Kelionė automobiliu: ką reikia žinoti ir ko gali prireikti iš daiktų kelionės metu?

2024 m. kovo 28 d.
Kelionė automobiliu: ką reikia žinoti ir ko gali prireikti iš daiktų kelionės metu?

Kelionė automobiliu yra patogi ir lanksti transporto priemonė, leidžianti mėgautis nepriklausomybe ir aplankyti įvairias vietas savo tempu. Tačiau, norint užtikrinti sklandžią ir malonią kelionę, svarbu atsižvelgti į keletą esminių aspektų.

Pasiruošimas prieš kelionę

Prieš išvykstant į kelionę automobiliu, svarbu atlikti kruopštų pasiruošimą, kad kelionė būtų kuo saugesnė ir malonesnė.

 • Techninė būklė

Prieš išvykstant į kelionę, svarbu patikrinti automobilio techninę būklę. Tai apima padangų slėgio ir būklės patikrinimą, stabdžių sistemos veikimo patikrinimą, variklio skysčių lygių tikrinimą ir šviesų veikimo patikrinimą. Šie veiksmai padės užtikrinti, kad automobilis yra paruoštas saugiai kelionei.

 • Dokumentai

Kelionės metu būtina turėti visus reikalingus dokumentus. Tai apima galiojantį vairuotojo pažymėjimą, automobilio registracijos dokumentus ir galiojantį draudimo polisą. Šie dokumentai yra būtini norint išvengti nemalonumų kelionės metu.

 • Maršruto planavimas

Iš anksto suplanuotas maršrutas padeda išvengti netikėtumų ir padidina kelionės komfortą. Svarbu pasinaudoti maršruto žemėlapiais ar GPS navigacija, suplanuoti reguliarius sustojimus poilsiui ir degalų papildymui, bei patikrinti orų prognozę maršruto atkarpose.

Atidus pasiruošimas prieš kelionę užtikrins ne tik jūsų saugumą, bet ir padės mėgautis kelione be papildomo streso.

Būtini dalykai kelionei automobiliu

Keliaujant automobiliu, svarbu būti pasiruošus įvairioms situacijoms. Tam reikia pasirūpinti, kad turėtumėte visus būtiniausius daiktus.

 • Pirmosios pagalbos rinkinys

Nepriklausomai nuo kelionės trukmės ar atstumo, pirmosios pagalbos rinkinys yra būtinas. Jis turėtų apimti pleistrus, dezinfekciniai skysčiai, skausmą malšinančius vaistus, antihistamininius preparatus ir termometrą. Šie elementai padės susidoroti su įvairiais nenumatytais atvejais, pavyzdžiui, nedidelėmis traumomis, galvos skausmu ar alerginėmis reakcijomis.

 • Atsarginė padanga ir įrankiai

Viena dažniausių problemų kelionėje - padangų gedimas. Todėl svarbu turėti atsarginę padangą, keltuvą ir raktą ratams. Šie įrankiai leis greitai ir efektyviai pakeisti padangą ir tęsti kelionę be didelių trukdžių.

 • Degalų bakas

Prieš išvykstant, įsitikinkite, kad degalų bakas yra pakankamai pilnas. Taip pat verta turėti atsarginį degalų kiekį, ypač keliaujant atokiose vietovėse, kur degalinių gali būti mažiau.

 • Maistas ir vanduo

Ilgose kelionėse svarbu turėti pakankamai maisto ir vandens. Užkandžiai, pavyzdžiui, riešutai, vaisiai ar batonėliai, padės išlaikyti energijos lygį. Vanduo yra būtinas hidratacijai, ypač karštomis dienomis.

 • Mobiliojo telefono įkroviklis

Šiais laikais telefonas yra neatsiejama kelionės dalis. Jis naudojamas ne tik ryšiui palaikyti, bet ir navigacijai. Todėl svarbu turėti mobiliojo telefono įkroviklį arba nešiojamą bateriją, kad telefonas būtų veikiantis visos kelionės metu.

Saugumas ir komfortas

Keliaujant automobiliu, svarbu ne tik laikytis saugumo taisyklių, bet ir užtikrinti, kad kelionė būtų kuo patogesnė ir malonesnė visiems keleiviams. Tinkamas pasiruošimas ir dėmesys komforto detalėms padeda išvengti nepageidaujamų situacijų ir užtikrina sklandų bei saugų kelionės tęstinumą.

 • Saugos diržai

Saugos diržų naudojimas yra vienas iš pagrindinių saugumo aspektų kelionėje automobiliu. Visi keleiviai, įskaitant vairuotoją, privalo segėti saugos diržus visos kelionės metu. Tai padeda sumažinti sužeidimų riziką avarijos atveju.

 • Pertraukos

Ilgų atstumų kelionėse svarbu daryti reguliarias pertraukas. Tai leidžia išvengti nuovargio ir išlaikyti dėmesį kelyje. Rekomenduojama daryti pertrauką kas dvi valandas arba kai jaučiate, kad pradedate nuvargti. Pertraukos metu galite pailsėti, pasivaikščioti arba atsigerti vandens.

