Pagal temą

Autobusai, mikroautobusaiAutobusų nuoma, mikroautobusų nuomaMikroautobusų remontas, perdarymasAutodizainas, automobilių dažaiAutomobilių aksesuaraiAutomobilių tiuningas, puošybaAutomobilinių atliekų surinkimasAutomobilinių atliekų supirkimas, tvarkymasAutomobilių dalysAkumuliatoriaiAutomobilių dalysKabliai, automobilių kabliaiKuro filtrai, oro filtrai, tepalo filtraiTurbinos, turbokompresoriaiVariklio dalysŽibintai, tuning žibintaiAutomobilių nuomaAutomobilių nuomaAutobusų nuoma, mikroautobusų nuomaAutomobilių pardavimasNauji automobiliai, atstovybėsAutomobilių remontasAutomobilio salono remontas, automobilio perdarymasAutomobilių tiuningas, puošybaAutomobilių remontas, autoservisaiDiagnostikos įrangaDyzelinių degalų sistemų remontasKėbulo remontasStabdžių remontasTurbinų, turbokompresorių remontasAutomobilių stiklaiStiklaiAutomobilių transporto paslaugosKrovinių pervežimas, krovinių gabenimasTransporto paslaugosTransporto valdymas, transporto kontrolėAutoservisų, degalinių, plovyklų įrangaAutoservisų įrangaDiagnostikos įrangaDujų įranga automobiliamsDujų įranga, dujų įrangos montavimasKrovininiai automobiliaiKrovininiai automobiliaiSunkvežimių remontas, vilkikų remontasTachografų patikra, tachografų remontasVilkikų dalys, sunkvežimių dalysKuras, tepalaiDegalinėsTepalai, alyvaPadangos, ratlankiaiPadangų remontas, montavimas, balansavimasPadangosPaslaugosAutomobilių supirkimasDraudiminių įvykių administravimasPerkraustymo paslaugosPlovyklos, automobilių valymasTransporto priemonių registravimasTransporto priemonių draudimasTechninė pagalba kelyjeTechninė pagalba kelyjeVairavimo mokyklosNaudinga vairuotojuiŽemės ūkio technikaŽemės ūkio technika

Jūsų vasarinių padangų pasirinkimo gidas

2018 m. rugpjūčio 20 d.

Foto: Shutterstock.com

Tinkamų padangų pasirinkimas yra svarbus, nes nuo jo priklauso ne tik vairuotojo ir keleivių saugumas, bet ir degalų taupymas, komfortas ir važiavimo malonumas. Nors vizualiai vasarinės padangos gali atrodyti vienodos, bet techniniai sprendimai, stiprios ir silpnosios pusės skiriasi, priklausomai nuo gamintojo ir modelių. Padangų gamintojų siūlomų modelių pasirinkimas yra labai platus, todėl, šio gido pagalba, pasistengsime pateikti svarbiausią informaciją, kad Tu atrastum tas vasarines padangas, kurios bus Tavo automobiliui tinkamiausios!

Kuo vasarinės padangos skiriasi nuo kitų ir kodėl jos labiausiai tinka vasaros sezonui?

Vasarinių padangų technologiniai sprendimai, gumos sudėtis ir protektoriai yra specialiai pritaikyti keliams, šiltesnėms oro sąlygomis. Jei žiemą vairuotojai susirūpinę dėl sniego ir ledo, tai vasarą didžiausia problema yra balos ir lietus. Žieminės padangos nėra pritaikytos šioms sąlygomis, todėl saugumo ir eksploatacijos požiūriu jos visada atsiliks no vasarinių padangų.

