Pagal temą

Autobusai, mikroautobusaiAutobusų nuoma, mikroautobusų nuomaMikroautobusų remontas, perdarymasAutodizainas, automobilių dažaiAutomobilių aksesuaraiAutokosmetika, eksploatacinės medžiagosAutomobilių tiuningas, puošybaAutomobilinių atliekų surinkimasAutomobilinių atliekų supirkimas, tvarkymasAutomobilių dalysAkumuliatoriaiAutomobilių dalysKabliai, automobilių kabliaiKuro filtrai, oro filtrai, tepalo filtraiTurbinos, turbokompresoriaiVariklio dalysŽibintai, tuning žibintaiAutomobilių nuomaAutomobilių nuomaAutobusų nuoma, mikroautobusų nuomaAutomobilių pardavimasNauji automobiliai, atstovybėsAutomobilių remontasAutomobilių spynelių remontasAutomobilio salono remontas, automobilio perdarymasAutomobilių tiuningas, puošybaAutomobilių remontas, autoservisaiDiagnostikos įrangaDyzelinių degalų sistemų remontasKėbulo remontasKondicionieriai, pildymas, remontasStabdžių remontasTurbinų, turbokompresorių remontasAutomobilių stiklaiStiklaiAutomobilių transporto paslaugosKrovinių pervežimas, krovinių gabenimasTransporto paslaugosTransporto valdymas, transporto kontrolėAutoservisų, degalinių, plovyklų įrangaAutoservisų įrangaDiagnostikos įrangaDujų įranga automobiliamsDujų įranga, dujų įrangos montavimasKrovininiai automobiliaiKrovininiai automobiliaiSunkvežimių aksesuaraiSunkvežimių remontas, vilkikų remontasTachografų patikra, tachografų remontasVilkikų dalys, sunkvežimių dalysKuras, tepalaiDegalinėsTepalai, alyvaMotociklai, dviračiai, motoroleriaiMotociklų remontasMotociklų, motorolerių dalysMotociklai, dviračiai, motoroleriaiPadangos, ratlankiaiPadangų remontas, montavimas, balansavimasPadangosPaslaugosAsociacijos, sąjungos ir kitos organizacijosAutomobilių supirkimasAutomobilių klubai, automobilių sportasAvarinis atrakinimas, raktų gamybaDraudiminių įvykių administravimasPerkraustymo paslaugosPlovyklos, automobilių valymasTransporto priemonių registravimasTransporto priemonių draudimasTechninė pagalba kelyjeTechninė pagalba kelyjeVairavimo mokyklosNaudinga vairuotojuiŽemės ūkio technikaŽemės ūkio technika

Jūsų vasarinių padangų pasirinkimo gidas

2018 m. rugpjūčio 20 d.

Foto: Shutterstock.com

Tinkamų padangų pasirinkimas yra svarbus, nes nuo jo priklauso ne tik vairuotojo ir keleivių saugumas, bet ir degalų taupymas, komfortas ir važiavimo malonumas. Nors vizualiai vasarinės padangos gali atrodyti vienodos, bet techniniai sprendimai, stiprios ir silpnosios pusės skiriasi, priklausomai nuo gamintojo ir modelių. Padangų gamintojų siūlomų modelių pasirinkimas yra labai platus, todėl, šio gido pagalba, pasistengsime pateikti svarbiausią informaciją, kad Tu atrastum tas vasarines padangas, kurios bus Tavo automobiliui tinkamiausios!

Kuo vasarinės padangos skiriasi nuo kitų ir kodėl jos labiausiai tinka vasaros sezonui?

Vasarinių padangų technologiniai sprendimai, gumos sudėtis ir protektoriai yra specialiai pritaikyti keliams, šiltesnėms oro sąlygomis. Jei žiemą vairuotojai susirūpinę dėl sniego ir ledo, tai vasarą didžiausia problema yra balos ir lietus. Žieminės padangos nėra pritaikytos šioms sąlygomis, todėl saugumo ir eksploatacijos požiūriu jos visada atsiliks no vasarinių padangų.