 • Oro kondicionavimas

Karštomis dienomis oro kondicionavimas automobilyje tampa būtina komforto sąlyga. Užtikrinkite, kad jūsų automobilio oro kondicionavimo sistema veiktų tinkamai prieš išvykstant į kelionę. Tai padės išlaikyti malonią temperatūrą automobilyje ir sumažins keleivių perkaistimo riziką.

 • Ergonomiška sėdėsena

Užtikrinant komfortą kelionės metu, svarbu atkreipti dėmesį į ergonomišką sėdėseną. Reguliuokite sėdynę ir vairo aukštį taip, kad jūsų rankos ir kojos būtų patogioje padėtyje. Tai padės išvengti nugaros ir kaklo skausmų bei padidins koncentraciją vairuojant.

Atsižvelgiant į šiuos aspektus, galima užtikrinti tiek kelionės saugumą, tiek ir keleivių komfortą.

Kelionė automobiliu: privalumai ir patogumai

Kelionė automobiliu siūlo daugybę privalumų ir patogumų, leidžiančių keliautojams mėgautis lankstumu, patogumu ir asmeniniu komfortu.

 • Lankstumas ir nepriklausomybė

Vienas iš didžiausių kelionės automobiliu privalumų yra lankstumas. Keliautojai gali patys nuspręsti, kada ir kur vykti, nepriklausomai nuo viešojo transporto tvarkaraščių ar išankstinio planavimo. Tai leidžia spontaniškai keisti maršrutą, sustoti norimose vietose ir praleisti tiek laiko, kiek norima tam tikrose lokacijose.

 • Asmeninė erdvė ir privatumas

Kelionė automobiliu suteikia asmeninę erdvę ir privatumą, ko dažnai trūksta viešajame transporte. Keleiviai gali klausytis savo mėgstamos muzikos, kalbėtis su bendrakeleiviais arba mėgautis tylos momentais be jokių išorinių trikdžių.

 • Gepažas ir pirkinių patogumas

Automobilis suteikia galimybę vežtis daugiau bagažo nei leistų kitos transporto priemonės. Tai ypač aktualu ilgoms kelionėms arba keliaujant su šeima. Be to, automobilis leidžia patogiai gabenti pirkinius ar suvenyrus, nereikia jaudintis dėl svorio apribojimų ar papildomo mokesčio už bagažą.

 • Prieiga prie atokiu vietų

Automobilis leidžia pasiekti atokesnes vietas, kurios gali būti nepasiekiamos viešuoju transportu. Tai leidžia atrasti mažiau žinomas vietas ir mėgautis gamtos grožiu be minios turistų.

 • Asmeninės poreikių atitikimas

Kelionė automobiliu suteikia galimybę pritaikyti kelionę pagal asmeninius poreikius ir pageidavimus. Tai apima galimybę sustoti bet kuriuo metu, kad pavalgytumėte, atsigertumėte arba tiesiog atsipalaiduotumėte. Taip pat galite pasirinkti optimalią kelionės temperatūrą, sėdynių padėtį ir kitus patogumus, kad kelionė būtų kuo malonesnė.

Alternatyvūs transporto priemonės kelionėms

Nors kelionė automobiliu turi savo privalumų, kartais gali kilti situacijų, kai ji nėra patogiausias ar efektyviausias pasirinkimas. Tuo atveju galima pasirinkti kitas transporto priemones, kurios geriau atitinka kelionės poreikius.

 1. Lėktuvai: greitis ir prieinamumas atokiose vietovėse

Lėktuvo kelionė yra puikus variantas, kai norima greitai įveikti didelius atstumus, ypač tarptautinėms kelionėms arba tada, kai reikia keliauti tarp tolimų šalies regionų. Pavyzdžiui, jei norima nuvykti iš vieno žemyno į kitą arba iš šiaurės į pietus didelėje šalyje, lėktuvas suteikia galimybę tai padaryti kur kas greičiau nei automobiliu, kuris gali būti ne tik laiko sąnaudų požiūriu neefektyvi, bet ir fiziniu aspektu varginantis. Be to, lėktuvų kelionės leidžia pasiekti tokius atokus taškus kaip salos ar kalnų kurortai, kur automobiliu patekti būtų sudėtinga ar net neįmanoma dėl geografinių ypatumų ar infrastruktūros ribotumo. Pavyzdžiui, norint pasiekti nuošalias salas, dažnai vienintelis būdas yra skrydis, nes keltų ar tiltų gali neegzistuoti, o lėktuvai yra nepakeičiami keliaujant į kalnų kurortus, kur kelių tinklas gali būti ribotas arba dėl oro sąlygų netinkamas. Šiandien, dėka internetinių bilietų paieškos sistemų, pavyzdžiui, tickets.lt, bilietai į tokius atokius taškus gali būti rasti ir užsakyti per kelias minutes, taip palengvinant kelionės planavimą ir suteikiant dar daugiau lankstumo bei patogumo.

