurbinos, turbokompresoriaiVariklio dalysŽibintai, tuning žibintaiAutomobilių nuomaAutomobilių nuomaAutobusų nuoma, mikroautobusų nuomaAutomobilių pardavimasNauji automobiliai, atstovybėsAutomobilių remontasAutomobilių spynelių remontasAutomobilio salono remontas, automobilio perdarymasAutomobilių tiuningas, puošybaAutomobilių remontas, autoservisaiDiagnostikos įrangaDyzelinių degalų sistemų remontasKėbulo remontasKondicionieriai, pildymas, remontasStabdžių remontasTurbinų, turbokompresorių remontasVariklių remontasVariklių galvučių remontasAutomobilių stiklaiStiklaiAutomobilių transporto paslaugosKrovinių pervežimas, krovinių gabenimasTransporto paslaugosTransporto valdymas, transporto kontrolėAutoservisų, degalinių, plovyklų įrangaAutoservisų įrangaDiagnostikos įrangaDujų įranga automobiliamsDujų įranga, dujų įrangos montavimasKrovininiai automobiliaiKrovininiai automobiliaiSunkvežimių aksesuaraiSunkvežimių remontas, vilkikų remontasTachografų patikra, tachografų remontasVilkikų dalys, sunkvežimių dalysKuras, tepalaiDegalinėsTepalai, alyvaMotociklai, dviračiai, motoroleriaiMotociklų remontasMotociklų, motorolerių dalysMotociklai, dviračiai, motoroleriaiPadangos, ratlankiaiPadangų remontas, montavimas, balansavimasPadangosPaslaugosAsociacijos, sąjungos ir kitos organizacijosAutomobilių supirkimasAutomobilių klubai, automobilių sportasAvarinis atrakinimas, raktų gamybaDraudiminių įvykių administravimasPerkraustymo paslaugosPlovyklos, automobilių valymasTransporto priemonių registravimasTransporto priemonių draudimasTechninė pagalba kelyjeTechninė pagalba kelyjeVairavimo mokyklosNaudinga vairuotojuiŽemės ūkio technikaŽemės ūkio technika

Kasmet renkantis žiemines padangas neišvengiama klaidų

2015 m. lapkričio 16 d.

Prasidėjus žieminių padangų keitimo sezonui, vairuotojai vis dar neišvengia klaidų. Rinkdamiesi padangas, daugelis nori sutaupyti, todėl kartais numoja ranka į specialistų patarimus. Tačiau šaltuoju sezono metu, esant sudėtingoms vairavimo sąlygoms, kelyje svarbiausia – saugumas. Dakaro ralio dalyvis Antanas Juknevičius ir didmenine automobilių detalių, padangų, akumuliatorių ir tepalų prekyba užsiimančios įmonės „AD Baltic“ specialistas Liutauras Pocius dalinasi patirtimi apie dažniausiai pasitaikančias klaidas renkantis padangas žiemai ir siūlo jų sprendimo būdus.

 

Padangas reikia rinktis ne pagal grožį

 

Viena pagrindinių klaidų, kuri daroma renkantis padangas – tik išorinės padangų būklės vertinimas. Technologiniai sprendimai, gamintojų patirtis, atliekami testavimai ir siūlomos naujovės dažnai atsiduria antrajame plane. Ne pagal poreikius ir eksploatacijos ypatumus parinktos padangos vėliau gali sudaryti rimtų nepatogumų. „Dažnai pagrindiniais patarėjais tampa draugai ir artimieji, tačiau rekomenduoju nepasiduoti asmeniškumui, o vertinti patikimų, turinčių ilgametę patirtį profesionalų pasiūlymus ir rinktis iš keleto padangų modelių. Pavyzdžiui, nors padangų gamintojas „Kumho“ nėra labai žinomas Lietuvoje, tačiau ši Pietų Korėjos bendrovė itin aktyviai dalyvauja automobilių sporte, tad nemažai technologijų bei patirties perima iš sportinių padangų gamybos, kur saugumas ir manevringumas – labai svarbūs faktoriai“, – sako „AD Baltic“ produktų grupės vadovas Liutauras Pocius.

 

Antanas Juknevičius, rinkdamasis padangas savo automobiliui žiemai, pasitiki gamintojais, kurie gamina padangas, skirtas atšiaurios žiemos sąlygoms. Šie gamintojai daug investuoja į saugumą, atlieka įvairius bandymus, o jų duomenis lengva rasti internete ir palyginti padangų savybes.

