Geriausi hibridiniai automobiliai: Mazda modelių techninių duomenų apžvalga

2023 m. gegužės 10 d.

Nors visas pasaulis palengva pereina prie elektromobilių, daugelis vairuotojų tam dar nėra pasiruošę arba tiesiog nori kitokios alternatyvos. Hibridai automobilių rinkoje šmėžuoja jau seniai, bet pastaruoju metu jų ypatybės bei techninės savybės sulaukia daugiau dėmesio. Įsigydami hibridą vairuotojai gali išbandyti elektros variklio teikiamus privalumus, neatsisakant vidaus degimo variklio. Negana to, šiandien hibridų rinka kaip niekada įvairi – pirkėjai gali rinktis hibridus tiek kompaktiškų hečbekų, tiek visai šeimai skirtų visureigių sektoriuose.

Kiekvienas nori išsirinkti sau tinkamiausią modelį, bet kriterijai perkant hibridinius ir tradicinius automobilius skiriasi. Tad kokie dalykai yra svarbiausi renkantis hibridinį automobilį ir kokie yra geriausi hibridiniai automobiliai „Mazda“ gamoje?

Geriausias įkraunamas hibridas (PHEV): techninių duomenų apžvalga

„CX-60“ – šiuo metu vienintelis „Mazda“ įkraunamas hibridas. Šis modelis sukurtas daug dėmesio skiriant „Mazda“ vertybių puoselėjimui, todėl vairuotoją supa aukštos kokybės medžiagos, minimalistinis dizainas bei puiki ergonomika. Neapsigaukite – nors tai ir krosoveris, preciziškai optimizuotos pakabos dėka „CX-60“ kelyje yra stabilus ir vikrus. Tačiau pažvelgus į technines modelio savybes lengva pastebėti, kad tai nėra vieninteliai „CX-60“ privalumai.

Galia ir ekonomija viename

Inovatyvios „Mazda“ technologijos leidžia sukurti labai universalius modelius, todėl „CX-60“ puikiai pasitarnauja tiek saugioms kelionėms su šeima, tiek maloniam pasivažinėjimui vingiuotais užmiesčio keliais. Įkraunamo hibrido versija aprūpinta galinga 2,5 litro benzininio „e-Skyactiv PHEV“ variklio bei 17,8 kW elektrinio variklio kombinacija, galinčia išgauti net 327 arklio galias ir 500 Nm sukimo momentą. „CX-60“ 100 km/val. greitį pasiekia vos per 5,8 s, tačiau vidutinės kombinuotos degalų sąnaudos siekia vos 1,5 l/100 km.

“Skyactiv-Drive” pavarų dėžė ir varomas keturiais ratais

Įkraunamo hibrido „Mazda CX-60“ versija siūloma su visų varančiųjų ratų sistema bei 8 laipsnių automatine „Skyactiv-Drive“ pavarų dėže. Vietoje dvigubos sankabos, „Mazda“ šiose pavarų dėžėse naudoja pažangesnę sistemą, kuri mažiau apkrauna pavarų dėžės komponentus ir leidžia efektyviau išnaudoti visų varančiųjų ratų sistemą.

Vienas didžiausių techninių pokyčių naujajame „CX-60“ yra išilgai įmontuotas variklis ir pavarų dėžė. Tai leidžia efektyviau perteikti galią ir įgyti sportiškesnę charakteristiką. Negana to, visa sistema yra įmontuota toliau nuo priekio, taip pasiekiant puikų svorio balansą ir vairavimo tikslumą.

Gausi komforto ir saugos įranga

Naujasis „CX-60“ yra vienas pranašiausių modelių įkraunamų hibridų rinkoje ne tik dėl puikių techninių savybių, bet ir gausios įrangos. Galite rinktis iš trijų „Mazda CX-60“ įkraunamo hibrido versijų:

„Exclusive-Line“ bazinė modelio versija leis mėgautis gausybe „CX-60“ privalumų, kaip šildomos priekinės sėdynės ir vairas, aklosios zonos stebėjimo sistema „Blind Spot Monitoring“, atstumo jutikliai priekyje ir gale, galinio vaizdo stebėjimo kamera bei tolimųjų šviesų kontrolės sistema „High Beam Control“. Ši versija aprūpinta ir pilnu saugumo paketu, įskaitant ir išmaniąją stabdžių sistemą „Smart City Break Support“, pajudėjimo įkalnėje sistemą „Hill Launch Assist“ bei priešais automobilį esančius eismo dalyvius pastebinti sistema „Front Cross Traffic Alert“.

Žengdami laipteliu aukščiau rasite sportiškąją „Homura“ versiją, kurioje įvairiais dizaino elementais pabrėžiamos agresyvios „Mazda CX-60“ savybės. Ši versija siūloma ne tik su visa standartine įranga, bet ir juodomis odinėmis sėdynėmis, patobulintu salono apšvietimu bei 360 laipsnių išorinių stebėjimo kamerų sistema.

Galiausiai, „Takumi“ versija skirta norintiems apsupti save prabanga. Balta napa oda išryškina japoniško dizaino tradicijas, o chromuotos išorės ir vidaus detalės išskiria „CX-60“ iš pilkos minios.

Visa tai – tik maža dalis privalumų ir įspūdžių, kuriuos jums suteiks „Mazda CX-60 PHEV“.