 1. Traukiniai: patogumas ir vaizdingumas

Traukinys yra puikus pasirinkimas kelionėms tarp miestų ar regionų, ypač kai norima išvengti eismo spūsčių ir parkavimo problemų. Skirtingai nuo automobilių, traukiniai dažnai juda specialiai jiems skirtais maršrutais, todėl kelionė būna sklandesnė ir greitesnė. Be to, kelionė traukiniu leidžia mėgautis vaizdais per langą ir patogiai ilsėtis ar dirbti kelionės metu. Traukiniai yra puikus pasirinkimas tiek trumpoms, tiek ilgoms kelionėms, ypač kai norima patirti vaizdingus maršrutus.

 1. Autobusai: ekonomiškumas ir lankstumas

Autobusai yra ekonomiškas ir lankstus pasirinkimas trumpoms ir vidutinėms atstumų kelionėms. Jie yra prieinami tiek miesto, tiek tarpmiestinėms kelionėms, ir gali būti naudingi pasiekiant vietoves, kur nėra traukinių ar oro linijų. Autobusų maršrutai dažnai apima plačią teritoriją, todėl tai puikus pasirinkimas keliaujant į mažesnius miestelius ar kaimus. Be to, autobusų kelionės dažnai yra pigesnės nei kitų transporto priemonių, todėl tai gali būti puikus pasirinkimas biudžetinėms kelionėms.

Kiekvienas iš šių transporto būdų turi savo privalumų ir trūkumų, priklausomai nuo kelionės tikslų, biudžeto ir asmeninių pageidavimų. Svarbu atidžiai apsvarstyti visus variantus ir pasirinkti tinkamiausią kelionės būdą.

Nauji straipsniai

 • Naudotos autodalys internetu: kur jas įsigyti?

  Tikriausiai, kiekvienas automobilį turintis žmogus stengiasi, kad transporto priemonė tarnautų kuo ilgiau. Mašinai senstant, tenka vis dažniau apsilankyti pas mechanikus – taisyti gedimus, įsigyti naujų dalių. Reikia pripažinti, šis „malonumas“ – brangus. Juk naujos automobilių dalys įprastai kainuoja didelius pinigus. Todėl daugelis žmonių varto skelbimus ir ieško...
 • Kaip pasirūpinti savo automobiliu prieš vasarą?

  Kaip pasirūpinti savo automobiliu prieš vasarą? Rūpintis savo automobiliu būtina visais metų laikais, tačiau vasarą vis dažniau nusprendžiame vykti į ilgesnes keliones. Būtent todėl naudinga žinoti, kaip reikia tinkamai paruošti automobilį šiltajam metų laikui: jei tuo pasirūpinsite, kelionės bus dar sklandesnės ir malonesnės. Ar oro kondicionierius veikia sklandžiai? Deja, apie oro...
 • Minint saugaus eismo dieną: vairuotojus ragina atkreipti dėmesį į automobilių techninę būklę

  Minint saugaus eismo dieną: vairuotojus ragina atkreipti dėmesį į automobilių techninę būklę Balandžio 6-ąją Lietuvoje minima saugaus eismo diena. Ji skirta ne tik atkreipti dėmesį į keliuose slypinčius pavojus, bet ir priminti, jog eismo dalyviai vieni kitiems išliktų labiau tolerantiški ne tik šią dieną, bet ir visus metus. Automobilių duomenų įmonės „carVertical“...
 • Kada reikėtų keisti priekinio stiklo valytuvus?

  Automobilių stiklų srities specialistas Carglass® rekomenduoja pakeitus priekinį stiklą nauju keisti ir valytuvus. Naujas priekinis stiklas – tai geresnis matomumas ir saugesnis jausmas vairuojant. Būtų labai apmaudu, jei senos paliktos susidėvėjusios ir sukietėjusios valytuvų šluoteles subraižytų ką tik sumontuotą stiklą. Kada reikėtų keisti valytuvus? Svarstykite...
 • Kas yra ADAS sukalibravimas arba priekinio stiklo kameros sukalibravimas?

  Automobilio stiklas yra vienas iš esminių saugumo elementų, o šiuolaikiniai automobiliai yra aprūpinti įvairiomis pažangiosiomis pagalbos vairuotojui sistemos (ADAS), kurios funkcionuoja įvairių jutiklių ir kamerų, integruotų į priekinį automobilio stiklą, pagalba. Siekiant išlaikyti tinkamą technologijų veikimą, atlikus priekinio stiklo keitimą, būtina sukalibruoti integruotas kameras, kad...
 • Tralas – patogus būdas pervežti transporto priemones

  Ar esate susidūrę su situacija, kai reikia iš vienos vietos į kitą pervežti įvairias transporto priemones, tokias kaip automobiliai ir motociklai? Šiuo atveju į pagalba pasitelkiamas tralas, kuris yra parenkamas pagal reikiamą dydį ir matmenis. O patogiausias būdas pasinaudoti tralo paslaugomis vienkartiniam pervežimui yra tralo nuoma. Kas yra tralas? Tralas, dar kitaip vadinamas...
 • Kokie naudoti automobiliai labiausiai domino pirkėjus 2023-aisiais?

