Pagal temą

Autobusai, mikroautobusaiAutobusų nuoma, mikroautobusų nuomaMikroautobusų remontas, perdarymasAutodizainas, automobilių dažaiAutomobilių aksesuaraiAutomobilių tiuningas, puošybaAutomobilinių atliekų surinkimasAutomobilinių atliekų supirkimas, tvarkymasAutomobilių dalysAkumuliatoriaiAutomobilių dalysKabliai, automobilių kabliaiKuro filtrai, oro filtrai, tepalo filtraiTurbinos, turbokompresoriaiVariklio dalysŽibintai, tuning žibintaiAutomobilių nuomaAutomobilių nuomaAutobusų nuoma, mikroautobusų nuomaAutomobilių pardavimasNauji automobiliai, atstovybėsAutomobilių remontasAutomobilio salono remontas, automobilio perdarymasAutomobilių tiuningas, puošybaAutomobilių remontas, autoservisaiDyzelinių degalų sistemų remontasKėbulo remontasStabdžių remontasTurbinų, turbokompresorių remontasAutomobilių stiklaiStiklaiAutomobilių transporto paslaugosKrovinių pervežimas, krovinių gabenimasLogistika, muitinės sandėliaiTransporto paslaugosTransporto valdymas, transporto kontrolėAutoservisų, degalinių, plovyklų įrangaAutoservisų įrangaDujų įranga automobiliamsDujų įranga, dujų įrangos montavimasKrovininiai automobiliaiKrovininiai automobiliaiSunkvežimių remontas, vilkikų remontasTachografų patikra, tachografų remontasVilkikų dalys, sunkvežimių dalysKuras, tepalaiDegalinėsTepalai, alyvaPadangos, ratlankiaiPadangų remontas, montavimas, balansavimasPadangosPaslaugosAutomobilių supirkimasDraudiminių įvykių administravimasPerkraustymo paslaugosPlovyklos, automobilių valymasTransporto priemonių draudimasPriekabos, puspriekabėsPriekabos, puspriekabėsTechninė pagalba kelyjeTechninė pagalba kelyjeVairavimo mokyklosNaudinga vairuotojuiŽemės ūkio technikaŽemės ūkio technika

Jūsų vasarinių padangų pasirinkimo gidas

2018 m. rugpjūčio 20 d.

Foto: Shutterstock.com

Tinkamų padangų pasirinkimas yra svarbus, nes nuo jo priklauso ne tik vairuotojo ir keleivių saugumas, bet ir degalų taupymas, komfortas ir važiavimo malonumas. Nors vizualiai vasarinės padangos gali atrodyti vienodos, bet techniniai sprendimai, stiprios ir silpnosios pusės skiriasi, priklausomai nuo gamintojo ir modelių. Padangų gamintojų siūlomų modelių pasirinkimas yra labai platus, todėl, šio gido pagalba, pasistengsime pateikti svarbiausią informaciją, kad Tu atrastum tas vasarines padangas, kurios bus Tavo automobiliui tinkamiausios!

Kuo vasarinės padangos skiriasi nuo kitų ir kodėl jos labiausiai tinka vasaros sezonui?

Vasarinių padangų technologiniai sprendimai, gumos sudėtis ir protektoriai yra specialiai pritaikyti keliams, šiltesnėms oro sąlygomis. Jei žiemą vairuotojai susirūpinę dėl sniego ir ledo, tai vasarą didžiausia problema yra balos ir lietus. Žieminės padangos nėra pritaikytos šioms sąlygomis, todėl saugumo ir eksploatacijos požiūriu jos visada atsiliks no vasarinių padangų.