Geriausias hibridinis visureigis: techninių duomenų apžvalga

„Mazda CX-30“ pagamintas atsižvelgiant į tai, ko pirkėjai labiausiai tikisi iš kompaktiško visureigio, puoselėjant japoniško dizaino tradicijas ir pranokstant vairuotojų lūkesčius. Tai itin stilingas ir kokybe tviskantis modelis, kuris siūlomas ir su „M-Hybrid“ lengvojo hibrido sistema, žymiai sumažinančia degalų sąnaudas ir išmetamųjų dujų taršą. Šio modelio pranašumą prieš kitus hibridinius visureigius atskleidžia techniniai duomenys.

“M-Hybrid” neleidžia eikvoti energijos

„Mazda CX-30 Hybrid“ suprojektuotas taip, kad hibridinė sistema būtų išnaudojama bet kokiomis eismo sąlygomis, kadangi ji veikia kiekvieną kartą stabdant bei įsibėgėjant. Kai „M-Hybrid“ sistema aktyvuojama stabdant automobilį, dalį stabdymo atlieka elektros variklis, todėl taip kaupiama energija baterijoje ir tausojama stabdžių sistema. Sukaupta energija naudojama įsibėgėjant, sumažinant variklio apkrovą bei degalų sąnaudas.

Ypatingas “Skyactiv-X” variklis

Hibridiniame „Mazda CX-30“ modelyje naudojamas keturių cilindrų 2,0 litro benzininis variklis su inovatyvia „Skyactiv-X“ technologija ir 4,8 kW diržu varomu starteriu-generatoriumi. Išskirtinė šio variklio ypatybė yra kibirkštinio slėginio uždegimo technologija (angl. Spark Controlled Compression Ignition), kuri padidina suspaudimo laipsnį, todėl pakanka liesesnio degalų mišinio ir „Skyactiv-X“ varikliai naudoja iki 30 proc. mažiau degalų. 180 AG galia puikiai tenkins kadienių vairuotojų poreikius, o degalų sąnaudos siekia vos 5,4 l/100 km. mišriuoju ciklu.

Pritaikyta jūsų vairavimo stiliui

Kartu su „Mazda CX-30 Hybrid“ jūs gaunate laisvę rinktis bet kokią pavarų dėžės ir varančiųjų ratų konfigūraciją. Mėgstantys pilnavertiškai perimti kontrolę gali rinktis 6 laipsnių mechaninę pavarų dėžę „Skyactiv-MT“, o norintys daugiau darbo perleisti automobiliui mėgausis 6 laipsnių „Skyactiv-Drive“ automatine pavarų dėže. Abi konfigūracijos yra siūlomos tiek su priekinių, tiek su visų varančiųjų ratų sistemomis.

Lūkesčius pranokstanti kokybė

Vos įsėdę į šį visureigį pastebėsite „Mazda“ dizainerių ir inžinierių įdėtas pastangas į interjero projektavimą bei medžiagų parinkimą. Vairavimo malonumas susideda ne tik iš galios bei valdymo, bet ir vairuotoją supančios aplinkos, todėl „CX-30“ viduje užtikrinamas aukščiausio lygio komfortas, ergonomika bei medžiagos.

Dizainas bei įranga priklauso nuo versijos, kurių yra 4: „Vision“, „Vision Plus“, „Blackout Edition“ ir „Luxury“. Visose versijose naudojama LED žibintų technologija, šildomos priekinės sėdynės bei vairas, multimedijos sistema „Mazda Connect“ su 8,8 colio įstrižainės ekranu ir gausybe saugos įrangos.

Tai sunkiai pranokstamas kompaktiškas hibridinis visureigis kurį privalu išbandyti kiekvienam.

Geriausias hibridinis hečbekas: techninių duomenų apžvalga

Joks automobilis nesuderina ekonomijos, paprastumo ir praktiškumo taip, kaip hibridinis hečbekas. „Mazda 2 Hybrid“ yra puikus pasirinkimas įvairiausiose situacijose – erdviame salone sutalpinsite visą šeimą, o hibridinė sistema įkraunama benzininiu varikliu. Automobilis pasižymi nuožmia ir sportiška išvaizda, tačiau tai tikrai nėra vienintelis jo privalumas.

3,8 l/100 km

Mažos degalų sąnaudos tausoja ne tik jūsų pinigus, bet ir aplinką, o tam nereikia aukoti jokių kasdienių patogumų. „Mazda 2 Hybrid“ turi trijų cilindrų 1,5 litro benzininį variklį, kurio 116 AG pakanka pilnavertėms kelionėms užmiesčio keliais bei užtikrintam manevravimui mieste. Viduje gali patogiai tilpti visa šeima, o 286 litrų talpos bagažinė, užlenkus galines sėdynes, prasiplečia iki 935 litrų. Tai vienetinis atvejis kai stilius, praktiškumas ir ekonomija puikiai dera.

Visiškas hibridas

„Mazda 2 hybrid“ yra pilnas hibridas, todėl jis gali būti varomas benzininiu varikliu ir elektriniu motoru tiek kartu, tiek atskirai. Tai reiškia, kad elektros variklis automatiškai aktyvuojamas kai to labiausiai reikia ir automobilis gali būti varomas vien tik elektra. Patiems jums jo įkrauti nereikia – už jus viską atliks automobilis.