  Kokie naudoti automobiliai labiausiai domino pirkėjus 2023-aisiais? Naudotų automobilių rinka nėra vis dar nėra skaidri ir prireiks daug laiko pokyčiams, todėl automobilių defektai vis dar slepiami, o rida ir toliau klastojama. Automobilių istorijos ataskaitas teikiančios įmonės „carVertical“ atliktas tyrimas atskleidė, kad pusė visų platformoje tikrintų „BMW“...
 • Kaip sutaupyti nuomojantis automobilį?

  Apsisprendus išsinuomoti automobilį, būtina pasidaryti namų darbus, prieš imantis šio žingsnio, nes tik taip galite sutaupyti laiko, savo pinigų, ir žinoma už Jums priimtiną kainą gauti geresnės kokybės, ar komplektacijos automobilį. Šiuo metu vis dažniau žmonės naudojasi automobilio nuoma, todėl nuomos paslaugas teikiančių įmonių labai daug, ir norint išsirinkti tinkamiausią šią paslaugą...
 • Kokybiškos automobilių dalys – raktas į automobilio ilgaamžiškumą

  Šiais laikais, kai mūsų transporto priemonių ilgaamžiškumas yra svarbesnis nei bet kada anksčiau, kokybiškų automobilių dalių vaidmens negalima pervertinti. Automobilių savininkams, norintiems prailginti savo transporto priemonių tarnavimo laiką, labai svarbu suprasti, kaip svarbu investuoti į aukščiausios kokybės dalis. Šiame išsamiame vadove gilinamasi į esminius automobilių techninės...
 • Kodėl visureigiai yra puikus pasirinkimas šeimos kelionėms

  Ieškant tobulos šeimos transporto priemonės, visureigis yra universalumo pavyzdys, kuriame darniai dera erdvumas, saugumas ir komfortas. Dėl šių savybių visureigiai yra geriausi šeimos nuotykių automobiliai, puikiai tinkantys nuo kasdienių kelionių į darbą iki įspūdingų išvykų ir atostogų. Panagrinėkime, kodėl visureigiai vis dažniau tampa šeimų, ieškančių nuotykių ir praktiškumo kelyje,...
 • Tyrimas: kokių automobilių rida Lietuvoje klastojama dažniausiai?

  Nors situacija Lietuvos naudotų automobilių rinkoje po truputį gerėja, šalyje vis dar parduodama tūkstančiai transporto priemonių su suklastota rida. Dėl didelių sukčiavimo mastų pirkėjai praranda ne tik pinigus, bet ir rizikuoja savo saugumu. Siekdama skatinti vairuotojų budrumą, automobilių istorijos ataskaitas teikianti įmonė „carVertical“ atliko tyrimą ir nustatė modelius,...
 • Kiek kainuoja automobilių antikorozinis padengimas?

  Dalis automobilių savininkų rūdžių problemos laiku neišsprendžia dėl elementariausio aplaidumo, tačiau kai kuriems itin svarbu ir kainos klausimas. Tiesa, iš karto pabrėžiame, jog, kad ir kiek kainuotų ši profilaktinė procedūra, pastaroji bus pigesnė nei rimtesnių problemų, susijusių su rūdžių padaryta žala, taisymu. Automobilių antikorozinio padengimo kainas rasite čia. Dėl ko...
 • Ar visada būtinas avarinis automobilių atrakinimas?

  Nemaža dalis vairuotojų yra susidūrę su situacija, kuomet automobilio rakteliai buvo užtrenkti automobilio salone ar bagažinėje, ar nutiko taip, jog vienintelis raktas buvo sugadintas, ar pamestas, o atsarginio nėra arba jis kitame mieste. Situacija gali tapti dar labiau stresinė, jeigu durelės užsitrenkė automobiliui esant užvestam. Tokioje situacijoje, kyla klausimas – ar galima šią...
 • Kaip išvengti nemalonumų kelyje žiemos metu?

  Niekas nepaneigs, kad vairavimas žiemos metu dažnai yra sudėtingesnis slidūs ir nevalyti keliai, stiprus sniegas, rūkas iš tiesų sudaro nelengvas sąlygas. Dėl šių gamtos veiksnių matomumas tampa prastesnis, o transporto priemonę sunkiau valdyti. Žema temperatūra taip pat neigiamai veikia automobilį: skysčiai tampa tiršti, guma – kieta, o akumuliatorius gali išsikrauti. Užšalę langai...
 • Ar automobiliuose vis dar reikalinga laisvų rankų įranga?