Keletas vasarinių padangų naudojimo privalumų:

 • Pagerintas sukibimas, trumpesnis stabdymo kelias. Nepamirškite, kad avarijos metu, ir keli centimetrai gali būti lemiantys, kad išvengtumėte nemalonių pasėkmių;
 • Pagerintas stabilumas ir valdomumas. Vasarinės padangos užtikrina geresnę automobilio reakciją atliekant greitą manevravimą;
 • Sumažintas pasipriešinimas ridai su sukibimo paviršiumi;
 • Sumažintas triukšmo lygis;
 • Pagerintas degalų taupymas;
 • Sumažintas protektoriaus nudilimas ir ilgesnis padangų eksploatavimo laikas, lyginant su žieminėmis padangomis, kurios vasarą greičiau dyla.

Vasarinių padangų tipai

Priklausomai nuo kelio sąlygų ir reikalavimų, padangos tarpusavyje skiriasi pagal protektoriaus raštą. Protektorius priimta suskirstyti į tris grupes arba tipus, ir kiekvienas iš jų turi savo pliusus ir minusus.

 • Simetriškas protektorius – padangos protektoriaus vidinė ir išorinė pusė yra santykinai vienodos, todėl – simetriškos.
  Privalumai: padidintas tarnavimo laikotarpis, ilgesnis naudojimo laikas, ekonomiškumas, puikus vairavimo stabilumas kelyje, komfortas.
  Trūkumai: vidutiniai valdomumo rodikliai, sumažintas pasipriešinimas akvaplaningui.
 • Asimetriškas protektorius – padangos protektoriaus paviršiaus kairė ir dešinė pusė yra skirtingos arba – asimetriškos.
  Privalumai : žemas triukšmo lygis, padidintas pasipriešinimas akvaplaningui, padidintas stabilumas.
  Trūkumai: trumpesnis naudojimo laikotarpis, elastingesni šonai ir mažesnis degalų taupymas.
 • Orientuotas arba kryptinis protektorius – padangos protektorius, pritaikytas konkrečiai sukimosi krypčiai.
  Privalumai: padidintas pasipriešinimas akvaplaningui, puikus sukibimas su šlapiu keliu, puikus valdymas, stabilumas važiuojant dideliu greičiu.
  Trūkumai: mažesni ekonomiškumo rodikliai, mažesnis atsparumas smūgiams, greitesnis nusidėvėjimas.

Kada būtina keisti vasarines padangas ir į kokius požymius atkreipti dėmesį?

Esant geromis saugojimo ir ekspluatacijos sąlygomis, geros vasarinės padangos gali tarnauti daugelį sezonų, tačiau taip pat kaip ir kiti daiktai turi savo naudojimo terminą. Jeigu palyginsime su maistu, tai nėra pastovu ir padangų ilgaamžiškumą įtakoja skirtingi faktoriai. Norint nustatyti, kada padangų tarnavimo ciklas artėja prie pabaigos ir atėjo laikas jas pakeisti naujomis, būtina atkreipti dėmesį į šias savybes:

Protektoriaus gylis

Minimalus leistinas vasarinės padangos protektoriaus gylis, kaip nustatyta valstybiniuose teisės aktuose, yra 1,6 mm, - jei padangų protektoriaus gylis mažesnis nei leistinas, šiomis padangomis Tau draudžiama važiuoti bendrame eisme. Tačiau reikia bijoti ne tik policininko išrašytos baudos – vasarinės padangs su nudilusiu protektoriumi ypač šlapia kelio danga neužtikrins būtino sukibimo, žymiai sumažins Tavo ir keleivių saugumą kelyje!