Aukščiausias saugumo įvertinimas

„Mazda 2 Hybrid“ „Euro NCAP“ saugumo bandymų metu gavo maksimalų 5 žvaigždučių saugumo įvertinimą ir yra vienas saugiausių hibridinių hečbekų rinkoje. Vairuodami „Mazda 2 Hybrid“ būsite saugūs ne tik dėl tvirtos kėbulo konstrukcijos, bet ir gausios standartinės saugumo įrangos, kaip dinaminio stabilumo kontrolė (DSC), nukrypimo nuo važiuojamosios juostos įspėjimo sistema (LDA), priekyje esančius objektus atpažįstanti Pre-Collision sistema (PCS) bei dinaminė radaro greičio palaikymo sistema (DRCC).

Sužinokite daugiau apie „Pure“, „Agile“ bei „Select“ versijas, kad atskleistumėte visus „Mazda 2 Hybrid“ teikiamus privalumus.

Koks geriausias hibridinis automobilis “Mazda” gamoje 2021, 2022 ir 2023 metais?

Kiekvienas vairuotojas tinkamiausią automobilį renkasi pagal savo poreikius, tačiau geriausias hibridinis automobilis gali būti nustatomas pagal jo patikimumą, saugumą, ekonomiją, praktiškumą bei dizaino patrauklumą. Ieškant geriausio universalaus hibridinio pasirinkimo „Mazda“ gamoje, daugiausiai varnelių sąraše užpildo „Mazda 3 M-Hybrid“.

Patogus tiek mieste, tiek kelionėse

Tikslus „Mazda 3“ vairo mechanizmo veikimas bei hibridinė sistema leis nepriekaištingai įsilieti į miesto gatves, o patobulinta garso izoliacija bei patogios sėdynės leis mėgautis kiekvienu kilometru ilgose kelionėse.

Visos „Mazda 3“ versijos yra siūlomos su „M-Hybrid“ lengvo hibrido sistema. Galite rinktis tarp 150 AG „e-Skyactiv-G“ bei 186 AG „e-Skyactiv-X“ benzininių variklių, mechaninės bei automatinės pavarų dėžių ir netgi priekiniais arba visais ratais varančiųjų sistemų. Būtent todėl šis modelis yra vienas universaliausių „Mazda“ gamoje.

Jūsų poreikiams pritaikyta įranga

Šio modelio projektavimo metu atsižvelgta į įvairius poreikius, todėl „Mazda 3“ gali būti geriausias hibridas net ir labai skirtingiems vairuotojams.

Net ir pasirinkę standartinę „Vision“ versiją galėsite mėgautis gausia komforto ir saugos įranga, kaip multimedijos sistema „Mazda Connect“ su 8,8 colio įstrižainės ekranu, „Bluetooth“ sistema, adaptyviaja pastovaus greičio palaikymo sistema bei aklosios zonos stebėjimo sistema „Blind Spot Monitoring“ (BSM).

Pasirinkę „Vision Plus“ jūs papildomi gausite ir priekinio stiklo valytuvų atitirpinimo funkciją, automatiškai temdomą galinio vaizdo veidrodėlį bei kitų kasdienybę lengvinančių funkcijų.

Jeigu jus labiausiai žavi sportiškas „Mazda 3“ charakteris, niekas jo nepabrėžia geriau nei „Blackout Edition“ versija, kuri suteikia didesnius ratlankius, unikalaus dizaino sėdynes bei kitas jaudinančias savybes.

Aukštą kokybę, naturalumą bei rafinuotumą vertinantys vairuotojai iškart pamils „Luxury“ versiją, kurioje solidžios „Mazda 3“ ypatybės pabrėžimos su unikalaus dizaino ratlankiais, adaptyviais LED priekiniais žibintais, odinėmis sėdynėmis, papildoma komforto įranga ir kitais prabangos prisilietimais.

Daugiau apie savo svajonių „Mazda“ sužinoti galite čia.

Nauji straipsniai

 • Tyrimas: kurie „BMW“ modeliai nuvertėja labiausiai ir kurie mažiausiai?

  Jau daugybę metų „BMW“ yra vienas geidžiamiausių automobilių gamintojų pasaulyje ir nepanašu, kad greitu metu tai pasikeis. Net ir šalyse, kuriose vyrauja ekonominės klasės automobiliai, „BMW“ itin populiarūs antrinėje rinkoje. Tačiau, ar skirtingi šio gamintojo automobiliai gerai išlaiko savo vertę? Transporto priemonių istorijos ataskaitas teikiančios įmonės...
 • Automobilio valdymo ir manevringumo svarba

  Geras automobilio valdymas reiškia, kad automobilio pakabos sistema veikia gerai ir yra tinkama saugiam bei efektyviam vairavimui. Automobilis, sunkvežimis ar visureigis, kurį kasdien vairuojate, yra sudarytas iš daugybės mechaninių sistemų, kurios turi sklandžiai veikti kartu. Viena iš svarbiausių sistemų yra pakaba, kuri padeda užtikrinti saugų, efektyvų ir gerą automobilio valdymą....
 • Oro filtro keitimas: kada ir kaip tai atlikti?