Keletas vasarinių padangų naudojimo privalumų:

 • Pagerintas sukibimas, trumpesnis stabdymo kelias. Nepamirškite, kad avarijos metu, ir keli centimetrai gali būti lemiantys, kad išvengtumėte nemalonių pasėkmių;
 • Pagerintas stabilumas ir valdomumas. Vasarinės padangos užtikrina geresnę automobilio reakciją atliekant greitą manevravimą;
 • Sumažintas pasipriešinimas ridai su sukibimo paviršiumi;
 • Sumažintas triukšmo lygis;
 • Pagerintas degalų taupymas;
 • Sumažintas protektoriaus nudilimas ir ilgesnis padangų eksploatavimo laikas, lyginant su žieminėmis padangomis, kurios vasarą greičiau dyla.

Vasarinių padangų tipai

Priklausomai nuo kelio sąlygų ir reikalavimų, padangos tarpusavyje skiriasi pagal protektoriaus raštą. Protektorius priimta suskirstyti į tris grupes arba tipus, ir kiekvienas iš jų turi savo pliusus ir minusus.

 • Simetriškas protektorius – padangos protektoriaus vidinė ir išorinė pusė yra santykinai vienodos, todėl – simetriškos.
  Privalumai: padidintas tarnavimo laikotarpis, ilgesnis naudojimo laikas, ekonomiškumas, puikus vairavimo stabilumas kelyje, komfortas.
  Trūkumai: vidutiniai valdomumo rodikliai, sumažintas pasipriešinimas akvaplaningui.
 • Asimetriškas protektorius – padangos protektoriaus paviršiaus kairė ir dešinė pusė yra skirtingos arba – asimetriškos.
  Privalumai : žemas triukšmo lygis, padidintas pasipriešinimas akvaplaningui, padidintas stabilumas.
  Trūkumai: trumpesnis naudojimo laikotarpis, elastingesni šonai ir mažesnis degalų taupymas.
 • Orientuotas arba kryptinis protektorius – padangos protektorius, pritaikytas konkrečiai sukimosi krypčiai.
  Privalumai: padidintas pasipriešinimas akvaplaningui, puikus sukibimas su šlapiu keliu, puikus valdymas, stabilumas važiuojant dideliu greičiu.
  Trūkumai: mažesni ekonomiškumo rodikliai, mažesnis atsparumas smūgiams, greitesnis nusidėvėjimas.

Kada būtina keisti vasarines padangas ir į kokius požymius atkreipti dėmesį?

Esant geromis saugojimo ir ekspluatacijos sąlygomis, geros vasarinės padangos gali tarnauti daugelį sezonų, tačiau taip pat kaip ir kiti daiktai turi savo naudojimo terminą. Jeigu palyginsime su maistu, tai nėra pastovu ir padangų ilgaamžiškumą įtakoja skirtingi faktoriai. Norint nustatyti, kada padangų tarnavimo ciklas artėja prie pabaigos ir atėjo laikas jas pakeisti naujomis, būtina atkreipti dėmesį į šias savybes:

Protektoriaus gylis

Minimalus leistinas vasarinės padangos protektoriaus gylis, kaip nustatyta valstybiniuose teisės aktuose, yra 1,6 mm, - jei padangų protektoriaus gylis mažesnis nei leistinas, šiomis padangomis Tau draudžiama važiuoti bendrame eisme. Tačiau reikia bijoti ne tik policininko išrašytos baudos – vasarinės padangs su nudilusiu protektoriumi ypač šlapia kelio danga neužtikrins būtino sukibimo, žymiai sumažins Tavo ir keleivių saugumą kelyje!