  Gyvename laikmetyje, kai sparčiai tobulėja technologijos. Daug kam kyla klausimas dėl to, ar tai, ką naudojome prieš 5-10 metų vis dar gali būti aktualus sprendimas, ar jau yra geresnių išeičių. Viena iš dilemų - ar automobiliams vis dar reikia laisvų rankų įrangos? Šiuolaikinėse transporto priemonės vis dažniau suteikia funkciją prisijungti išmaniuosius telefonus ar net turi įdiegtą...
 • Tyrimas atskleidė, kad Lietuvoje dažniausiai apgadinami „Subaru“ markės automobiliai

  Automobilių istorijos ataskaitas teikiančios įmonės „carVertical“ atliktas tyrimas atskleidė, kad Lietuvoje dažniausiai į eismo įvykius patenka „Subaru“ automobiliai, o rečiausiai – „Peugeot“ . Visgi tarp visų tikrintų transporto priemonių didžiausias vidutinis apgadinimų skaičius fiksuojamas tarp „BMW“ modelių. Didžiausią vidutinę žalą...
 • Užtikrinkime savo ir kitų saugumą kelyje

  Užtikrinkime savo ir kitų saugumą kelyje Vairuojant kelyje turime atsižvelgti ne tik į kelionės tikslą bei kaip jį pasiekti, bet ir kaip pasiekti jį saugiai, kad nenukentėtumėte nei jūs, nei aplinkiniai. Važiuojant derėtų laikytis tam tikrų principų, kurie teikia pirmenybę ne tik asmeniniam saugumui, bet ir prisideda prie bendros eismo gerovės. Nuo esminių eismo taisyklių laikymosi ir...
 • Kokia darbo apranga reikalinga automobilių serviso mechanikui?

  Automobilių serviso mechanikų darbo apranga yra esminė jų saugumo dalis. Svarbu, kad apranga būtų pritaikyta prie darbo pobūdžio, naudojamų įrankių, įrengimų bei technologijų. Pagrindiniai darbo aprangos elementai Darbiniai drabužiai: darbo drabužiai turėtų būti pagaminti iš kokybiškų medžiagų, atsparių plyšimui ir nešvarumams nuo tepalų bei aliejų. Patartina, kad medžiaga būtų...
 • Pasiruošti vairavimo teorijos ir praktikos egzaminui gali būti paprasta 2024

  Kol esame pakankamai jauni, iš gyvenimo norime pasiimti kaip įmanoma daugiau, turėtume visas galimybes veikti pakankamai daug dalykų. Tikriausiai vienas iš pirmųjų dalykų, kai sulaukiame pilnametystės yra noras vairuoti automobilį, tad tam reikalingos teisės. Kad galėtume turėti tokią teisę, reikia išsilaikyti privalomus egzaminus. Kai kam žodis egzaminas gali kelti ne pačias geriausias...
 • Koks skirtumas tarp C ir CE kategorijų vairuotojų teisių?

  Vairuotojų teisių kategorijos Lietuvoje ir visoje Europoje yra skirstomos pagal transporto priemonių tipus ir jų naudojimo ypatumus. Dvi labai svarbios kategorijos yra C ir CE, kurios skirtos sunkiasvorių transporto priemonių vairuotojams. Kuo gi skiriasi šios dvi kategorijos viena nuo kitos? C kategorija C kategorijos vairuotojo pažymėjimas leidžia vairuoti sunkvežimius, kurių bendroji...
 • Kaip užtikrinti pavojingų krovinių saugų gabenimą?

  Kiekvieną dieną yra pervežama nemaža dalis pavojingų krovinių skirtingais transportavimo būdais: oro ir jūrų transportu, keliais bei geležinkeliais. Pavojingų krovinių gabenimas – tai veikla, kuri gali pareikalauti specifinių žinių, ypatingo dėmesio ir atidumo detalėms. Tokio tipo kroviniai gali kelti riziką ne tik žmonių sveikatai, bet ir aplinkai. Gabenant pavojingus krovinius reikia...
 • Elektromobiliai: ateities transporto tendencijos ir pokyčiai

  Elektromobilių augimas: nuo nišos iki pagrindinės rinkos Per pastaruosius dešimtmečius elektromobiliai iš nišinio produkto tapo vienu iš pagrindinių transporto rinkos segmentų. Šiuolaikinė visuomenė vis labiau suvokia tvarumo svarbą, o automobilių gamintojai atitinkamai reaguoja į šiuos poreikius, siūlydami įvairius elektromobilių modelius. Elektromobiliai yra ne tik aplinkai draugiškesni...
 • Variklinė alyva automobiliams: kokybė ir patikimumas nepriekaištingai vairavimo patirčiai

  Kai kalbame apie automobilių priežiūrą, pirmiausiai į galvą šaunantis aspektas yra tinkama ir reguliariai papildoma bei keičiama variklinė alyva, liaudyje dažniausiai vadinama buitiniu terminu „tepalai“. Prekės ženklas „Petronas“, tai visame pasaulyje pripažinta naftos ir dujų kompanija, siūlanti produktus, pritaikytus įvairių tipų transporto priemonėms. Trumpai...
 • Tyrimas atskleidė, kokių spalvų automobiliai dažniausiai patenka į eismo įvykius

  Neretai patekę į eismo įvykį ar tokį pastebėję, žmonės linkę manyti, jog tiesiog nepasisekė. Vairuotojai atsidūrė ne laiku ir ne vietoje, kelią perbėgo juoda katė, ar iš lovos kuris nors išlipo ne ta koja. Tiesa tokia, jog net ir tokios, atrodytų, smulkmenos kaip automobilio spalva gali padidinti eismo įvykio tikimybę. Naujausias „carVertical” tyrimas parodė, jog automobilio...
 • Kaip prižiūrėti universalias padangas, kad jos tarnautų ilgiau?