  Oro filtro keitimas, kaip ir kitų filtrų priežiūra, yra veikla, kuria užtikrinamas tinkamas variklio veikimas. Šiame straipsnyje sužinosite, kodėl taip svarbu pakeisti oro filtrą ir kaip dažnai jį keisti. Automobilio oro filtras. Kam jis naudojamas? Kaip rodo pavadinimas, šis filtras naudojamas orui valyti. Oras skirtas tam, kad būtų sudarytas tinkamas mišinys su degalais degimui ir kad...
 • Kaip pasirinkti tinkamą kuro siurblį savo automobiliui

  Kuro siurblys yra svarbi variklio degalų sistemos dalis. Nuo jo priklauso visos sistemos efektyvumas, todėl svarbu atsakingai pasirinkti. Žinodami, kaip išsirinkti kuro siurblį, galėsite jį įsigyti ir sumontuoti be pagalbos. Yra 2 degalų siurblių tipai (pagal schemą ir veikimo principą): Mechaniniai (karbiuratorinio variklio sudedamoji dalis). Jame įrengti 2 vožtuvai, skirti degalų...
 • Kaip sutaupyti perkant naujas padangas?

  Perkant naujas padangas visada kyla pagunda sutaupyti pinigų ir pasirinkti pigesnį variantą. Bet visgi, kuo skiriasi pigios ir brangios ar kokybiškos padangos? Trumpai tariant, daugelis vairuotojų tiki, kad moka tik už prekės pavadinimą ir „šiek tiek“ gumos, kuri veiks taip pat gerai, kaip ir bet kuri kita, tiesa? Tiesą sakant, taip nėra. Be to, tinkama parduotuvė taip pat...
 • Padangų pirkimas internetu: kaip sutaupyti laiko ir pinigų

  Šiandien daugelis automobilių savininkų renkasi pirkti padangas internetu. Tai patogu, greita, ir leidžia sutaupyti daug laiko ir pinigų. Tačiau, rinkdamiesi pirkti padangas šiuo būdu, svarbu rinktis patikimas ir gerai žinomas internetines parduotuves, kad būtų užtikrinta aukšta kokybė ir konkurencinga kaina. Šiame straipsnyje mes apžvelgsime privalumus, rekomendacijas ir geriausius...
 • Automobilių dalys: kaip išsirinkti kokybiškas atsargines dalis?

  Priežiūra yra neatsiejama nuosavybės dalis. Laiku atlikta priežiūra užtikrina, kad daiktas išliks nesugadintas ir ilgaamžiškumas. Tas pats pasakytina ir apie transporto priemones. Tinkamai prižiūrint, galite užtikrinti, kad automobilis tarnaus ilgai. Tačiau transporto priemonių dalys, kaip ir daugelis kitų dalykų, susidėvi įprastu būdu. Dėl to tampa svarbu pakeisti paveiktas dalis, kad jos...
 • Automobilių nuoma Vilniuje

  Su išsinuomotu automobiliu lengva apžiūrėti Lietuvą. Šalis nedidelė, o visas pagrindines vietas galima pasiekti automobiliu per trumpą laiką. Nepaisant to, Lietuva yra turtinga įžymybių. Surinkome keletą patarimų, kaip išsinuomuoti automobilį Vilniuje ir be papildomų rūpesčių keliauti. Daugelis keliautojų į Lietuvą patenka per Vilniaus oro uostą. Atvykimo terminale rasite daugybę...
 • Viskas, ką reikia žinoti apie automobilio žibintų remontą

  Automobilio žibintai, kaip ir visos kitos automobilio sudedamosios dalys, tikrai nėra apsaugotos nuo mechaninių pažeidimų ir įvairių gedimų. Kiekvienos, net ir itin modernios transporto priemonės savininkas tikrai gali susidurti su pačiais įvairiausiais priekinių ar galinių žibintų pažeidimais, kurie, savaime suprantama, pastebimai sumažina vairavimo proceso kokybę. Akivaizdžiai suprastėjęs...
 • Tyrimas: kokios spalvos automobiliai Lietuvoje parduodami greičiausiai?

  Tinkamos spalvos pasirinkimas bene vienas svarbiausių dalykų perkant automobilį. Dauguma vairuotojų į automobilio spalvos pasirinkimą žvelgia gana konservatyviai ir mieliau renkasi monochromatinių spalvų automobilius – juodus, pilkus ar baltus. Automobilių istorijos patikros platformos „carVertical“ ekspertai surinko duomenis apie naudotus automobilius Lietuvoje ir...
 • Vartojimo paskola automobiliui ar lizingas: kada ir ką rinktis?

  Vartojimo paskola automobiliui – puiki išeitis, kai naujos transporto priemonės reikia čia ir dabar. Šiame straipsnyje plačiau aptarsime paskolos automobiliui privalumus, kuo ji skiriasi nuo automobilių lizingo, ką reikėtų apsvarstyti prieš skolinantis ir kaip išsirinkti geriausią paskolos pasiūlymą. Automobilio paskola: kada jos prireikia? Paskola automobiliui – tai...
 • Kaip žinoti, ar automobilis buvo naudojamas kaip taksi: tai gali išduoti jo markė ir spalva

  Skelbimų portaluose pilna automobilių, kurie kadaise buvo naudojami kaip taksi. Pirkėjai tokių transporto priemonių paprastai vengia, nes toks automobilis gali būti smarkiai susidėvėjęs. Tačiau, ar iš tiesų buvusio taksi įsigijimas tokia prasta idėja? Kaip atskirti, kad automobilis buvo naudojamas kaip taksi? Transporto priemonių istorijos ataskaitas teikianti įmonė...
 • Ar verta investuoti į aukštos kokybės vasarines padangas?