Nevienodas padangų nudilimas

Ne tik visiškas, bet ir dalinis nusidėvėjimas gali pabloginti padangos efektyvumą. Jei vasarinės padangos išorinė pusė yra su leistinu protektoriaus gyliu, bet padangos vidinė pusė yra nudilusi, šią padangą būtina keisti! Padangų protektoriai yra specialiai suprojektuoti taip, kad išstumtų vandenį ir iš abiejų pusių veiktų vienodai, norint užtikrinti maksimalų sukibimą, todėl taip pat ir dalinis protektoriaus nudilimas yra prilyginamas visos padangos eksploatacijos trukmei. Nevienodas padangų nudilimas gali atsirasti dėl: 

 • Neteisingai sureguliuoto automobilio padangų suvedimo
 • Nesubalansuotų padangos

Keistos vairo vibracijos, važiuojant dideliu greičiu yra vienas iš rodiklių, rodančių  netolygų padangų nusidėvėjimą. Kartais tai nutinka ir dėl pačios pakabos, todėl, jei Tavo automobilio vairas, esant tam tikram greičiu pradeda vibruoti, kreipkis į autoserviso specialistą, kad nustatytų problemą ir išspręstų – taip sutaupysi pinigus padangoms ir galimiems automobilio pakabos remonto darbams.

Padangų amžius

Padangų kokybę ir našumą nulemia ne tik fizinis jų nusidėvėjimas kelyje, bet ir  jų saugojimo sandėliuose, garažuose ir servisuose laikotarpis. Kokio senumo vasarines padangas galima naudoti ir nesijaudinti dėl saugumo? Manoma, kad maksimalus padangų amžius yra apie 10 metų, jeigu tai nėra labai pigios vasarinės padangos, tačiau ekspertai nurodo, kad padangas, senesnes kaip 5 metai, būtina skirti daugiau dėmesio ir stebėti jų našumą kelyje.

 

Populiariausi padangų gamintojai

Galbūt manote, kad visos vasarinės padangos yra pagamintos iš tos pačios juodos gumos ir skiriasi tiktai kaina, tačiau tai nėra taip paprasta. Gumos sudėtis ir padangų gaminimo technologijos kiekvienam padangų gamintojui yra skirtingos ir dažniausiai yra labiausiai saugomų verslo paslapčių. Tai, pagal ką paprastas vartotojas gali spręsti, koks padangų gamintojas yra geriausias – tai padangų gamintojo pozicija nepriklausomuose padangų testavimuose, taip pat laimėjimai sporto varžybose – vieta, kur padangų našumas yra patikrinta ištvermės ribose.

TOYO

Toyo yra Japonijos padangų gamybos įmonė, įkurta po Antro pasaulinio karo, 1945 metų, sujungus keletą bendrovių, užsiimančių gumos gaminių gamyba.  Automobilių padangų gamyba buvo pradėta 1961 metais. Nuo to laiko, šis gamintojas užsitikrino tiek Azijos, tiek Europos vartotojų pasitikėjimą.

Toyo padangos daugiausia pasirenka įdiegti padangas “lukso” ir sporto klasės automobiliams, suteikdama unikalias vairavimo charakteristikas ir žemą triukšmo lygį. Toyo padangos atitiks net pačių reikliausių vairuotojų lūkesčius. Apie padangų kokybę galima nesijaudinti, nes ji atitinka visus pasaulinius standartus.

Toyo gaminamos padangos išsiskiria :

 • Puikiu sukibimu ant sauso ir aukštu valdomumu ant šlapio kelio;
 • Aukštu komforto lygiu.

 

YOKOHAMA

“Yokohama Rubber Co”, buvo įkurta 1917 metais, laikomas seniausiu padangų gamintoju, per metus pagaminančiu daugiau kaip 70 milijonų padangų. Yokohama yra specialistai bekelių, krovininių mašinų, lenktyninių automobilių padangų gamyboje, taip pat siūlo vasarinių ir žieminių padangų asortimentą lengviesiems keleiviniams automobiliams. 
Yokohama gaminamos padangos išsiskiria:

 • puikiu sukibimu ir valdymu ant šlapio kelio;
 • geru atsparumu akvaplaningui.

Yokohama  padangos iš vidutinio klasės segmento, negali tolygiai konkuruoti su aukščiausios klasės padangų sukibimu su sausa kelio danga. Čia būtina paminėti, kad tai aktualu didelio galingumo sportinių automobilių segmentui – o kasdieniniam naudojimui sukibimo ir valdymo charakteristikos bus daugiau nei pakankamos.