Nevienodas padangų nudilimas

Ne tik visiškas, bet ir dalinis nusidėvėjimas gali pabloginti padangos efektyvumą. Jei vasarinės padangos išorinė pusė yra su leistinu protektoriaus gyliu, bet padangos vidinė pusė yra nudilusi, šią padangą būtina keisti! Padangų protektoriai yra specialiai suprojektuoti taip, kad išstumtų vandenį ir iš abiejų pusių veiktų vienodai, norint užtikrinti maksimalų sukibimą, todėl taip pat ir dalinis protektoriaus nudilimas yra prilyginamas visos padangos eksploatacijos trukmei. Nevienodas padangų nudilimas gali atsirasti dėl: 

 • Neteisingai sureguliuoto automobilio padangų suvedimo
 • Nesubalansuotų padangos

Keistos vairo vibracijos, važiuojant dideliu greičiu yra vienas iš rodiklių, rodančių  netolygų padangų nusidėvėjimą. Kartais tai nutinka ir dėl pačios pakabos, todėl, jei Tavo automobilio vairas, esant tam tikram greičiu pradeda vibruoti, kreipkis į autoserviso specialistą, kad nustatytų problemą ir išspręstų – taip sutaupysi pinigus padangoms ir galimiems automobilio pakabos remonto darbams.

Padangų amžius

Padangų kokybę ir našumą nulemia ne tik fizinis jų nusidėvėjimas kelyje, bet ir  jų saugojimo sandėliuose, garažuose ir servisuose laikotarpis. Kokio senumo vasarines padangas galima naudoti ir nesijaudinti dėl saugumo? Manoma, kad maksimalus padangų amžius yra apie 10 metų, jeigu tai nėra labai pigios vasarinės padangos, tačiau ekspertai nurodo, kad padangas, senesnes kaip 5 metai, būtina skirti daugiau dėmesio ir stebėti jų našumą kelyje.

 

Populiariausi padangų gamintojai

Galbūt manote, kad visos vasarinės padangos yra pagamintos iš tos pačios juodos gumos ir skiriasi tiktai kaina, tačiau tai nėra taip paprasta. Gumos sudėtis ir padangų gaminimo technologijos kiekvienam padangų gamintojui yra skirtingos ir dažniausiai yra labiausiai saugomų verslo paslapčių. Tai, pagal ką paprastas vartotojas gali spręsti, koks padangų gamintojas yra geriausias – tai padangų gamintojo pozicija nepriklausomuose padangų testavimuose, taip pat laimėjimai sporto varžybose – vieta, kur padangų našumas yra patikrinta ištvermės ribose.

TOYO

Toyo yra Japonijos padangų gamybos įmonė, įkurta po Antro pasaulinio karo, 1945 metų, sujungus keletą bendrovių, užsiimančių gumos gaminių gamyba.  Automobilių padangų gamyba buvo pradėta 1961 metais. Nuo to laiko, šis gamintojas užsitikrino tiek Azijos, tiek Europos vartotojų pasitikėjimą.

Toyo padangos daugiausia pasirenka įdiegti padangas “lukso” ir sporto klasės automobiliams, suteikdama unikalias vairavimo charakteristikas ir žemą triukšmo lygį. Toyo padangos atitiks net pačių reikliausių vairuotojų lūkesčius. Apie padangų kokybę galima nesijaudinti, nes ji atitinka visus pasaulinius standartus.

Toyo gaminamos padangos išsiskiria :

 • Puikiu sukibimu ant sauso ir aukštu valdomumu ant šlapio kelio;
 • Aukštu komforto lygiu.

 

YOKOHAMA

“Yokohama Rubber Co”, buvo įkurta 1917 metais, laikomas seniausiu padangų gamintoju, per metus pagaminančiu daugiau kaip 70 milijonų padangų. Yokohama yra specialistai bekelių, krovininių mašinų, lenktyninių automobilių padangų gamyboje, taip pat siūlo vasarinių ir žieminių padangų asortimentą lengviesiems keleiviniams automobiliams. 
Yokohama gaminamos padangos išsiskiria:

 • puikiu sukibimu ir valdymu ant šlapio kelio;
 • geru atsparumu akvaplaningui.