  Vasarinės padangos yra būtina automobilių dalis tiems, kurie gyvena šilto klimato šalyse. Tačiau ar verta investuoti į aukštos kokybės vasarines padangas? Šiame straipsnyje apžvelgsime pagrindinius argumentus, kurie gali padėti atsakyti į šį klausimą. Priežastys kodėl verta rinktis kokybiškus gaminius Pirma, vasarines padangas galima priskirti prie saugos priemonių. Jos yra...
 • Ar verta apdrausti transportuojamus krovinius?

  Verslui svarbu rasti tokius partnerius, tokią komandą, kurios kiekvienas narys ne tik supranta kaip svarbu, kad jis tinkamai atliktų jam skirtus darbus, tačiau taip pat ir įvertintų riziką bei siektų, kad jos būtų kuo mažiau. Kalbant apie krovinių ekspedijavimo paslaugas būtina rinktis tuos, kurie profesionaliai išmano savo darbą, atliekamiems darbams teikia garantijas, kurios...
 • Kaip išsirinkti tinkamas mototechnikos detales?

  Tikrai sutiksite, kad motociklai ar keturračiai mūsų laikais yra gana populiarios transporto priemonės. Ir tiesą sakant, čia nėra nieko stebėtino, nes, palyginti su automobiliais, jie turi keletą gana reikšmingų pranašumų. Tačiau mototechnika, kaip ir bet kuri kita įranga, karts nuo karto gali sugesti. O norint atkurti jos veikimą, reikia įsigyti atsarginių dalių. Tad, į ką reikėtų atkreipti...
 • Tyrimas atskleidė – 1 iš 4 naudotų automobilių į Lietuvą įvežamas iš Vokietijos

  Daugybė automobilių pradeda savo gyvenimą vienoje šalyje, kol galiausiai kažkuriuo metu atsiduria kitoje. Tai ypač tinka kalbant apie Vakarų Europos transporto priemones, kurios sudaro didelę dalį naudotų automobilių rinkos Rytų Europoje. Nors daugiausiai automobilių senajame žemyne eksportuoja Vokietija, situacija skirtingose šalyse nevienoda. Automobilių istorijos ataskaitas...
 • Naudoti automobiliai su garantija: kas lemia jų populiarumą?

  Mažai naudotas automobilis – sparčiai populiarėjantis sprendimas, sulaukiantis vis daugiau lietuvių dėmesio. Naudoti automobiliai su garantija ne tik taupo pinigus, bet ir siūlo daugybę kitų privalumų. Pvz., į klientų poreikius orientuota „Toyota Approved“ naudotų automobilių programa siūlo įsigyti patikimą transporto priemonę, atitinkančią griežtą techninės patikros...
 • Atskleisti automobiliai, kurių rida 2022 m. klastota dažniausiai: sąrašo viršuje – Audi A8

  Atskleisti automobiliai, kurių rida 2022 m. klastota dažniausiai: sąrašo viršuje – Audi A8 Naudotų automobilių rinkoje ridos klastojimas yra ganėtinai paplitusi praktika. Nors su metais pirkėjai darosi vis atsargesni, tačiau transporto priemonių istorijos ataskaitas teikiančios įmonės „carVertical“ atskleistas tyrimas rodo, kad rizika įsigyti automobilį su suklastota...
 • Automobilio stiklo keitimas: atidėlioti negalima, reikia keisti

  Automobilio stiklo keitimas: atidėlioti negalima, reikia keisti Priekinis stiklas yra būtinas šiuolaikinių automobilių elementas, tačiau apie jo funkcijas ir svarbą retai susimąstome. Šis stiklas ne tik apsaugo vairuotoją bei keleivius nuo išorės veiksnių (vėjo, lietaus ir kt.) ir padeda sušvelninti avarijos pasekmes, bet ir užtikrina gerą matomumą. O tai yra viena svarbiausių eismo saugumo...
 • Kada kreiptis pas meistrus, o kada automobilį galima taisyti patiems?

  Nereikia būti profesionaliu mechaniku, kad galėtumėte turėti automobilį, tačiau toliau nurodytus automobilio priežiūros pagrindus būtina žinoti visiems vairuotojams. Jei nemokte patys pasirūpinti automobiliu, jums padės „Dizrida“, UAB servisas. Kaip pakeisti priekinius žibintus? Tai neišvengiama. Priekiniai žibintai ilgainiui perdega, o kai taip nutinka, juos reikia kuo...
 • Kokia įranga yra privaloma ir kokia yra rekomenduojama visuose automobiliuose?

  Kiekvienas vairuotojas turėtų pasirūpinti tinkama savo automobilio įranga. Tai, ką privalote turėti savo automobilyje, reglamentuoja įstatymai. Tačiau visai pravartu pasirūpinti keliais papildomais dalykais, kurie leis pataisyti gedimą kelyje ar pagerinti vairavimo komfortą. Įsigijote naują automobilį ir norite jį tinkamai paruošti eksploatavimui arba rengiatės į ilgą kelionę ir nežinote, ką...
 • Naudotus automobilius „Bentley Vilnius“ pirkėjams parduoda tik po griežčiausių patikrų

  Investicijos į kokybę, dėmesį klientams bei aukščiausius standartus visada turi neabejotiną grąžą. Tai įrodė autorizuota prabangių britiškų automobilių atstovybė „Bentley Vilnius“, praėjusių metų pabaigoje sulaukusi aukščiausio laipsnio įvertinimo iš gamintojo. Rezultatas puikiai iliustruoja bendrovės vertybes ir nusiteikimą šalies naujų bei naudotų automobilių...
 • Ar galima su paspirtuku į parduotuvę?