VREDESTEIN

Olandų gamintojas šiuo metu priklauso Indijai, tačiau padangos ir toliau plėtojamos ir, svarbausiai, gaminamos Olandijoje. Įmonė visuomet išsiskyrė savo produktų patraukliu dizainu – ji ilgą laiką bendradarbiauja su automobilių dizaineriu Giorgetto Giugiaro, yra išleidę specialią padangų liniją. Vredestein gamina tiek vasarinius, tiek žieminius, tiek ir universalius padangų modelius plataus dydžio spektre.

Vredestein padangos, kaip vidutinės klasės produkcija, siūlo padangas geru sukibimu ir valdymu ant šlapio kelio, tačiau, keletas šio gamintojo padangų modelių rodo vidutinius sukibimo rodiklius ant sauso kelio dangos.

 

 

MAXXIS

Maxxis padangos gaminamos šio prekių ženklo Cheng-Shin Rubber Ind. Co. Ltd  gamykloje, Taivane ir šiuo metu užima dešimtą vietą didžiausių pasaulyje padangų gamintojų sąraše. Šiandien Maxxis prekių ženklas stipriai įsitvirtino padangų rinkoje visame pasaulyje, šiuo metu savo gaminius siūlydamas daugiau kaip 150 šalių. Maxxis pajamos viršija du milijardus dolerių per metus ir yra įdarbinęs 20 tūkstančių darbininkų.   

Maxxis padangos pasižymi ilgaamžiškumu ir geru pasirengimu įvairiomis kelio sąlygomis. Ši reputacija yra pasiekta modernių technologijų dėka, kurias naudoja ši greitai auganti kompanija.

FALKEN

Falken padangos žinomos dėl puikio valdomumo įvairiomis sąlygomis. Šis gamintojas žymus dėl išskirtinių HP (aukšto našumo) ir UHP (labai aukšto našumo) padangų, kurias vertina reikliausi vairuotojai. Skirtos maksimaliam automobilio galingumo panaudojimui ir dinamiško vairavimo malonumui įvairiomis oro sąlygomis.

Falken padangos giriamos dėl aukšto efektyvumo ne tik kelyje, bet ir lenktynių trasose. Falken dažnai matomas taip pat ir įvairiose lenktynėse – amerikiečių Le mans serijoje/ALMS, Super Taikyu Japonijoje, 24 valandų Nirburgringo lenktynėse ir drifte (jis ilgus metus buvo vienas iš sponsorių ir rėmėjų), įskaitant ir prestižines Formula D ir D1 Gran Prix.

Falken padangos klasifikuojamos kaip vidutinės klasės gaminiai, tačiau prieinama kaina nereiškia, kad dėl to aukojamas efektyvus ir saugumas kelyje.
 

NEXEN

Nexen padangos gaminamos Pietų Korėjoje ir kiekvienais metais įgyja didesnį vairuotojų pasitikėjimą. Nexen padangos, gaminamos,naudojant šiuolaikines gamybos technologijas ir yra prieinamos labai demokratiškomis kainomis, išsaugant aukštus efektyvumo rodiklius.

2005 metais Nexen įmonė užpatentavo silikato nanokompozitą, todėl Nexen padangos yra žinomos dėl gero sukibimo su kelio paviršiumi ir patikimumo, esant skirtingomis oro sąlygomis. Nexen siūlo vasarines padangas ne tik lengviesiems automobiliams, bet ir visureigiams bei mikroautobusams.

KLEBER

Kleber padangos yra prancūzų prekių ženklas, kuris gamina vidutinės klasės padangas lengvosioms mašinoms, mikroautobusams ir žemės ūkio įrangai.