Yokohama  padangos iš vidutinio klasės segmento, negali tolygiai konkuruoti su aukščiausios klasės padangų sukibimu su sausa kelio danga. Čia būtina paminėti, kad tai aktualu didelio galingumo sportinių automobilių segmentui – o kasdieniniam naudojimui sukibimo ir valdymo charakteristikos bus daugiau nei pakankamos.

VREDESTEIN

Olandų gamintojas šiuo metu priklauso Indijai, tačiau padangos ir toliau plėtojamos ir, svarbausiai, gaminamos Olandijoje. Įmonė visuomet išsiskyrė savo produktų patraukliu dizainu – ji ilgą laiką bendradarbiauja su automobilių dizaineriu Giorgetto Giugiaro, yra išleidę specialią padangų liniją. Vredestein gamina tiek vasarinius, tiek žieminius, tiek ir universalius padangų modelius plataus dydžio spektre.

Vredestein padangos, kaip vidutinės klasės produkcija, siūlo padangas geru sukibimu ir valdymu ant šlapio kelio, tačiau, keletas šio gamintojo padangų modelių rodo vidutinius sukibimo rodiklius ant sauso kelio dangos.

 

 

MAXXIS

Maxxis padangos gaminamos šio prekių ženklo Cheng-Shin Rubber Ind. Co. Ltd  gamykloje, Taivane ir šiuo metu užima dešimtą vietą didžiausių pasaulyje padangų gamintojų sąraše. Šiandien Maxxis prekių ženklas stipriai įsitvirtino padangų rinkoje visame pasaulyje, šiuo metu savo gaminius siūlydamas daugiau kaip 150 šalių. Maxxis pajamos viršija du milijardus dolerių per metus ir yra įdarbinęs 20 tūkstančių darbininkų.   

Maxxis padangos pasižymi ilgaamžiškumu ir geru pasirengimu įvairiomis kelio sąlygomis. Ši reputacija yra pasiekta modernių technologijų dėka, kurias naudoja ši greitai auganti kompanija.

FALKEN

Falken padangos žinomos dėl puikio valdomumo įvairiomis sąlygomis. Šis gamintojas žymus dėl išskirtinių HP (aukšto našumo) ir UHP (labai aukšto našumo) padangų, kurias vertina reikliausi vairuotojai. Skirtos maksimaliam automobilio galingumo panaudojimui ir dinamiško vairavimo malonumui įvairiomis oro sąlygomis.

Falken padangos giriamos dėl aukšto efektyvumo ne tik kelyje, bet ir lenktynių trasose. Falken dažnai matomas taip pat ir įvairiose lenktynėse – amerikiečių Le mans serijoje/ALMS, Super Taikyu Japonijoje, 24 valandų Nirburgringo lenktynėse ir drifte (jis ilgus metus buvo vienas iš sponsorių ir rėmėjų), įskaitant ir prestižines Formula D ir D1 Gran Prix.

Falken padangos klasifikuojamos kaip vidutinės klasės gaminiai, tačiau prieinama kaina nereiškia, kad dėl to aukojamas efektyvus ir saugumas kelyje.
 

NEXEN

Nexen padangos gaminamos Pietų Korėjoje ir kiekvienais metais įgyja didesnį vairuotojų pasitikėjimą. Nexen padangos, gaminamos,naudojant šiuolaikines gamybos technologijas ir yra prieinamos labai demokratiškomis kainomis, išsaugant aukštus efektyvumo rodiklius.

2005 metais Nexen įmonė užpatentavo silikato nanokompozitą, todėl Nexen padangos yra žinomos dėl gero sukibimo su kelio paviršiumi ir patikimumo, esant skirtingomis oro sąlygomis. Nexen siūlo vasarines padangas ne tik lengviesiems automobiliams, bet ir visureigiams bei mikroautobusams.

KLEBER

Kleber padangos yra prancūzų prekių ženklas, kuris gamina vidutinės klasės padangas lengvosioms mašinoms, mikroautobusams ir žemės ūkio įrangai.