 

Kita dažna vairuotojų klaida – improvizacija pasirenkant padangų išmatavimus, t. y. jų plotį ir aukštį. Padangos turi būti montuojamos tik tokių matmenų, kokius rekomenduoja gamintojas konkrečiam automobilio modeliui. Svarbu atkreipti dėmesį ir į lengvųjų automobilių padangų mišinio kietumą ir ant padangos nurodytą greičio indeksą. Kuo greičio indeksas mažesnis – tuo padanga minkštesnė.

 

Vairuojant sudėtingomis sąlygomis slidžiame kelyje svarbiausia vengti staigių manevrų. „Automobilio padangos, besiliesdamos su asfaltu, užima tik A5 formato popieriaus lapo dydžio plotą. Todėl labai svarbu išsaugoti ratų sukibimą su šiais gyvybiškai svarbiais kelio dangos taškais. Geriau pradžioje tuščiame kelyje, kai nėra kitų automobilių, pabandyti staigiai pastabdyti ir įvertinti kelio sąlygas“, – pataria lenktynininkas A. Juknevičius.

 

Dygliuotos ar nedygliuotos? Štai, kur klausimas

 

Klaidinga yra manyti, kad dygliuotos padangos privalo būti tik su dygliais. Dalis padangų gamintojų atlieka įvairius bandymus, o vairuotojams, norintiems daugiau komforto, rekomenduoja ir dygliuojamas padangas be dyglių. Dygliuotų padangų protektoriai dažnai yra grubesni, skirti ekstremalesnėms žiemos sąlygoms. Taip pat dygliuojamos padangos be dyglių dažnai gaminamos lengvajam komerciniam transportui, kurio apkrovos yra didesnės nei lengvųjų automobilių. „Manoma, kad dygliuotos padangos būna kietesnės nei nedygliuotos, tačiau tai nėra tiesa. Pirmiausia reikia atsižvelgti į ant padangos nurodomą greičio indeksą, palyginti kelis padangų modelius. „Run flat“ tipo padangos dėl sustiprintų šonų dažniausiai bus kietesnės nei kitų tipų padangos“, – tvirtina L. Pocius.

 

Antanas Juknevičius savo ruožtu pastebi, kad važinėjantiems mieste asfaltuotais keliais, geriausia rinktis nedygliuotas padangas. Tuo tarpu dygliuotos padangos užmiestyje – geresnis pasirinkimas, nes jos pagerina automobilio sukibimą su kelio danga.

 

Kitas patarimas prieš ruošiantis mašiną „apauti“ jau kelis sezonus naudojamomis padangomis – pamatuoti protektoriaus gylį. Jis Lietuvoje turėtų būti ne mažesnis nei 3 mm. Dažnas padangų gamintojas rekomenduoja nelaukti ir žiemines padangas keisti naujomis, kai protektoriaus gylis siekia 4 mm. Didelė klaida – susidėvėjusias žieminės padangas naudoti vasarą. Tai nesaugu, nes gaminant padangas skirtingiems metų laikams naudojami skirtingi gumos mišiniai. Protektorius gali netolygiai susidėvėti ir vairuotojams, nekaitaliojantiems priekinių padangų su galinėmis bei įstrižai (naudojant kryptines padangas, įstrižas keitimas neatliekamas). Tokiu atveju ne tik netolygiai dėvisi protektorius, tačiau padangos kartais „susilaiptuoja“ ir tampa netinkamos naudoti.

 

Padangų garantinis laikas ir slėgis – taip pat svarbu

 

Verta atkreipti dėmesį į padangos pagaminimo metus. Padangų gamintojai suteikia skirtingą garantinį laiką gamykliniam brokui (būtina sąlyga – minimalus protektoriaus gylis 3 mm žieminėms padangoms ir 1,6 mm vasarinėms padangoms). Minimalus garantinis laikas pagal valstybės taikomus reikalavimus – 2 metai. Padangų gamintojai „Goodyear Dunlop“ ir „Aeolus“ lengvųjų automobilių padangoms suteikia 5 metų garantiją, „Kumho“ – 6 metų, „Continental“ ir „Michelin“ taiko iki 10 metų garantiją. Pasitaiko ir tokių atvejų, kai pardavėjai, nenorėdami prisiimti atsakomybės, suteikia neleistiną – mažesnę nei 2 metų – garantiją.