  Automobilių padangų priežiūra yra labai retai aptarinėjama tema, tačiau padangos yra automobilio ir kelio sąlyčio taškas ir daugiausia atsako už mūsų patogumą ir saugumą vairuojant. Padangų priežiūra – tai ne tik tinkama padangų priežiūra, bet ir kiti svarbūs aspektai. Atliekant padangų priežiūrą, reikia atsižvelgti į keletą veiksnių, įskaitant: ar tai žieminės ar vasarinės...
 • Kaip gauti geras sąlygas nuomojantis automobilį ilgam?

  Kaip gauti geras sąlygas nuomojantis automobilį ilgam? Automobilių ilgalaikė nuoma gali būti patogus ir ekonomiškas būdas keliauti, tačiau prieš pasirašant punktyrinėje linijoje svarbu žinoti, kaip gauti geriausią pasiūlymą ir sąlygas. Pirma, svarbu atlikti tyrimą ir palyginti skirtingų nuomos įmonių kainas. Ieškokite įmonių, kurios taiko ilgalaikės nuomos nuolaidas, nes tai gali gerokai...
 • Kas nutinka, jei automobilio tepalų nekeičiate?

  Reguliarus alyvos keitimas yra labai svarbus norint išlaikyti sveiką variklį, nes to nepadarius variklyje gali susikaupti nešvarumų ir šiukšlių. Laikui bėgant alyva gali būti užteršta nešvarumais ir nuolaužomis iš variklio, todėl ji gali prarasti tepimo savybes ir ne taip veiksmingai apsaugoti judančias variklio dalis. Dėl susikaupusių nešvarumų ir šiukšlių gali padidėti variklio komponentų...
 • Kaip išsirinkti grandines žemės ūkio technikai?

  Žemės ūkio technika, tokia kaip traktoriai ir kitos žemės ūkio mašinos, yra sudėtingi mechanizmai, o jų efektyvumas priklauso nuo daugelio veiksnių. Vienas iš svarbių komponentų yra grandinės, kurios yra naudojamos perduoti jėgą ir valdyti judesius. Kai pasirenkamos tinkamos grandinės, galima pagerinti ne tik mašinos efektyvumą, bet ir jos ilgaamžiškumą. Kaip išsirinkti grandines žemės ūkio...
 • Ar galima BMW rakto pririšimą atlikti savarankiškai?

  Aukštos klasės vokiečių markė yra itin populiari Lietuvoje – čia kasdien pamatysi ne tik populiarių X, 3, 5-ų serijų BMW automobilius, bet ir retesnius 6, 7, X7, Z serijų modelius. Dauguma BMW vairuotojų anksčiau ar vėliau susiduria su raktų problemomis ar atsarginio rakto trūkumu, dėl ko reikalinga naujų BMW raktų gamyba. Kaip atliekamas BMW rakto pririšimas? Tam...
 • Ant nosies – žiema: ką daryti, kad nesustreikuotų dyzelinio automobilio sveikata?

  Kiekvienais metais artėjant šaltoms dienoms servisuose vis dažniau pasigirsta klausimų apie dyzelinių automobilių sveikatą – vairuotojai ima nerimauti, ar ne pirmą dešimtmetį skaičiuojantis automobilis atlaikys dar vieną iššūkių kupiną sezoną ir ar neteks kiekvieną rytą užvedant automobilį skubėti prašyti kaimyno pagalbos. Natūralu, kad automobilių rinka sparčiai jaunėja, todėl joje...
 • Renkuosi naudotą automobilį: ar Audi A6 pralenkia 5 serijos BMW?

  Jei ieškote aukštos klasės prabangaus automobilio, tikėtina, kad susidūrėte su Audi A6 ir 5 serijos BMW modeliais. Abi transporto priemonės, nors ir panašios klasės, siūlo išskirtinę patirtį, kuri atspindi jų gamintojų įsipareigojimą užtikrinti kokybę ir našumą. Taigi, panagrinėkime detaliau - kuris iš jų yra geresnis pasirinkimas? Audi A6 prieš 5 serijos BMW Audi A6 ir BMW 5 serijos...
 • Kaip pasirinkti tinkamą starterį jūsų transporto priemonei?