Nors Kleber įmonė oficialiai pradėjo dirbti 1945 metais, tikroji įkūrimo data yra 1910 metai, kaip Prancūzijoje, Kolombe buvo atidaryta padangų gamykla, vadovaujama BFGoodrich. Šiuo metu įmonė Kleber priklauso prancūzų Michelin Group, antrasis  pagal dydį padangų rinkos gigantas. Tai vienas iš rodiklių, kad nepaisant prieinamos kainos, šios padangos yra pagamintos pagal aukščiausius standartus.

WESTLAKE

WestLake padangos apjungia puikią padangų gamybos pusiausvyą, akcentuojant našumą, vertę ir kokybę už prieinamą kainą.

WestLake gaminamos vasarinės padangos yra skirtos įvairiems vairuotojų poreikiams: tiek lengviesiems kasdieniniams, tiek sporto automobiliams, krovininiams,visureigiams, visureigiams – miesto automobiliams.

WestLake taip pat labai gerai žinomi drifto pasaulyje. 2015 metais Westlike buvo priskirtas “Drifto Dievo“ titulas. WestLake padangos užsirekomendavo lenktynių trasose sudėtingose sąlygose, todėl ir valdomumas paprastuose keliuose bus puikus.

GREEN MAX

Green Max padangos ir jų prekių ženklas nuo 1975 metų atstovauja Kinijos kompanijai Linglong ir siūlo produktų linijas, kurios apima keleivinių, lengvųjų krovininių, miesto – visureigių, sunkvežimių, autobusų ir specialiai technikai skirtas padangas, visada sutelkiant dėmesį naujovėms, taip pat tyrimams ir naujų technologijų kūrimui.

Kinijoje Linglong valdo du mokslo tyrimų ir naunų technologijų centrus, daugiausia dėmėsio skiriant garso slopinimo, patikimumo, vairavimo ir valdomumo kokybei. Kokybės standartų atitikimas apima visus Linglong padangų dizaino ir gamybos procesus, įskaitant griežtą pagamintų padangų kokybės patikrą. To dėka, kiekviena padanga turi premium klasės vertas važiavimo, valdomumo, našumo ir patikimumo savybes, be to, už prieinamą kainą. 

ROTALLA

Rotalla padangos yra vienos iš pačių kokybiškiausių ekonominės klasės padangų. Rotalla yra į plačią rinką orientuota technologijų kompanija, gaminanti kokybiškus produktus, tą patvirtina gamintojo garantija, kuri padėda išvengti nekokybiškų arba brokuotų padangų gavimo ir klientų aptarnavimo servisas. Rotalla įmonė nuolat tiria ir diegia naujas technologijas savo padangų gamyboje, tuo užtikrindama aukštą padangų našumą ir sumažindama gamybos sąnaudas.

Padangų pasirinkimą  – geriau patikėti profesionalams!

Nepriklausomai nuo to, kokios yra padangų našumo savybės, vienos padangos netiks visiems atvejams, todėl verta konsultuotis su specialistais, kurie pasiūlys geriausią sprendimą būtent Tavo automobiliui ir toms kelių sąlygomis, kuriomis padangos daugiausia naudojamos. Gaukite nemokamą konsultaciją pas Padangos1.lt specialistus ir įsigykite tinkamas vasarines padangas labai geromis kainomis!

 

Nauji straipsniai

 • Kuro priedai - kas tai ir kam jie reikalingi

  Kuro priedai – tai įvairūs cheminiai mišiniai, skirti kuro sistemos valymui ir priežiūrai. Vieni automobilistai tvirtina, kad kuro priedai patikimai saugo variklį nuo gedimų ir lėtina dėvėjimąsi. Kiti jau turintys karčios patirties sako, kad kuro priedai gali pridaryti daugiau žalos, nei naudos. Trafic.lt specialistai aiškina, kaip naudoti kuro priedus, kad jie atliktų savo...
 • Daiktai, kuriuos būtina ir verta turėti automobilyje

  Ar jūsų automobilyje yra visi būtini daiktai? Be kai kurių įrankių ir priemonių nepraeisite techninės apžiūros, o patekus į avariją ar kitą nelaimę jie gali išgelbėti gyvybę. Trafic.lt specialistai pateikia du sąrašus – būtinų ir vertų turėti salone daiktų su kuriais jūsų kelionė bus saugesnė ir sklandesnė. Pagal kelių eismo taisykles automobilyje būtini daiktai: Gesintuvas. Kai...
 • Naudotas ar naujas – kokį automobilį rinktis?