  Paspirtuku galima nuvažiuoti į parduotuvę. Jei gyvenate mieste arba netoli parduotuvės, galite važiuoti paspirtuku į parduotuvę, apsipirkti važiuodami paspirtuku ir parsivežti prekes namo ant paspirtuko. Paspirtukas yra puikus būdas, tiems, kurie negali nueiti didelių atstumų, tai galimybė būti savarankiškiems. Jei prastai jaučiatės arba jaučiate kokį nors skausmą, valandą vaikščioti po...
 • Automobilio bakelio keitimas

  Vienas dažniausių dalykų, dėl kurių užsidega įspėjamoji lemputė automobilio skydelyje, yra žemas skysčių lygis, o automobiliuose yra kelių rūšių skysčių, kurių reguliariai reikia lengvajam automobiliui ar sunkvežimiui eksploatuoti. Tai valytuvų skystis, variklio alyva, variklio aušinimo skystis, stabdžių skystis ir vairo stiprintuvo skystis. Priekinio stiklo vandens bakelis Tai yra...
 • Automobilių priekiniai žibintai

  Automobilio apšvietimo būklė yra vienas iš svarbiausių elementų, turinčių įtakos vairavimo saugumui. Geras matomumas sutemus leidžia geriau matyti, todėl vairuotojas turi pakankamai laiko reaguoti į atsiradusias kliūtis. Deja vairuotojai labai dažnai pamiršta pasirūpinti savo automobilio priekiniais žibintais, nors tai palyginti paprasta. Pažvelkime į istoriją. Pirmaisiais metais ir net...
 • Kaip dažnai reikia keisti automobilio kuro filtrą?

  Reguliarus eksploatacinių dalių keitimas yra būtinas, kad jūsų automobilis daugelį metų veiktų sklandžiai. Periodiškai keisti filtrus būtina ne tik norint pasirūpinti savo automobiliu, bet ir savo pinigine. Kaip dažnai keisti degalų filtrą? Vairuotojai ne visada žino, kaip dažnai reikia keisti degalų filtrą. Kaip dažnai reikėtų keisti filtrą, visų pirma priklauso nuo jo gamintojo...
 • Automobilio sankabos gedimai

  Kiekviena automobilio detalė per savo eksploatacijos laikotarpį palaipsniui susidėvi. Vienas iš komponentų, į kurį turime atkreipti dėmesį, yra automobilio sankaba. Nors sankabos tarnavimo laikas dažnai siejamas tik su gamintoju, svarbų vaidmenį atlieka ir vairuotojo įgūdžiai bei įpročiai. Be abejo, labai svarbu vairavimo stilius ir automobilio naudojimo būdas - sankabos tarnavimo laikas...
 • Automobilio kuro siurblio gedimo priežastys

  Kuro siurblys yra viena iš tų automobilio dalių, kurios išsiskiria savo ilgaamžiškumu - apskaičiuota, kad jo tarnavimo laikas yra apie 250-300 000 kilometrų ridos. Tačiau, kai jis sugenda, kyla problemų užvedant automobilį, yra prarandama variklio galia, automobilis gali pradėti trūkčiojant greitėjant. Jei įtariate, kad sugedo jūsų automobilio kuro siurblys, būtinai perskaitykite šį tekstą -...
 • Automobilio turbinos keitimas

  Vis daugiau šiuolaikinių transporto priemonių turi turbokompresorius arba turbiną. Ji pagerina ne tik transporto priemonės galią, bet ir aplinkosauginius rodiklius. Deja, kaip ir daugelis automobilių dalių, turbokompresorius taip pat susidėvi. Kaip atpažinti, kada turbiną reikia keisti ir kokią ją pasirinkti? Kaip prižiūrėti turbokompresorių? Pirmiausia reikia žinoti, kaip naudoti...
 • Automobilio amortizatoriaus remontas

  Amortizatoriai yra vienas iš labiausiai eksploatuojamų automobilio elementų vairuojant. Jiems, be kita ko, tenka įveikti duobes, išdaužas ir greičio nelygumus. Kaip veikia automobilio amortizatoriai? Kodėl jų būklė tokia svarbi? Kaip sužinoti, kad jiems reikia remonto? Kokį vaidmenį atlieka amortizatoriai? Pagrindinė automobilio amortizatorių funkcija - slopinti vibraciją ir kėbulo...
 • Kaip pasirinkti xenon lemputes automobiliui?