Keletas vasarinių padangų naudojimo privalumų:

 • Pagerintas sukibimas, trumpesnis stabdymo kelias. Nepamirškite, kad avarijos metu, ir keli centimetrai gali būti lemiantys, kad išvengtumėte nemalonių pasėkmių;
 • Pagerintas stabilumas ir valdomumas. Vasarinės padangos užtikrina geresnę automobilio reakciją atliekant greitą manevravimą;
 • Sumažintas pasipriešinimas ridai su sukibimo paviršiumi;
 • Sumažintas triukšmo lygis;
 • Pagerintas degalų taupymas;
 • Sumažintas protektoriaus nudilimas ir ilgesnis padangų eksploatavimo laikas, lyginant su žieminėmis padangomis, kurios vasarą greičiau dyla.

Vasarinių padangų tipai

Priklausomai nuo kelio sąlygų ir reikalavimų, padangos tarpusavyje skiriasi pagal protektoriaus raštą. Protektorius priimta suskirstyti į tris grupes arba tipus, ir kiekvienas iš jų turi savo pliusus ir minusus.

 • Simetriškas protektorius – padangos protektoriaus vidinė ir išorinė pusė yra santykinai vienodos, todėl – simetriškos.
  Privalumai: padidintas tarnavimo laikotarpis, ilgesnis naudojimo laikas, ekonomiškumas, puikus vairavimo stabilumas kelyje, komfortas.
  Trūkumai: vidutiniai valdomumo rodikliai, sumažintas pasipriešinimas akvaplaningui.
 • Asimetriškas protektorius – padangos protektoriaus paviršiaus kairė ir dešinė pusė yra skirtingos arba – asimetriškos.
  Privalumai : žemas triukšmo lygis, padidintas pasipriešinimas akvaplaningui, padidintas stabilumas.
  Trūkumai: trumpesnis naudojimo laikotarpis, elastingesni šonai ir mažesnis degalų taupymas.
 • Orientuotas arba kryptinis protektorius – padangos protektorius, pritaikytas konkrečiai sukimosi krypčiai.
  Privalumai: padidintas pasipriešinimas akvaplaningui, puikus sukibimas su šlapiu keliu, puikus valdymas, stabilumas važiuojant dideliu greičiu.
  Trūkumai: mažesni ekonomiškumo rodikliai, mažesnis atsparumas smūgiams, greitesnis nusidėvėjimas.

Kada būtina keisti vasarines padangas ir į kokius požymius atkreipti dėmesį?

Esant geromis saugojimo ir ekspluatacijos sąlygomis, geros vasarinės padangos gali tarnauti daugelį sezonų, tačiau taip pat kaip ir kiti daiktai turi savo naudojimo terminą. Jeigu palyginsime su maistu, tai nėra pastovu ir padangų ilgaamžiškumą įtakoja skirtingi faktoriai. Norint nustatyti, kada padangų tarnavimo ciklas artėja prie pabaigos ir atėjo laikas jas pakeisti naujomis, būtina atkreipti dėmesį į šias savybes:

Protektoriaus gylis

Minimalus leistinas vasarinės padangos protektoriaus gylis, kaip nustatyta valstybiniuose teisės aktuose, yra 1,6 mm, - jei padangų protektoriaus gylis mažesnis nei leistinas, šiomis padangomis Tau draudžiama važiuoti bendrame eisme. Tačiau reikia bijoti ne tik policininko išrašytos baudos – vasarinės padangs su nudilusiu protektoriumi ypač šlapia kelio danga neužtikrins būtino sukibimo, žymiai sumažins Tavo ir keleivių saugumą kelyje!

Nevienodas padangų nudilimas

Ne tik visiškas, bet ir dalinis nusidėvėjimas gali pabloginti padangos efektyvumą. Jei vasarinės padangos išorinė pusė yra su leistinu protektoriaus gyliu, bet padangos vidinė pusė yra nudilusi, šią padangą būtina keisti! Padangų protektoriai yra specialiai suprojektuoti taip, kad išstumtų vandenį ir iš abiejų pusių veiktų vienodai, norint užtikrinti maksimalų sukibimą, todėl taip pat ir dalinis protektoriaus nudilimas yra prilyginamas visos padangos eksploatacijos trukmei. Nevienodas padangų nudilimas gali atsirasti dėl: 