  Ruošiantis pirkti automobilį pirmas kylantis klausimas – investuoti į naują ar pasitenkinti naudota mašina. Pavyzdžiui, už 15 tūkst. eurų galite rinktis tarp nedidelio ekonomiško naujo automobilio ir šiek tiek erdvesnio aukštesnės klasės naudoto. Abu variantai turi tiek pliusų, tiek minusų. Trafic.lt specialistai pateikia pagrindinius kriterijus į kuriuos verta atsižvelgti priimant...
 • Saulės baterijos transportui – ar verta?

  Atsinaujinantys energijos šaltiniai: saulės, vėjo, vandens elektrinės šiais laikais plačiai naudojamos įvairiuose ūkio sektoriuose. Saulės baterijos yra viena sparčiausiai populiarėjanti atsinaujinančios energijos rūšis, kuri po truputį, bet tvirtai, užsitikrina savo vietą ir transporto srityje. Taigi, ar saulės baterijos yra veiksmingos transportui? Ar ši investicija atsipirks paprastam...
 • Istorinių sunkvežimių sueiga

  2019 m. rugpjūčio 10 dieną sunkiosios technikos gerbėjus kviečiame į pirmą kartą Lietuvos istorijoje organizuojamą istorinių sunkvežimių sąskrydį. Reguliariai vykstantys Istorinės technikos sąskrydžiai bei sueigos nestebina aplinkinių ir tokios technikos savininkų. Nuo Lietuvos istorinės technikos judėjimo pradžios 1974 metais nevyko tik vieno tipo sąskrydžiai – sunkiosios technikos....
 • Motociklų dalys Vilniuje

  Yra begalė priežasčių, dėl kurių labiau verta pirmą motociklą savo gyvenime pirkti jau panaudotą, o ne naują. Vienas iš svarių argumentų – ekonominės priežastys: naujutėlaitis motociklas bus nepaprastai brangus pirkinys ne tik jaunuoliui, kuris neseniai įgijo teisę vairuoti šią transporto priemonę, bet ir vyresniam, jau dirbančiam žmogui. Net ir tuomet, kai naudotam motociklui prireiks...
 • Ką reikėtų žinoti vairuojantiems Norvegijoje?

  Išvykstate dirbti į Norvegiją, esate tolimųjų reisų vairuotojas ir greitu metu pradėsite krovinius gabenti į Skandinaviją, o gal tiesiog vasarą automobiliu vyksite aplankyti artimųjų, gyvenančių Norvegijoje? Su šios šalies eismo sąlygomis ir įstatymais būtina susipažinti iš anksto, o ir vairavimo kultūra Norvegijoje bei Lietuvoje skiriasi kaip diena ir naktis. Daliniai kroviniai į Norvegiją...
 • Aušinimo sistema: ko laukti jos neprižiūrintiems?

  Aušinimo sistema – tai automobilio gyvybę palaikanti ir varikliui perkaisti neleidžianti priemonė, kuria rūpintis reikia ne mažiau, nei pačiu varikliu. Juk karštis, atsirandantis automobiliui stumiantis pirmyn, niekur nedingsta ir kaitina jį, sukeldamas žymius gedimus, pareikalausiančius ir rūpesčio, ir nemažų finansinių išteklių. Taigi, kaip laiku pastebėti aušinimo sistemos gedimą ir...
 • Naujiena! Kondicionierių pildymo stotelės Ecotechnics "Eck Flag" ir "Eck Next" 2019