 

Dar vienas itin svarbus rodiklis – tinkamas slėgis padangose. Jis lemia tolygų padangų dėvėjimąsi. Slėgis turi būti būtent toks, kokį rekomenduoja automobilio gamintojas, atsižvelgiant į jo apkrovas. Rekomendacijos padangų slėgiui dažniausiai nurodomos etiketėje ant kuro bako dangtelio vidinės pusės, ant statramsčio, atidarius vairuotojo duris ir automobilio techniniame vadove. Svarbu įsidėmėti, kad tam pačiam automobiliui gali būti rekomenduojami skirtingi slėgio rodikliai, atsižvelgiant į padangų dydį.

Nauji straipsniai

 • Retro Mugė 2019 Ruduo

  Tradiciškai, rugsėjo paskutinis savaitgalis – oltimeristų šventė Kaune "Retro Mugė 2019 Ruduo". Kviečiame ir laukiame – 2019-09-29 Šį sykį naujoje, dar didesnėje teritorijoje – Veiverių pl. 132, Kaune. PIRK – PARDUOK – DALYVAUK ! RETROGADATIRGUS – vēsturiskās, senlaicīgās autotehnikas un mototehnikas, detaļu, ekipējuma...
 • Variklio galvutės remontas

  Variklio galvutės remontas Variklio skyriaus gedimai dažnai vairuotojus užklumpa visai nelauktai ir netinkamu metu, o variklio remonto darbai sujaukia planus, nes eksploatuoti tokį automobilį yra nerekomenduojama. Tam tikrais atvejais tai yra netgi pavojinga arba gali baigtis kapitaliniu variklio remontu su dar didesnėmis išlaidomis. Visiems yra žinoma, jog bėgant laikui automobilio detalės...
 • Kaip pasirinkti tinkamas padangų montavimo stakles?

  Padangų montavimo staklių pasiūla yra labai plati. Yra labai gerai žinomi gamintojai tokie kaip John Bean, Ravaglioli ar dar keli Italijos ar Vokietijos gamintojai. Arba tiesiog Kinijoje pagamintos padangų montavimo staklės su visiškai nežinomais vardais ir prasta kokybe. Kiekvienas iš padangų montavimo staklių gamintojų, siekdamas laimėti klientų pasitikėjimą ir lojalumą nori pasiūlyti savo...
 • Miško technika ir jos tipai

  Siūlomos miško technikos pasirinkimas yra ganėtinai platus, tad tikrai ne visada yra paprasta nuspręsti, kokią jų vertėtų pasirinkti. Miško technika yra pritaikyta labai įvairių darbų atlikimui, skiriasi jos techniniai duomenys bei kitos svarbios savybės, tad nieko keisto, kad neretai yra teiraujamasi, kokią techniką vertėtų įsigyti. Pirmiausia visada svarbu įvertinti, kokie darbai bus...
 • Automobilių stiklų keitimas

  Keičiame įvairių automobilių gamintojų stiklus. Tokių kaip : Audi, BMW, Volkswagen, Mercedes Benz, Opel, Volvo, Peugeot, Fiat, Mitsubishi, Honda, Skoda, Seat ir kitų automobilių bei mikroautobusų modelių stiklus. Teikiame mobilaus serviso paslaugas. Pakeisti stiklą galime Jums patogioje vietoje. Vilniaus mieste atvykstame nemokamai. Keičiant automobilio stiklą priklijuojame galinio...
 • Kada reikalingos naujos žieminės padangos?

  Vasarai baigiantis, artėja nenuspėjamų orų ir padangų keitimo sezonas. Gamintojų teigimu, naujos žieminės padangos puikiai tarnauja keturis žiemos sezonus. Bet padangų ilgaamžiškumas labai stipriai priklauso nuo to, kokiomis sąlygomis važiuojama ir kur saugote žiemines kai naudojate vasarines padangas. O ar jūs žinote, kodėl geros padangos yra tokios svarbios ir kaip nuspręsti, kada laikas...
 • Trys taisyklės renkantis ratų grandines

  Žiemos sezonas artėja nenumaldomu greičiau, ir nespėsime pamatyti, kaip nuo savo transporto priemonių vėl gremšime prišalusį sniegą. Taip, žiema - tai laikas, kuomet reikia imtis papildomų atsargumo priemonių, ypatingai sunkvežimiams, kurie keliauja į Skandinaviją ir kitas šalis su nuostabiais vaizdais, bet, deja, pavojingais keliais. Kad nekiltų sunkumų kelionėse su apledėjusiais...
 • BMW 5 Serijos F10 F11 F07 GT žibinto valdymo bloko gedimai