Nors Kleber įmonė oficialiai pradėjo dirbti 1945 metais, tikroji įkūrimo data yra 1910 metai, kaip Prancūzijoje, Kolombe buvo atidaryta padangų gamykla, vadovaujama BFGoodrich. Šiuo metu įmonė Kleber priklauso prancūzų Michelin Group, antrasis  pagal dydį padangų rinkos gigantas. Tai vienas iš rodiklių, kad nepaisant prieinamos kainos, šios padangos yra pagamintos pagal aukščiausius standartus.

WESTLAKE

WestLake padangos apjungia puikią padangų gamybos pusiausvyą, akcentuojant našumą, vertę ir kokybę už prieinamą kainą.

WestLake gaminamos vasarinės padangos yra skirtos įvairiems vairuotojų poreikiams: tiek lengviesiems kasdieniniams, tiek sporto automobiliams, krovininiams,visureigiams, visureigiams – miesto automobiliams.

WestLake taip pat labai gerai žinomi drifto pasaulyje. 2015 metais Westlike buvo priskirtas “Drifto Dievo“ titulas. WestLake padangos užsirekomendavo lenktynių trasose sudėtingose sąlygose, todėl ir valdomumas paprastuose keliuose bus puikus.

GREEN MAX

Green Max padangos ir jų prekių ženklas nuo 1975 metų atstovauja Kinijos kompanijai Linglong ir siūlo produktų linijas, kurios apima keleivinių, lengvųjų krovininių, miesto – visureigių, sunkvežimių, autobusų ir specialiai technikai skirtas padangas, visada sutelkiant dėmesį naujovėms, taip pat tyrimams ir naujų technologijų kūrimui.

Kinijoje Linglong valdo du mokslo tyrimų ir naunų technologijų centrus, daugiausia dėmėsio skiriant garso slopinimo, patikimumo, vairavimo ir valdomumo kokybei. Kokybės standartų atitikimas apima visus Linglong padangų dizaino ir gamybos procesus, įskaitant griežtą pagamintų padangų kokybės patikrą. To dėka, kiekviena padanga turi premium klasės vertas važiavimo, valdomumo, našumo ir patikimumo savybes, be to, už prieinamą kainą. 

ROTALLA

Rotalla padangos yra vienos iš pačių kokybiškiausių ekonominės klasės padangų. Rotalla yra į plačią rinką orientuota technologijų kompanija, gaminanti kokybiškus produktus, tą patvirtina gamintojo garantija, kuri padėda išvengti nekokybiškų arba brokuotų padangų gavimo ir klientų aptarnavimo servisas. Rotalla įmonė nuolat tiria ir diegia naujas technologijas savo padangų gamyboje, tuo užtikrindama aukštą padangų našumą ir sumažindama gamybos sąnaudas.

Padangų pasirinkimą  – geriau patikėti profesionalams!

Nepriklausomai nuo to, kokios yra padangų našumo savybės, vienos padangos netiks visiems atvejams, todėl verta konsultuotis su specialistais, kurie pasiūlys geriausią sprendimą būtent Tavo automobiliui ir toms kelių sąlygomis, kuriomis padangos daugiausia naudojamos. Gaukite nemokamą konsultaciją pas Padangos1.lt specialistus ir įsigykite tinkamas vasarines padangas labai geromis kainomis!

 

Nauji straipsniai

 • Duobių keliuose sezonas Lietuvoje prasideda

  Praėjusią savaitę pradėjęs tirpti sniegas jau spėjo pridaryti nemažai žalos automobilių savininkams dėl duobėse apgadintų transporto priemonių. Kaip rodo daugiametė statistika, didžiausia tikimybė patirti nuostolių įvažiavus į duobę kelyje yra būtent atlydžio pradžioje. „Nors duobių keliuose sezonas Lietuvoje tik prasideda, formuotis jos pradeda sulig pirmaisiais šalčiais, kai...
 • Ką svarbu žinoti prieš įsigyjant motobloką

  Motoblokas – universalus bei kiek specifinis įrenginys, kuris gali būti pritaikytas patiems įvairiausiems darbams atlikti. Jeigu kalbant paprastai, tai motoblokas yra variklį turinti ratuota žemės ūkio technika, kurią galima pritaikyti pačių įvairiausių darbų vykdymui. Pats įrangos pavadinimas sufleruoja apie jo paskirtį bei veiksmingumą. Termine žodis moto simbolizuoja motorizuotą eigą...
 • Kaip Išsirinkti automobilio lemputes?