 • Neteisingai sureguliuoto automobilio padangų suvedimo
 • Nesubalansuotų padangos

Keistos vairo vibracijos, važiuojant dideliu greičiu yra vienas iš rodiklių, rodančių  netolygų padangų nusidėvėjimą. Kartais tai nutinka ir dėl pačios pakabos, todėl, jei Tavo automobilio vairas, esant tam tikram greičiu pradeda vibruoti, kreipkis į autoserviso specialistą, kad nustatytų problemą ir išspręstų – taip sutaupysi pinigus padangoms ir galimiems automobilio pakabos remonto darbams.

Padangų amžius

Padangų kokybę ir našumą nulemia ne tik fizinis jų nusidėvėjimas kelyje, bet ir  jų saugojimo sandėliuose, garažuose ir servisuose laikotarpis. Kokio senumo vasarines padangas galima naudoti ir nesijaudinti dėl saugumo? Manoma, kad maksimalus padangų amžius yra apie 10 metų, jeigu tai nėra labai pigios vasarinės padangos, tačiau ekspertai nurodo, kad padangas, senesnes kaip 5 metai, būtina skirti daugiau dėmesio ir stebėti jų našumą kelyje.

 

Populiariausi padangų gamintojai

Galbūt manote, kad visos vasarinės padangos yra pagamintos iš tos pačios juodos gumos ir skiriasi tiktai kaina, tačiau tai nėra taip paprasta. Gumos sudėtis ir padangų gaminimo technologijos kiekvienam padangų gamintojui yra skirtingos ir dažniausiai yra labiausiai saugomų verslo paslapčių. Tai, pagal ką paprastas vartotojas gali spręsti, koks padangų gamintojas yra geriausias – tai padangų gamintojo pozicija nepriklausomuose padangų testavimuose, taip pat laimėjimai sporto varžybose – vieta, kur padangų našumas yra patikrinta ištvermės ribose.

TOYO

Toyo yra Japonijos padangų gamybos įmonė, įkurta po Antro pasaulinio karo, 1945 metų, sujungus keletą bendrovių, užsiimančių gumos gaminių gamyba.  Automobilių padangų gamyba buvo pradėta 1961 metais. Nuo to laiko, šis gamintojas užsitikrino tiek Azijos, tiek Europos vartotojų pasitikėjimą.

Toyo padangos daugiausia pasirenka įdiegti padangas “lukso” ir sporto klasės automobiliams, suteikdama unikalias vairavimo charakteristikas ir žemą triukšmo lygį. Toyo padangos atitiks net pačių reikliausių vairuotojų lūkesčius. Apie padangų kokybę galima nesijaudinti, nes ji atitinka visus pasaulinius standartus.

Toyo gaminamos padangos išsiskiria :

 • Puikiu sukibimu ant sauso ir aukštu valdomumu ant šlapio kelio;
 • Aukštu komforto lygiu.

 

YOKOHAMA

“Yokohama Rubber Co”, buvo įkurta 1917 metais, laikomas seniausiu padangų gamintoju, per metus pagaminančiu daugiau kaip 70 milijonų padangų. Yokohama yra specialistai bekelių, krovininių mašinų, lenktyninių automobilių padangų gamyboje, taip pat siūlo vasarinių ir žieminių padangų asortimentą lengviesiems keleiviniams automobiliams. 
Yokohama gaminamos padangos išsiskiria:

 • puikiu sukibimu ir valdymu ant šlapio kelio;
 • geru atsparumu akvaplaningui.

Yokohama  padangos iš vidutinio klasės segmento, negali tolygiai konkuruoti su aukščiausios klasės padangų sukibimu su sausa kelio danga. Čia būtina paminėti, kad tai aktualu didelio galingumo sportinių automobilių segmentui – o kasdieniniam naudojimui sukibimo ir valdymo charakteristikos bus daugiau nei pakankamos.