  Kondicionierių pildymo stotelė ECOTECHNICS ECK NEXT R1234yf ir R134a freonui Dėka pažangių aukščiausios kokybės komponentų kondicionierių pildymo stotelė Ecotechnics ECK NEXT yra puikus pasirinkimas šiuolaikiniam auto servisui. Visiškai automatinė kondicionierių pildymo stotelė yra skirta surinkti, išvalyti ir pildyti R134a ir R1234yf tipo šaltnešį. Įrenginys tiksliai nustato...
 • Norite išbandyti Lamborghini? Štai Jums pasiūlymas!

  Žvėriškas riaumojimas, adrenalino šiurpuliukai ir vėjas plaukuose! Štai kas Jūsų laukia pasivažinėjimo su superautomobiliu Lamborghini metu. Tai sportinis žvėris, kuris suteiks išskirtinį laisvės ir skrydžio pojūtį! Dovanokite įsimintinas akimirkas sau ar artimajam su Lamborghini! Lamborghini istorija 1963 m. Ferruccio Elio Arturo Lamborghini įkūrė žymiausią iki šiol savo gamyklą,...
 • Nemalonūs kvapai automobilyje - iš kur jie ir kaip naikinti

  Nosį riečia neaišku iš kur kylantys automobilio salono kvapai, kurių neužgožia jokie gaivikliai? Trafic.lt specialistai sako, kad priežastys dažniausiai būna trys: užsiteršusi oro kondicionavimo sistema, salono filtras ar užsikimšę latakai. Aptarsime kiekvieną iš problemų bei jų sprendimo būdus. Užsiteršusi oro kondicionavimo sistema – dažnai pasitaikanti prasto kvapo salone...
 • Automobilio kondicionieriaus priežiūra

  Artėja tas metų laikas, kai automobilis su neveikiančiu kondicionieriumi bus vieta, į kurią mažiausiai norite patekti. Trafic.lt specialistai pataria, kaip pasirųpinti savo kondicionieriumi dar karščiams neprasidėjus, kad vėliau nereiktų troškintis tvankiame salone. Gerai veikiantis kondicionierius turi sugebėti atvėsinti salono temperatūrą 10 laipsnių žemiau, nei lauko temperatūra. Tai...
 • Nepamirškite pakeisti automobilio alyvos filtro!

  Sena automobilio alyva ir nusidėvėjęs filtras dar daug kilometrų nekels jums jokių problemų. Kam keisti, juk viskas gerai, automobilis puikiai važiuoja? Tačiau kol jūs be rūpesčių važinėjate, automobilio variklis dyla keturis kartus greičiau, nei jam priklauso normaliomis sąlygomis. Todėl trafic.lt specialistai pataria - nepamirškite pakeisti variklio alyvos bei filtro, jei vėliau nenorite...
 • Automobilių supirkimas -  2019 metais atėjo pabaiga?

  Turbūt daugelis iš mūsų jau girdėjome apie automobiliu supirkimo krizę, kuomet ukrainiečiai nebeperka automobilių iš Lietuvos dėl pasikeitusių istatymų Ukrainoje. Tai tikrai pakankamai stipriai atsiliepia visai Lietuvos ekonomikai, o ypatingai automobilių pardavėjams. Jeigu seniau automobilį galima buvo parduoti per kelias savaites ar net dienas, dabar situacija visai kitokia. Neparduoti...
 • Ką reikėtų žinoti apie sunkiosios technikos variklių gedimus?

  Sunkioji technika sukurta tam, kad galėtų atlaikyti didelius krūvius, dirbti sudėtingomis sąlygomis ir nuvažiuoti didelius atstumus be sutrikimų. Deja, neretai vairuotojai šiais aspektais piktnaudžiauja ir mano, kad sunkioji technika turi būti ilgaamžė ir veikti patikimai su minimalia priežiūra ar netgi visai be jos. Sunkvežimių remontas dažnai tampa neišvengiamas, jeigu stokojama priežiūros...