  Geras matomumas kelyje – viena svarbiausių sąlygų saugiai ir patogiai kelionei. Tai itin aktualu šaltuoju periodu, kai tamsus paros laikas ilgiausias, o kelionę dažnai apsunkina sniegas, lietus, rūkas ir kitos nepalankios vairavimui oro sąlygos. Automobilių dalių elektroninės parduotuvės trafic.lt ekspertai pataria, kaip išsirinkti kelionės saugumą ir komfortą užtikrinančias...
 • Padėkite akumuliatoriui ištverti žiemą be "krokodilų"

  Užsikurs ar neužsikurs – štai kur klausimas, šaltomis žiemos naktimis neduodantis ramiai miegoti daugeliui vairuotojų. Ne visuomet dėl jų neramaus miego kaltas didelis speigas ar silpnas akumuliatorius. Kai kurie automobilių savininkai nežino paprasčiausių gudrybių, padedančių peržiemoti be „krokodilų“. Automobilių dalių elektroninės parduotuvės trafic.lt ekspertai dalinasi...
 • Universalios padangos: ar tikrai, kas tinka viskam - netinka niekam?

  Vieni vairuotojai sako, kad universalios padangos netinka nei žiemai, nei vasarai. Kiti sėkmingai metų metus važinėja su universalais. Iš tiesų, kiek vairuotojų – tiek nuomonių. Automobilių dalių elektroninės parduotuvės trafi.lt ekspertai dalinasi patarimais, kurie padės patiems apsispręsti, kas tinkamiausia Jūsų automobiliui. Taupumas. Pagrindinė priežastis, kodėl vairuotojai...
 • Automobilio valymas žiemą

  Ar galima žiemą valyti automobilį? Ar po valymo nepradės pelyti salonas? Automobilio salonas odinis - ar reikalingas valymas? Ant automobilio grindų nusėda vandens bei kitų nešvarumų - paliekamų batų po lietaus, sniego ir pan., dėl to vėliau automobilio salone atsiranda blogas kvapas, bakterijos, alergenai, kurie ne tik kenkia žmogaus organizmui, bet vėliau gali tapti viena iš korozijos...
 • Pasikloji ir važiuoji - kaip išsirinkti gerą automobilinį kilimėlį?

  Retas vairuotojas kreipia dėmesį į tokius priedus, kaip automobilinis kilimėlis. O be reikalo. Automobilių dalių salono trafic.lt konsultantas Titas įspėja, kad prastas ar sezonui netinkantis kilimėlis gali sumažinti ne tik kelionės komfortą, bet ir saugumą. „Jei dažnai į automobilį lipate snieguotais batais, jums važinėti žiemą su tekstiliniais kilimėliais – tas pats, kas...
 • Automobilių keltuvų tipai

  Automobilinių keltuvų pasirinkimą dažnai lemia atliekamų darbų specifika, autoserviso išplanavimas, ar transporto priemonių rūšys. Žirkliniai keltuvai Žirkliniai keltuvai irgi patogūs važiuoklės remontui, bet jie yra šiek tiek brangesni dėl savo konstrukcijos ypatumų. Žirklinius keltuvus irgi galima būtų skirti į kelis tipus tai pagal keltuvo kėlimo aukštį ir pagal kėlimo rampų ilgį. Į...
 • VCDS, VAG-COM, HEX-NET ir HEX-V2 diagnostikos prietaisai