VREDESTEIN

Olandų gamintojas šiuo metu priklauso Indijai, tačiau padangos ir toliau plėtojamos ir, svarbausiai, gaminamos Olandijoje. Įmonė visuomet išsiskyrė savo produktų patraukliu dizainu – ji ilgą laiką bendradarbiauja su automobilių dizaineriu Giorgetto Giugiaro, yra išleidę specialią padangų liniją. Vredestein gamina tiek vasarinius, tiek žieminius, tiek ir universalius padangų modelius plataus dydžio spektre.

Vredestein padangos, kaip vidutinės klasės produkcija, siūlo padangas geru sukibimu ir valdymu ant šlapio kelio, tačiau, keletas šio gamintojo padangų modelių rodo vidutinius sukibimo rodiklius ant sauso kelio dangos.

 

 

MAXXIS

Maxxis padangos gaminamos šio prekių ženklo Cheng-Shin Rubber Ind. Co. Ltd  gamykloje, Taivane ir šiuo metu užima dešimtą vietą didžiausių pasaulyje padangų gamintojų sąraše. Šiandien Maxxis prekių ženklas stipriai įsitvirtino padangų rinkoje visame pasaulyje, šiuo metu savo gaminius siūlydamas daugiau kaip 150 šalių. Maxxis pajamos viršija du milijardus dolerių per metus ir yra įdarbinęs 20 tūkstančių darbininkų.   

Maxxis padangos pasižymi ilgaamžiškumu ir geru pasirengimu įvairiomis kelio sąlygomis. Ši reputacija yra pasiekta modernių technologijų dėka, kurias naudoja ši greitai auganti kompanija.

FALKEN

Falken padangos žinomos dėl puikio valdomumo įvairiomis sąlygomis. Šis gamintojas žymus dėl išskirtinių HP (aukšto našumo) ir UHP (labai aukšto našumo) padangų, kurias vertina reikliausi vairuotojai. Skirtos maksimaliam automobilio galingumo panaudojimui ir dinamiško vairavimo malonumui įvairiomis oro sąlygomis.

Falken padangos giriamos dėl aukšto efektyvumo ne tik kelyje, bet ir lenktynių trasose. Falken dažnai matomas taip pat ir įvairiose lenktynėse – amerikiečių Le mans serijoje/ALMS, Super Taikyu Japonijoje, 24 valandų Nirburgringo lenktynėse ir drifte (jis ilgus metus buvo vienas iš sponsorių ir rėmėjų), įskaitant ir prestižines Formula D ir D1 Gran Prix.

Falken padangos klasifikuojamos kaip vidutinės klasės gaminiai, tačiau prieinama kaina nereiškia, kad dėl to aukojamas efektyvus ir saugumas kelyje.
 

NEXEN

Nexen padangos gaminamos Pietų Korėjoje ir kiekvienais metais įgyja didesnį vairuotojų pasitikėjimą. Nexen padangos, gaminamos,naudojant šiuolaikines gamybos technologijas ir yra prieinamos labai demokratiškomis kainomis, išsaugant aukštus efektyvumo rodiklius.

2005 metais Nexen įmonė užpatentavo silikato nanokompozitą, todėl Nexen padangos yra žinomos dėl gero sukibimo su kelio paviršiumi ir patikimumo, esant skirtingomis oro sąlygomis. Nexen siūlo vasarines padangas ne tik lengviesiems automobiliams, bet ir visureigiams bei mikroautobusams.

KLEBER

Kleber padangos yra prancūzų prekių ženklas, kuris gamina vidutinės klasės padangas lengvosioms mašinoms, mikroautobusams ir žemės ūkio įrangai.