  Šiandien xenon lemputės automobiliui dažnai simbolizuoja transporto priemonės prestižą. Juk šie žibintai montuojami daugelyje brangių, firminių transporto priemonių. Xenon žibintai kiekvieną transporto priemonę padaro ryškesnę, individualesnę ir stilingesnę. Automobilis su xenon lemputėm kelyje atrodo labiau pastebimas, o jo savininkas turi daugiau galimybių patraukti kitų eismo dalyvių...
 • Automobilio termostatų remontas

  Automobilyje yra daug mažų dalių, kurios, nors atrodo nepastebimos, yra labai svarbios automobilio veikimui, pavyzdžiui, važiuojant. Automobilio termostatas yra vienas iš svarbiausių aušinimo sistemos komponentų. Tai turi įtakos ir vairavimo komfortui, ir variklio veikimui. Kaip patikrinti automobilio termostatą ir kaip jį prižiūrėti? Verta žinoti, kad automobilio termostatas yra įtaisas,...
 • Kiek kainuoja dviratis?

  Naujo dviračio pirkimas visada yra nuotykis. Mus riboja tik mūsų vaizduotė ir... šiam tikslui skirtas biudžetas. Į ką svarbiausia atkreipti dėmesį, kai norite įsigyti geriausią dviratį už mažiausią kainą? Kai žinote, kokio tipo dviratis jus labiausiai domina - kalnų, kelių ar miesto, jums tereikia prisijungti į internetą..... atsiranda dar daugiau dilemų. Plati pasiūla, priešingai nei...
 • Lengvųjų automobilių nuoma Vilniuje

  Nors gyvename XXI amžiuje, vis dar vyrauja įsitikinimas, kad norint iš daikto gauti kuo daugiau naudos, reikia jį turėti. Nekilnojamasis turtas, automobiliai, elektroninė įranga - visa tai norime turėti. Tačiau rinkos dėsniai nenumaldomi, ir nors būstą vis dar pigiau pirkti nei nuomotis, su automobiliais ši situacija nebėra tokia akivaizdi. automobilių nuomos privalumai reiškia, kad daugelis...
 • Kas septintas naudotas elektromobilis gali turėti suklastotą ridą

  Automobilio pirkimas turėtų būti džiugus įvykis, tačiau skaidrumo trūkumas naudotų transporto priemonių rinkoje dažnai šią patirtį apkartina. Ne išimtis ir elektriniai automobiliai. Nors vairuotojai renkasi elektromobilius siekdami sumažinti taršą bei išlaikymo ir aptarnavimų kaštus, automobilių istorijos ataskaitas teikiančios įmonės „carVertical“ tyrimas rodo, kad jie...
 • Kada verta naudoti universalias padangas?

  Žiemos sezonas apima padangų keitimo perspektyvą, ilgos eilės dirbtuvėse ir problemos, susijusios su vasarinių padangų laikymu. Išeitis iš šios situacijos yra universalios padangos. Bet ar toks sprendimas veikia visais atvejais? Kokie yra universalių padangų privalumai ir trūkumai ir kokiomis sąlygomis tikrinamos? Kaip išsirinkti padangas – žiemines ar universalias? Vasarinės...
 • Kaip apmokėti automobilio remonto išlaidas?

  Paskola automobilio remontui - tai sprendimas, kuriuo naudojasi daugelis lietuvių. Nors nuosavas automobilis neabejotinai palengvina gyvenimą, jam įsigyti ir išlaikyti reikia nemažų finansų. Automobilio remonto išlaidos gali nustebinti - kartais nedidelis gedimas kainuoja daugiau, nei tikėjomės. Galutinė kaina priklauso nuo transporto priemonės modelio, keičiamos ar taisomos dalies tipo ir nuo...
 • Ar verta nuomotis automobilį dirbant pavežėju?

  Pavežėjų paslaugų teikimas yra vienas seniausių būdų užsidirbti pinigų. Be abejo, šiuo metu tokia veikla gali užsiimti beveik kiekvienas, turintis vairuotojo pažymėjimą. Vienintelė kliūtis, galinti trukdyti finansinei sėkmei, yra asmeninio automobilio neturėjimas. Nuo ko pradėti? Turite turėti planą. Ar pavežėju dirbsite nuolatos? Atsakykite sau į keletą klausimų: Kiek kilometrų...
 • Kodėl verta turėti pirmosios pagalbos vaistinėlę automobilyje?

  Važiavimas su automobiliu ilgose kelionėse yra tarsi išsilaisvinimas nuo mūsų kasdienių problemų ir kitų bėdų. Kas gali būti geriau nei važiuoti ir mėgautis kraštovaizdžiu, klausytis savo mėgstamos muzikos ir valgyti skanų sumuštinį? Dėja, bet kartais kelionėse gali atsitikti įvairiausių netikėtų nuosmukių. Kartais atsitinka tokie dalykai, kurių net nesitikėjote ir niekada nebūtumėte...
 • Biuro baldų pervežimas autotransportu

  Surinkite tinkamas pakavimo medžiagas. Nesvarbu, ar perkate naujus, ar naudotus biuro baldus, nenorėtumėte jų sugadinti dar jiems nepasiekus jūsų namų. Norėdami apsaugoti savo baldus nuo bet kokių netyčinių pažeidimų, turėsite juos supakuoti tinkamomis medžiagomis. Sąrašas yra toks: Burbulinė plėvelė arba nespausdintas laikraštis. Baldų pagalvėlės arba kilnojamos antklodės. Izoliacine juosta....
 • Termostatas automobilyje - ką jis atlieka?