  Starteris yra svarbi detalė bet kokiai transporto priemonei – traktoriui, automobiliui, motociklui bei kitoms transporto priemonėms. Kuo starteris yra svarbus? Jis yra atsakingas už variklio paleidimą kai bandome užvesti transporto priemonę. Jeigu ši detalė sugenda, savo transporto priemonės užvesti nebegalėsite. Sugedusį starterį reikia pakeisti kitu, tačiau kaip išsirinkti tinkamą?...
 • Tyrimas: į Lietuvą įvežtų naudotų automobilių rida klastota dažniau nei pirktų šalies viduje

  Beveik kas penkto į Lietuvą įvežto naudoto automobilio rida yra suklastota. Tai reiškia, kad pirkėjai ne tik permoka, įsigydami tokius automobilius, bet ir gali susidurti su neprognozuojama eksploatacija. 14–oje Europos šalių atliktas automobilių duomenų įmonės „carVertical“ tyrimas atskleidė, kad į Lietuvą importuotos transporto priemonės net 2,5 karto dažniau turi...
 • Tyrimas: dažniausiai apgadinti yra 7-16 metų amžiaus automobiliai

  Automobilių duomenų bendrovės „carVertical“ 14-oje Europos šalių atliktas tyrimas atskleidė – kuo senesnis automobilis, tuo didesnė tikimybė, kad jo rida bus suklastota. Taip pat jis turi ir didesnę tikimybę būti apgadintas. Statistika Lietuvoje negailestinga: 18,7 proc. platformoje tikrintų transporto priemonių turėjo suklastotą ridą ir net 60,2 proc. turi įrašų apie...
 • Diskinės, noraginės ir juostinės: kurią sėjamąją pasirinkti ūkiui?

  Žemės ūkis yra svarbiausia žmogaus veikla, užtikrinanti maisto tiekimą visiems gyventojams. Šiuolaikinė žemės ūkio technologija sparčiai vystosi, siekiant efektyviau naudoti žemės resursus ir padidinti derlių. Viena iš šių technologijų yra sėjamosios, kurios atlieka svarbų vaidmenį žemės ūkyje. Diskinės sėjamosios: kokios jos? Diskinės sėjamosios yra populiariausios žemės ūkio srityje....
 • Auto/Moto pramogos Vilniuje ir Kaune: kodėl verta Išbandyti kartingus?

  Esate neabejinga/-as greičiui, lenktynių dvasiai ir adrenalino jausmui, kuris užvaldo staigaus posūkio metu? Jei taip, kartingai – pramoga kaip tik Jums. Kūną užvaldantis jauduliukas, laisvės dvelksmas, noras konkuruoti, nepasiduoti, nugalėti… Lekiant trasa aplanko begalė įvairiausių jausmų. Norint juos patirti, reikia kartingus išmėginti patiems! Dar niekada neteko...
 • Optimalus veikimas: Žvilgsnis į universalias padangas visiems orams

  Šiuolaikiniame sparčiai pasaulyje, kuriame netikėti orų pokyčiai yra nuolatinis iššūkis, tinkamos padangos jūsų automobiliui gali būti labai svarbios. Universalių padangų paklausa nuolat didėja, nes vairuotojai ieško sprendimo, kuris užtikrintų našumą, saugumą ir patogumą visais metų laikais. Šiame straipsnyje pasinersime į universalių padangų visomis oro sąlygomis pasaulį ir išsiaiškinsime,...
 • Ką reikia žinoti perkant žiemines padangas?

  Žieminės padangos iš esmės skiriasi nuo vasarinių ir visa sezoninių padangų. Visų pirma, skiriasi gumos mišinys, iš kurio jie pagaminti. Žieminių padangų mišinys yra minkštesnis, palyginti su vasarinių padangų mišiniu. Žieminės padangos savo sudėtyje turi daugiau gumos ir silicio dioksido. Jos pritaikytas dirbti žemoje temperatūroje, žemiau 7 laipsnių Celsijaus. Tokiomis sąlygomis jos išlaiko...
 • Ką reikia žinoti apie vairo stiprintuvo siurblio keitimą: tarnavimo trukmė, dažniausiai pasitaikantys gedimai ir jų simptomai, patarimai ir gudrybės

  Vairo stiprintuvo siurblys yra esminis jūsų automobilio vairavimo sistemos komponentas, kuris palengvina automobilio manevravimą, ypač važiuojant nedideliu greičiu arba parkuojant automobilį. Jei pastebėjote, kad vairuojant automobilį reikia daugiau jėgos nei įprastai arba sukant vairą girdite keistus garsus, gali būti, kad sugedo vairo stiprintuvo siurblys. Šio straipsnio tikslas -...
 • 3 dažni dyzelinio kuro sistemos gedimai – kokie jie?

  Tiek automobilių, tiek sunkiosios technikos dyzeliniai varikliai yra populiarūs dėl savo efektyvumo ir ilgaamžiškumo. Visgi, kaip ir bet kuri kita mechaninė sistema, taip ir variklis gali sugesti. Tad šiame straipsnyje pasidalinsime 3 populiariausiais kuro sistemos gedimais ir pateiksime patarimus, kaip tinkamai prižiūrėti automobilių, sunkvežimių dyzelinius variklius. 1. Užsikimšę...
 • Ekspertai pataria: kaip nusiderėti naudoto automobilio kainą net iki 20 procentų?

  Ekspertai pataria: kaip nusiderėti naudoto automobilio kainą net iki 20 procentų? Naudoto automobilio įsigijimas dažnai asocijuojasi su rizika, tačiau net ir nepatyrę pirkėjai gali sėkmingai nusiderėti. Transporto priemonių istorijos patikros platformos „carVertical“ atstovai dalinasi patarimais, kaip renkantis naudotą automobilį įgauti derybinį pranašumą. Dauguma...
 • Įrankių dėžės. Kokias pasirinkti?