Nors Kleber įmonė oficialiai pradėjo dirbti 1945 metais, tikroji įkūrimo data yra 1910 metai, kaip Prancūzijoje, Kolombe buvo atidaryta padangų gamykla, vadovaujama BFGoodrich. Šiuo metu įmonė Kleber priklauso prancūzų Michelin Group, antrasis  pagal dydį padangų rinkos gigantas. Tai vienas iš rodiklių, kad nepaisant prieinamos kainos, šios padangos yra pagamintos pagal aukščiausius standartus.

WESTLAKE

WestLake padangos apjungia puikią padangų gamybos pusiausvyą, akcentuojant našumą, vertę ir kokybę už prieinamą kainą.

WestLake gaminamos vasarinės padangos yra skirtos įvairiems vairuotojų poreikiams: tiek lengviesiems kasdieniniams, tiek sporto automobiliams, krovininiams,visureigiams, visureigiams – miesto automobiliams.

WestLake taip pat labai gerai žinomi drifto pasaulyje. 2015 metais Westlike buvo priskirtas “Drifto Dievo“ titulas. WestLake padangos užsirekomendavo lenktynių trasose sudėtingose sąlygose, todėl ir valdomumas paprastuose keliuose bus puikus.

GREEN MAX

Green Max padangos ir jų prekių ženklas nuo 1975 metų atstovauja Kinijos kompanijai Linglong ir siūlo produktų linijas, kurios apima keleivinių, lengvųjų krovininių, miesto – visureigių, sunkvežimių, autobusų ir specialiai technikai skirtas padangas, visada sutelkiant dėmesį naujovėms, taip pat tyrimams ir naujų technologijų kūrimui.

Kinijoje Linglong valdo du mokslo tyrimų ir naunų technologijų centrus, daugiausia dėmėsio skiriant garso slopinimo, patikimumo, vairavimo ir valdomumo kokybei. Kokybės standartų atitikimas apima visus Linglong padangų dizaino ir gamybos procesus, įskaitant griežtą pagamintų padangų kokybės patikrą. To dėka, kiekviena padanga turi premium klasės vertas važiavimo, valdomumo, našumo ir patikimumo savybes, be to, už prieinamą kainą. 

ROTALLA

Rotalla padangos yra vienos iš pačių kokybiškiausių ekonominės klasės padangų. Rotalla yra į plačią rinką orientuota technologijų kompanija, gaminanti kokybiškus produktus, tą patvirtina gamintojo garantija, kuri padėda išvengti nekokybiškų arba brokuotų padangų gavimo ir klientų aptarnavimo servisas. Rotalla įmonė nuolat tiria ir diegia naujas technologijas savo padangų gamyboje, tuo užtikrindama aukštą padangų našumą ir sumažindama gamybos sąnaudas.

Padangų pasirinkimą  – geriau patikėti profesionalams!

Nepriklausomai nuo to, kokios yra padangų našumo savybės, vienos padangos netiks visiems atvejams, todėl verta konsultuotis su specialistais, kurie pasiūlys geriausią sprendimą būtent Tavo automobiliui ir toms kelių sąlygomis, kuriomis padangos daugiausia naudojamos. Gaukite nemokamą konsultaciją pas Padangos1.lt specialistus ir įsigykite tinkamas vasarines padangas labai geromis kainomis!

 

Nauji straipsniai

 • Vaizdo registratoriai Neoline X-COP 9700

  Neoline X-COP 9700 – tai pažangiausi hibridiniai vaizdo registratoriai – radaro detektorius. Neoline X-COP 9700 laimėjo prestižinį „Red Dot“ apdovanojimą už gaminio dizainą. Šis vaizdo registratorius buvo įvertintas kaip gražaus dizaino produktas, kuris yra orientuotas į vartotoją, tai labiausiai kompaktiškas įrenginys, tarp visų aukštos kokybės hibridų. Neoline X-COP...
 • Deflektoriai automobiliams – kaip internetu nusipirkti tinkamus?