  BMW 5 Serijos F10 F11 F07 GT žibinto valdymo bloko gedimai Kokybiškas automobilis kartais gali būti toks įnoringas ir kaprizingas... Ne išimtis ir populiarieji BMW automobiliai. Vokiečių gamintojai į juos yra prifarširavę tiek elektronikos, kad kartais meistrai imasi už galvos ir pradeda mylėti Opel bent kelioms valandoms. Palikime juokelius nuošalėje ir pereikime prie vienų iš...
 • Kad motociklas nepavestų - cilindrų šlifavimas laiku

  Kelionės motociklu ar motoroleriu gali būti sklandžios, kad ir kiek bekeliautume. Tam tereikia visada būti tikram, kad dviratė transporto priemonė yra techniškai tvarkinga. Kaip automobilis ar bet koks kitas nuolat naudojamas daiktas, taip ir motociklas ar motoroleris, turėtų būti tinkamai prižiūrėtas ne tik tada, kai ruošiamasi ilgesnėms kelionėms. Gera ir atidi priežiūra reikš mažiau...
 • Ką būtina žinoti apie stabdžių trinkeles

  Stabdžių trinkelės – automobilio gale ir priekyje esantis stabdžių sistemos elementas. Trinkelės laikomos viena greičiausiai dylančių detalių, todėl supratimą apie jas reikėtų turėti kiekvienam automobilio savininkui. Trafic.lt specialistai aiškina, ką būtina žinoti apie stabdžių trinkeles. Keitimas. Kaip dažnai reikės keisti stabdžių kaladėles priklauso nuo jūsų vairavimo įpročių ir...
 • Kuro priedai - kas tai ir kam jie reikalingi

  Kuro priedai – tai įvairūs cheminiai mišiniai, skirti kuro sistemos valymui ir priežiūrai. Vieni automobilistai tvirtina, kad kuro priedai patikimai saugo variklį nuo gedimų ir lėtina dėvėjimąsi. Kiti jau turintys karčios patirties sako, kad kuro priedai gali pridaryti daugiau žalos, nei naudos. Trafic.lt specialistai aiškina, kaip naudoti kuro priedus, kad jie atliktų savo...
 • Daiktai, kuriuos būtina ir verta turėti automobilyje

  Ar jūsų automobilyje yra visi būtini daiktai? Be kai kurių įrankių ir priemonių nepraeisite techninės apžiūros, o patekus į avariją ar kitą nelaimę jie gali išgelbėti gyvybę. Trafic.lt specialistai pateikia du sąrašus – būtinų ir vertų turėti salone daiktų su kuriais jūsų kelionė bus saugesnė ir sklandesnė. Pagal kelių eismo taisykles automobilyje būtini daiktai: Gesintuvas. Kai...
 • Naudotas ar naujas – kokį automobilį rinktis?

  Ruošiantis pirkti automobilį pirmas kylantis klausimas – investuoti į naują ar pasitenkinti naudota mašina. Pavyzdžiui, už 15 tūkst. eurų galite rinktis tarp nedidelio ekonomiško naujo automobilio ir šiek tiek erdvesnio aukštesnės klasės naudoto. Abu variantai turi tiek pliusų, tiek minusų. Trafic.lt specialistai pateikia pagrindinius kriterijus į kuriuos verta atsižvelgti priimant...
 • Saulės baterijos transportui – ar verta?

  Atsinaujinantys energijos šaltiniai: saulės, vėjo, vandens elektrinės šiais laikais plačiai naudojamos įvairiuose ūkio sektoriuose. Saulės baterijos yra viena sparčiausiai populiarėjanti atsinaujinančios energijos rūšis, kuri po truputį, bet tvirtai, užsitikrina savo vietą ir transporto srityje. Taigi, ar saulės baterijos yra veiksmingos transportui? Ar ši investicija atsipirks paprastam...
 • Motociklų dalys Vilniuje

  Yra begalė priežasčių, dėl kurių labiau verta pirmą motociklą savo gyvenime pirkti jau panaudotą, o ne naują. Vienas iš svarių argumentų – ekonominės priežastys: naujutėlaitis motociklas bus nepaprastai brangus pirkinys ne tik jaunuoliui, kuris neseniai įgijo teisę vairuoti šią transporto priemonę, bet ir vyresniam, jau dirbančiam žmogui. Net ir tuomet, kai naudotam motociklui prireiks...