  Įrankių dėžė, tai įvairių įrankių saugojimo vieta. Paprastai ji naudojama įrankiams laikyti ir saugiai juos transportuoti. Įrankių dėžę turbūt galima rasti kiekvieno vyro namuose, o turinys priklauso nuo dėžės savininko ir jo pomėgių. Įsivaizduokite, kad turite daugybę įrankių ir jie išsibarstę po visus namus, juos sunku rasti kai jų labiausiai reikia. Įrankių dėžė leidžia visus...
 • Perėjimas prie elektromobilių bus sudėtingesnis nei tikėtasi

  Sprendimas nuo 2035 m. Europos Sąjungos valstybėse narėse uždrausti prekybą automobiliais su vidaus degimo varikliais šiandien vis dar skamba labai ambicingai. Naujų elektra varomų transporto priemonių skaičius vis dar sudaro labai mažą skirtingų šalių autoparkų dalį, tačiau nuosekliai auga. „carVertical“ automobilių rinkos ekspertas Matas Buzelis dalinasi savo įžvalgomis...
 • Variklio diagnostika: kodėl ji reikalinga ir kuo naudinga?

  Šiuolaikiniai automobiliai nuolat aprūpinti vis naujesnėmis technologijomis, kurios pagerina jų veikimą, efektyvumą ir saugumą. Vienas iš svarbiausių automobilio komponentų, atsakingų už jo veikimą, yra variklis. Variklio kompiuterinė diagnostika yra efektyvus būdas nustatyti ir spręsti potencialius gedimus, užtikrinti optimalų variklio veikimą ir išvengti brangių remontų ateityje. Kas...
 • Krovinių pervežimo įmonė Atila: profesionalios paslaugos ir kokybės standartai

  Krovinių pervežimo įmonė Atila yra ne tik logistinės grandies dalis - mes esame patikimi partneriai, sprendžiantys sudėtingiausias logistines problemas. Mūsų pagrindinė paslauga - profesionalios kompleksinės pervežimo, perkraustymo, ir utilizavimo paslaugos. Tačiau tai yra tik dalis to, ką mes galime pasiūlyti. Išskirtinės paslaugos Viena iš mūsų stipriųjų pusių - statybinių...
 • Kokie yra dažniausi automobilio kondicionieriaus gedimai ir kaip juos atpažinti?

  Lietuvą vis dažniau užplūstančios karšto oro bangos daugelį važinėjančių automobiliais, sunkvežimiais ar laukus dirbančius žemės ūkio technika verčia griebtis oro kondicionierių. Tačiau automobilių oro kondicionieriai, kaip ir bet kuri kita įranga, yra linkusi gesti. Kokie ženklai išduoda kondicionieriaus bėdas ir kaip jas atpažinti? Dažniausia problema – sistemos sandarumas...
 • Lietuvių perkami automobiliai į avarijas patenka kas 215 tūkst. kilometrų

  Nei vienas automobilis nėra apsaugotas nuo avarijų, todėl nieko nestebina, kad kiekviena transporto priemonė kas keletą metų patiria mažesnių ar didesnių apgadinimų. Automobilio rida gali nemažai pasakyti apie jo praeitį ir padėti sužinoti, kiek kartų transporto priemonė buvo patekusi į eismo įvykius. Automobilių istorijos ataskaitas teikianti įmonė „carVertical“ Lietuvoje...
 • Dviračių laikiklių tipai

  Kalbant apie dviračių gabenimą su transporto priemone, galima rinktis iš kelių tipų dviračių stovų. Vienas iš populiarių variantų yra ant kablio montuojamas dviračių laikiklis, kuris tvirtinamas prie prikabinimo imtuvo transporto priemonės gale. Šiose lentynose galima saugiai laikyti kelis dviračius, jas lengva sumontuoti ir išimti. Jie taip pat suderinami su daugybe transporto priemonių ir...
 • Dviračių rūšys ir pasirinkimas

  Renkantis dviratį, reikia atsižvelgti į keletą tipų, kurių kiekvienas turi savo unikalių savybių ir privalumų. Plento dviračius nesunku atpažinti iš plonų padangų ir į apačią nukreiptos vairo, todėl jie idealiai tinka važiuojant asfaltuotais keliais dideliu greičiu . Šie dviračiai taip pat yra lengvi ir skirti efektyvumui, todėl yra populiarus pasirinkimas lenktynėms ir važinėjant ilgomis...
 • Ekonomiškas būdas gauti aukštos kokybės transportą Klaipėdoje

  Vienas iš iššūkių keliaujant po Klaipėdą – ribotos viešojo transporto galimybės. Nors mieste yra autobusų sistema, maršrutai yra riboti, o autobusai kartais gali būti perpildyti ir nepatikimi. Dėl to asmenims gali būti sunku laiku ir ekonomiškai pasiekti norimas vietas. Todėl daugelis žmonių kreipiasi į kitus susisiekimo būdus, pavyzdžiui, taksi ar pasidalijimo paslaugas, kurios gali...