  Norintiems transporto priemone keliauti saugiai ir komfortiškai, labai svarbu, jog automobilis garantuotų tinkamą oro cirkuliaciją. Tam yra naudojami deflektoriai. Juos įsigyti galima ne tik įprastose dalių parduotuvėse, bet ir internetu. Daugelis el. parduotuvių siūlo tiek universalius, tiek ir tam tikriems automobilių modeliams skirtus deflektorius ypač palankiomis kainomis. Jeigu šiuo metu...
 • Koks transportas labiausiai tinka kroviniams gabenti: oro ar kelių?

  Akivaizdu, kad kelių transportas – bene universaliausia transporto rūšis patiems įvairiausiems kroviniams gabenti. Be kelių transporto neįmanoma išsiversti, jei reikia nugabenti krovinius šalies viduje. Kasdien keliuose matome ir krovininius automobilius, važiuojančius tarptautiniais maršrutais. Krovininiams automobiliams nebaisus joks atstumas – jie gali įveikti ir kelis...
 • Automobiliniai šaldytuvai, kaip pasirinkti tinkamą?

  Ieškote šaldytuvo, kurį būtų galima laikyti automobilyje ar didesnėje transporto priemonėje? Visų pirma, turite žinoti, kad automobiliniai šaldytuvai yra skirstomi į dvi kategorijas. Tai - termoelektriniai ir kompresoriniai šaldytuvai. Esminis jų skirtumas – kaina ir šaldymo galimybės. Aišku, yra ir kitų savybių, į kurias verta atsižvelgti. Kaip bebūtų, automobiliniai šaldytuvai...
 • Auto dalių atsisiuntimas iš kitos šalies. Kaip?

  Globalizacija sumažino visą pasaulį, tačiau technologijos padeda palaikyti artimus santykius net ir su tais, kurie yra už 1000 km., pirkti ir parduoti internetu, naudotis „sumažėjusio pasaulio“ galimybėmis. Patogiausias siuntų keitimosi būdas – ParcelABC. Tai įmonė, kuri vienija žinomiausias ir pigiausiai dirbančias kurjerių pervežimo įmones visame pasaulyje. Jeigu norite...
 • Lemputės 24V sunkvežimiams svarbu dėl saugumo

  Kuo didesnis automobilis, tuo daugiau šviesos indikatorių ir lempučių. Sunkvežimiai ir specialusis transportas jų turi tikrai daugiau nei lengvieji automobiliai, todėl nuolatos auga kokybiškų, bet nebrangių lempučių poreikis. Sunkvežimiuose naudojamos 24 V lemputės. Jos tarnauja kelis šimtus darbo valandų, todėl keisti jas reikia kiek dažniau, nei įprastas 12 V. Dėl to labai svarbu suderinti...
 • Automobiliniai kilimėliai

  Labiausiai vairuotojų mėgstami guminiai automobiliniai kilimėliai arba tekstiliniai kilimėliai. Jie, žinoma, dažniausiai perkami ne kaip būtinas daiktas, o labiau kaip transporto priemonės interjero detalė. Dažnas vairuotojas gali net neprisiminti kokie kilimėliai automobiliams pas jį transporto priemonėje, pavyzdžiui, kaip jei atrodo arba iš kokios medžiagos pagaminti. Žinoma, kilimėliai...
 • Pagal ką turėtų būti pasirenkamas autoservisas Klaipėdoje ar kituose miestuose?

  Domitės kuris autoservisas Klaipėdoje siūlo kokybiškiausias paslaugas už mažiausią kainą? Jums iš pradžių reikėtų labiau pasidomėti kaip vyksta remonto paslaugų užsakymas. Matote, yra begalę servisų, kurie gali pasiūlyti praktiškai visas transporto priemonių diagnostikos ir remonto paslaugas, bet ne visi paslaugų teikėjai dirba atsakingai, sąžiningai ir už gerą kainą. Yra nemažai sukčiaujančių...
 • Ką reikia žinoti įsigyjant Tacho 2 Safe tachografų skaitytuvą

  Transporto srityje, kur keliaujama ilgas valandas, būtina užtikrinti saugumą nei tik vairuotojui, bet ir aplinkiniams. Dėl to visada naudojami tachografai. Dabar Tacho 2 Safe tachografų skaitytuvai yra nepamainomas pagalbininkas transporto bendrovėms, nes jie surenka visą svarbiausią informaciją apie keliones bei vairuotojų elgesį kelyje. Atliekamos duomenų analizės padeda efektyviau valdyti...
 • Autoelektrikas - ką būtina žinoti apie šias paslaugas?