  Automobilių termostatai yra atsakingi už tai, kad jūsų variklis neperkaistų. Nebent variklis perkaista arba nepasiekia normalios darbinės temperatūros nuvažiavus keletą kilometrų, termostatas, reguliuojantis aušinimo skysčio srautą, tikriausiai veikia tinkamai. Termostatai paprastai tarnauja ilgus metus – net visą transporto priemonės eksploatavimo laiką – tad kam nerimauti jį...
 • Kaip suprasti, kad genda automobilio važiuoklė?

  Kiekviena jūsų automobilio dalis yra vienodai svarbi kaip ir viena kita, tačiau yra viena dalis, kuri yra turbūt pati svarbiausia bendram transporto priemonės veikimui, tokia dalis yra automobilio važiuoklė. Tai rėmas, kuris yra transporto priemonės apačioje ir palaiko kelias dalis, esančias ant automobilio paviršiaus. Važiuoklė yra ne tik svarbiausia, bet ir galima teigti pati didžiausia...
 • Kaip prižiūrėti automobilį žiemą?

  Ar pagalvojote, kad moldingai gali būti puikus pagalbininkas, norint apsaugoti automobilį žiemos metu? Kas yra moldingai ant automobilio? Automobilių moldingai yra keletos tipų, yra šoniniai kėbulo moldingai, apatinės kėbulo dalies moldingai, durų moldingai, langų moldingai, kojų atramos moldingai, purvasargiai ir kt. Jie dažnai naudojami kaip apsauga ir grožio elemetas. Moldingai tai viena iš...
 • Ką reikia žinoti elektrinio paspirtuko vairuotojui?

  Svarstote galimybę įsigyti pirmąjį elektrinį paspirtuką, bet nežinote, kokį įsigyti? Rinkoje yra daugybė skirtingų elektrinių paspirtukų, todėl gali kilti didelė pagunda tiesiog nusipirkti tai, kas populiaru. Tačiau renkantis elektrinį paspirtuką sekti tendencijomis gali būti ne visai gera mintis. Juk skirtingų tipų elektrinių paspirtukų paskirtis yra skirtinga. Elektriniai paspirtukai...
 • Ką reikia žinoti apie trumpalaikę automobilių nuomą

  Trumpalaikė automobilių nuoma, kaip rodo pavadinimas, reiškia, kad automobilis nuomojamas tam tikram laikotarpiui. Trumpalaikės automobilio nuomos sutarties trukmė paprastai yra nuo 1 iki 30 dienų. Tokia automobilio nuoma praverčia, pavyzdžiui, jei sugenda jūsų automobilis ir remontas užtruks kelias dienas. Trumpalaikė automobilių nuoma naudinga ir tiems, kurie turi vairuotojo pažymėjimą,...
 • Padangų pirkimo internetu privalumai

  Šiandien labai populiaru pirkti padangas internetu. Vis daugiau klientų renkasi tokį apsipirkimo būdą, nes tokie pirkiniai turi daug privalumų. Geros kokybės padangų svarba Pradėkime nuo to, kodėl turėtume palaikyti gerą padangų būklę. Padangos yra vienintelė automobilio dalis, kuri tiesiogiai liečiasi su žeme. Kitas faktas, dėl kurio verta atkreipti dėmesį į padangų kokybę, yra stabdymo...
 • Kaip pasirinkti automobilio padangas?

  Kaip pasirinkti automobilio padangas? Tai vienas iš dažniausiai užduodamų klausimų, ypač tuo metu, kai artėja vasara arba žiema. Kadangi tinkamų padangų pasirinkimas yra vienas iš svarbiausių klausimų, kuris turi didelę įtaką vairuotojo ir keleivių saugumui vairuojant, sprendimą reikėtų priimti renkantis geriausias įmanomas automobilio padangas. Padangos skiriasi daugeliu aspektų, įskaitant...
 • Ekspertai atskleidžia 9 priežastis, kodėl automatiniai garažo vartai būtini Jūsų būstui

  Automatiniai garažo vartai – išties patogus pasirinkimas, kuris daugeliui namų savininkų – ne privalumas, o būtinybė. Jeigu vis dar svarstote dėl garažo vartų automatikos, Arka-shop.eu specialistai išskiria net 9 šios sistemos privalumus. Tikimės, kad tai padės priimti geriausią sprendimą Jūsų būstui. Štai kodėl verta pasirūpinti automatiniais garažo vartais: Daugiau...
 • Kodėl automobilių nuoma verslui tampa patrauklesne alternatyva už automobilio pirkimą?

  Prieš kurį laiką galvojant apie transporto parko papildymą įmonėms pirmiausia reikėdavo atidžiai susiskaičiuoti savo sąskaitose sukauptus pinigus – automobilio turėjimas buvo lygus nuosavybės teisei į jį. Laikui bėgant, rinkoje atsirado vis naudingesnių pasiūlymų, o bene įprasčiausias – automobilių įsigijimas lizingu. Vis dėlto, verslo poreikiai su laiku ėmė keistis, todėl vien...
 • Tyrimas atskleidė, kad 1 iš 5 automobilių Lietuvoje yra su suklastota rida

  Naudotų automobilių rinkoje yra daugybė senų automobilių su suklastota rida ir nuslėptais trūkumais, todėl įsigyti tvarkingą transporto priemonę gali būti sudėtinga. Situacija skirtingose Europos dalyse, priklausomai nuo ekonominės situacijos ir regioninių ypatumų, smarkiai skiriasi. Automobilių istorijos patikros platforma „carVertical“ atliko tyrimą, kurio metu...