  Specializuoti diagnostikos prietaisai HEX-NET ir HEX-V2 ir programinė įranga VCDS skirti Audi / VW / Seat / Škoda autodiagnostikai Naujos kartos diagnostikos prietaisai ROSS-TECH HEX-NET ir ROSS - TECH HEX-V2 su programine įranga VCDS buvo pristatyti Frankfurte Automechanika 2016, parodoje. Gamintoja su visa Ross-Tesch komanda pristatė pasikeitimus ir paaiškino priežastis kodėl buvo sukurti...
 • AUTO-COM, autocom diagnostika

  Baltijos Automobilių diagnostikos sistemos pradėjo savo verslą nuo Auto-Com prietaisų prekybos 2001 metais. Viskas prasidėjo nuo legendinio AUTO-COM ADP 124 su nuoseklios ir paralelinės diagnostikos galimybėmis pasirodžiusio 1997 metais, vėliau šį prietaisą pakeitė Autocom 186, Auto-com ADP 124 ir ADP 186 kurie nuo 2010 metų nebepalaikomi. Šiuos prietaisus dar galima sutikti naudojamus...
 • Sėdynių užvalkalai. Renkamės teisingai!

  Visame pasaulyje sėdynių užvalkalai laikomi pagrindiniu automobilių puošybos elementu, tačiau mums – tai prižiūrėto automobilio ženklas, kuris yra esminis elementas 80 % visų automobilių. Atsižvelgdami į tokį populiarumą, nusprendėme išsiaiškinti kaip teisingai išsirinkti sėdynių užvalkalus ir į ką atkreipti dėmesį renkantis šią autosalono jaukumo detalę. Sėdynių užvalkalų...
 • Automobilio pardavimas Vilniuje

  Automobilis – neatsiejama kone kiekvieno lietuvio gyvenimo dalis. Vieniems tai pramoga ir didelis noras, kitiems – būtinybė. Tačiau automobilių mūsų keliuose tikrai labai daug. Ir nors daugelis jau laiko save vos ne automobilių ekspertais, norėdami išsirinkti naują dažnai patiria labai daug dvejonių ir susiduria su kalnu neaiškumų. Dar sunkiau būna parduoti automobilį. Reikia...
 • Įsigalioja naujos Kelių eismo taisyklių nuostatos pėsčiųjų ir dviratininkų saugumui gerinti

  Susisiekimo ministerija primena, kad šių metų lapkričio 1 d. įsigalioja Kelių eismo taisyklių (KET) pakeitimai, skirti apsaugoti pažeidžiamiausius eismo dalyvius – pėsčiuosius ir dviratininkus. Taisyklėse nustatyti griežtesni reikalavimai vairuotojams, jiems artėjant prie pėsčiųjų perėjų bei lenkiant dviratininkus, taip pat siekiama atsakingesnio pėsčiųjų elgesio. KET pakeitimuose...
 • Automobiliniai keltuvai: nuo specialistų iki mėgėjų...

  Jeigu turite transporto priemonę, tokiu atveju puikiai suprantate, kad jos priežiūra nėra labai pigus malonumas. Kelionės į servisus taip pat kartais glumina, kadangi ten paslaugų kainos auga kaip ant mielių. Tai dažniausiai paskatina mokytis pačiam tinkamai pasirūpinti savo transporto priemone ir įsigyti visą reikalingą techniką, kuri gali padėti tai padaryti be jokio vargo. Pirmiausia...
 • Ką daryti pametus numerio ženklus?

  Vairuotojų kasdienybėje pasitaiko situacijų, kai eismo įvykių metu ar praūžus stipriam lietui prarandami, o kartais sugadinami automobilio numerio ženklai. „Regitra“ primena, kad dalyvauti viešajame eisme su transporto priemone, kuri neturi numerio ženklų, negalima. Registracijos metu automobiliai „Regitroje“ yra pažymimi dviem vienodais numerio ženklais. Kitaip...