  Pastebėjote, kad jūsų transporto priemonės elektronikos prietaisai ėmė veikti netinkamai? Nežinote kaip elgtis? Viskas paprasta – internetinėje paieškos sistemoje veskite terminą „autoelektrikas Klaipėda“ ar nurodykite kitą miestą ir tuomet gausite specialistų sąrašą. Tada jums reikės šiek tiek laiko skirti paslaugų aprašymų analizavimui. Matote, vieni specialistai turi...
 • Susisiekimo ministerija pataria: pirkdami naudotą automobilį rinkitės atidžiai

  Statistika rodo, kad naudoti automobiliai Lietuvoje kasmet sudaro apie 80–90 proc. visų pirmą kartą įregistruojamų lengvųjų transporto priemonių. Atsižvelgdama į šią tendenciją, Susisiekimo ministerija ragina gyventojus perkant naudotą automobilį rinktis itin atidžiai ir atkreipia dėmesį į saugaus eismo ekspertų patarimus. Susisiekimo ministerijos, Lietuvos transporto saugos...
 • Kaip pritaikyti autokilimėlius savo automobiliui

  Kaip jau žinote, retas automobilis apsieina be guminio kilimėlio arba tiesiog medžiaginio kilimėlio ant grindų – be tokio aksesuaro jūsų automobilio vidus netrukus atrodytų lyg tvartas, todėl autokilimėliai net negali būti pavadinti prabangos preke, tai yra tiesiog būtinybė. Visi automobiliai iš gamyklos išrieda su originaliais autokilimėliais, tačiau problema yra tame, jog laikui...
 • Parkavimo sistemos internetu - kaip išsirinkti ir neapsigauti

  Kokybiškos parkavimo sistemos įsigijimas nėra lengva užduotis. Daugelis prekybininkų siūlo įvairiausią įrangą, tačiau ne visada visi pasiūlymai yra pateikiami sąžiningai. Dėl šios priežasties perkantiems parkavimo sistemas siūloma pasisaugoti apgavysčių. Svarbiausia yra kuo detaliau išsiaiškinti viską apie perkamos įrangos specifikaciją, gamintoją ir galimybes. Taipogi didelę svarbą teikti...
 • Vaizdo registratoriai - kaip pasirinkti tinkamą?

  Geriausi vaizdo registratoriai gali atkurti aukštos kokybės vaizdo medžiagą, kuri gali pagelbėti norint įrodyti kas įvyko, bei apsaugoti nuo melagingų parodymų avarijos atveju. Turint automobilyje įrengtą vaizdo registratorių, kai kurios draudimo kompanijos siūlo automobilio draudimo nuolaidas. Tačiau nevisi vaizdo registratoriai yra vienodi. Mes galime padėti išsirinkti labiausiai jums...
 • Vėjo deflektoriai – kur juos pirkti?

  Automobiliams skirti vėjo deflektoriai yra naudingi ne tik vasaros metu, bet ir šaltuoju metų periodu, kuomet vyrauja krituliais pasižymintys orai. Juos dabar renkasi ypač daug vairuotojų, nes jie užtikrina, kad į vidų nepateks nei vanduo, nei kitos medžiagos, nei šaltas oras. Jie skirti tam, kad vėjas važiavimo metu būtų nukreiptas į išorę, o tai reiškia, kad deflektorių dėka langus praverti...